dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    franek_1986

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Plewiska
    Kod pocztowy
    62-064
    Posty
    41

    Domyślnie Złączka kątowa rury PEX - prośba o weryfikację

    Jestem na etapie planowania automatycznego podlewania. Mam problem z wydajnością kranu zewnętrznego. Otóż wiedzie do niego rura PEX 12mm a jego wydajność wynosi 0,8 m3/h. Przed odejściem na kran zewnętrzny na rurze 3/4 cala jest kran w garażu, który podaje 2,5 m3 wody na godzinę - różnica jest ogromna, a wydajność kranu zewnętrznego jest tak beznadziejnie mała, że praktycznie uniemożliwia wykonanie podlewania automatycznego.
    Moją uwagę przykuła złączka kątowa między zaworem odcinającym kran zewnętrzny a rurą PEX 12mm wiodącą do tego kranu. Na moje oko jest dziwnie wąska i może to właśnie ona dławi przepływ. Czy ktoś z Was wie co to za złączka i czy ewentualnie można by ja wymienić na inną, która poprawi wydajność mojego kranu zewnętrznego - załączam zdjęcie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201123_20204311.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	450512

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MarcinMops

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał franek_1986 Zobacz post
    Jestem na etapie planowania automatycznego podlewania. Mam problem z wydajnością kranu zewnętrznego. Otóż wiedzie do niego rura PEX 12mm a jego wydajność wynosi 0,8 m3/h. Przed odejściem na kran zewnętrzny na rurze 3/4 cala jest kran w garażu, który podaje 2,5 m3 wody na godzinę - różnica jest ogromna, a wydajność kranu zewnętrznego jest tak beznadziejnie mała, że praktycznie uniemożliwia wykonanie podlewania automatycznego.
    Moją uwagę przykuła złączka kątowa między zaworem odcinającym kran zewnętrzny a rurą PEX 12mm wiodącą do tego kranu. Na moje oko jest dziwnie wąska i może to właśnie ona dławi przepływ. Czy ktoś z Was wie co to za złączka i czy ewentualnie można by ja wymienić na inną, która poprawi wydajność mojego kranu zewnętrznego - załączam zdjęcie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201123_20204311.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	450512
    To złączka firmy HERZ, Rurę masz pewnie PEX 16 :? Na zewnątrz powinna iść rura 20 lub 25

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reshma Zobacz post
    Witam bardzo serdecznie
    Witamy, a co masz do powiedzenia w sprawie kolanka?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony