dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Ktora dzialke wybrac?

    Witam,

    szukam porady dotyczacej zakupu dzialki budowlanej. 2 dni temu pojawilo sie ogloszenie o sprzedazy dzialek w bardzo atrakcyjnej lokalizacji (zaraz pod miastem, obecnie mieszkamy w tej samej miejscowosci, tylko ze w mieszkaniu). Poniewaz popyt na dzialki w tych okolicach jest bardzo duzy i jak na ten region sa to dzialki o wiekszej powierzchni niz zazwyczaj (najczesciej oferowane sa dzialki po max 400-450m2) to zdajemy sobie sprawe ze nie mamy duzo czasu na decyzje i zastanawiamy sie z mezem, ktora bylaby najlepszym wyborem.

    Chcemy wybudowac dom z uzytkowym poddaszem o powierzchni 100m2 – max 130 m2. Zamiast garazu planujemy wiate. Bierzemy pod uwage ponizsze dzialki (w zalaczniku przesylam podglad).

    Dzialka nr. 1:
    580m2 ksztalt trapezu (waski wjazd, szeroki ogrod), wjazd do posesji od strony poludniowej.
    Dzialka nr. 2 (zaraz obok):
    580 m2 prostokatna, wjazd do posesji od strony poludniowej.
    Dzialka nr. 6
    764m2 kwadratowa, wjazd do posesji od strony polnocnej
    O ile zdaje sobie sprawe z tego, ze dzialka nr. 6 jest pod wzgledem polozenia jak i wielkosci najatrakcyjniejsza, o tyle znacznie przewyzsza cenowo nasz budzet i z tego powodu jest raczej na ostatniej pozycji.
    Najbardziej jestesmy przekonani do dzialki nr. 1 z dwoch powodow:
    Wybudowany po lewej stronie dom jest niewysoki, dzieki czemu cien padajacy na dzialke o roznych porach dnia nie jest tak duzy. Z kilku praktycznych wzgledow odpowiada nam tez bardzo sasiad ktory mieszka po tej stronie i sposob w jaki jest polozony jego dom daje nam duzo prywatnosci.
    Za dzialka mamy rowniez ladny widok. Nisko zabudowany dom a za nim las.
    Natomiast mnie troche odstrasza to, ze nie mam pojecia jaki projekt pasowalby do tego rodzaju dzialki i jak wzgledem stron swiata najlepiej byloby umiejscowic taras oraz jak rozmiescic pomieszczenia.
    Jezeli chodzi o dzialke nr. 2 to mnie osobiscie przekonuje to, ze ma bardziej regularny ksztalt, a co za tym idzie, moze latwiej byloby dobrac projekt? Minusem tej dzialki jest to, ze miedzy dzialka 2 i 3 jest z tylu wybudowany wysoki 3-pietrowy dom wielorodzinny, z balkonami usytuowanymi w nasza strone, co nie daje takiej prywatnosci jak dzialka nr.1 i oczywiscie troche psuje widok.
    Dzialka nr. 6 wedlug mnie pod kazdym wzgledem idealna, jednak dla nas za droga. Dlatego chcialam spytac na forum, czy wedlug Waszego doswiadczenia dzialka 580m2 o ksztalcie trapezu pod dom 100-130m2 z wjazdem od strony poludniowej nadal moze byc dobra inwestycja? Czy ktos budowal na takiej dzialce i jest zadowolony? I jak zostaly rozmieszczone poszczegolne pomieszczenia?
    Oraz ktora dzialka wedlug Was (1 czy 2) bylaby praktyczniejsza i z jakich wzgledow? Bede bardzo wdzieczna za wszelkie praktyczne porady, ktore pomoga nam podjac decyzje!
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialki.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	21,1 KB
ID:	450520  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przy wjeździe od południa i wąskiej elewacji frontowej, dom będzie ponury zimą.

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko wjazd od północy.

  4. #4

    Domyślnie

    Działka 1 ma dobre sąsiedztwo i wam najbardziej odpowiada, a to najważniejsze.

    Przy tej wielkości działek i zagęszczeniu zabudowy, kierunek wjazdu nie ma znaczenia, a nawet bym powiedział, że południowy jest lepszy.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    przy wjeździe od południa i wąskiej elewacji frontowej, dom będzie ponury zimą.
    Znalazlam projekt domu, w ktorym pokoj dzienny zajmuje cala lewa czesc domu, gdzie mozna byloby wstawic jedno duze okno od strony poludniowej, a taras od strony zachodniej. Jednak wtedy kuchnia bylaby od polnocy.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    Działka 1 ma dobre sąsiedztwo i wam najbardziej odpowiada, a to najważniejsze.

    Przy tej wielkości działek i zagęszczeniu zabudowy, kierunek wjazdu nie ma znaczenia, a nawet bym powiedział, że południowy jest lepszy.
    Dziekuje za odpowiedz. Czy moglbys napisac cos wiecej, dlaczego poludniowy kierunek wjazdu jest w tym przypadku lepszy?

    Oraz czy widzisz jakies wady dzialki w ksztalcie trapezu w tym przypadku?

  7. #7

    Domyślnie

    uliczka wyglada na cicha, wiec nie musisz sie od niej izolowac,
    w przypadku takich dzialek miejskich przestrzen z przodu domu jest jak najbardziej uzytkowa i nie jest w zaden sposob "na straty".

    elewacje poludniowa bedziesz miec w sloncu - w odleglosci min 20m nie powstanie zaden budynek.

    ogrodek za domem i tak bedzie okresowo zacieniony - albo przez twoj budynek albo przez sasiada.

    no a trapez - gdzies jest wezej, za to gdzies jest szerzej. akurat w przypadku dzialki nr 1 to szerzej wypada korzystnie.

  8. #8

    Domyślnie

    A jakie to miasto i ile kosztuja poszczegolne dzialki?

  9. #9

    Domyślnie

    Jej... mam działkę z wjazdem do południa. Piękna, na prawdę wiele mi oferuje, ale jej ułożenie względem stron świata uniemożliwiło mi oglądanie 90% projektów domów... Możliwości mocno się zawęziły. Opcja z wjazdem od północy to chyba największe możliwości wyboru projektu

  10. #10

    Domyślnie

    Spokojnie. Jak różnica działki jest spora, to można i to obejść. Wjazd przy wschodniej części działki na koniec działki do wejścia i garażu od wschodu. Wąski dom , salon przeszklony maksymalnie na południe i zachód. Pełne piętro. dach dwuspadowy , garaż jeśli robicie to doklejony z boku, zamykający wjazd przy wschodniej granicy. Nie licząc garażu, jak u mnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony