dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Rozmieszczenie kamer do oceny

    Zrobiłem sobie dwie koncepcje rozmieszczenia kamer.

    W pierwszej wersji chciałem mieć widok na drzwi tarasowe, ale pozostało puste pole.

    Spróbowałem zatem kamery skierować w przeciwnym kierunku i wyszło całkiem nieźle ale nie ma widoku na wnękę tarasową.

    Mam teraz dylemat, którą wersję wybrać.
    W przyszłym tygodniu robię podbitkę i chcę rozłożyć kable.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201028 kamery rozmieszczenie.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	450537   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201124 kamery rozmieszczenie.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	450538  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jeżeli kamera ma tylko wykryć ruch człowieka i włączyć alarm - minimalizuj martwe pole.
    Jak liczysz na to, że post factum uda się rozpoznać złodzieja - zapomnij o takiej opcji, chyba że przyjdzie totalna łajza.

    Zwróć też uwagę na odległość od kamery. Bo to, że pole pokrywa nie znaczy, że coś sensownego da się zobaczyć jak to daleko - w nocy, jak oświetla tylko kamera z pewnością, ale i w dzień sensowny zasięg obrazu jest ograniczony.

    W praktyce to kamerki się przydają, żeby sprawdzić, co się stało z paczką, którą podobno kurier przerzucił przez płot. Jak chcesz wiedzieć, kto przytarł ogrodzenie (odczytać numer rejestracyjny) to kamerę musisz dać bliżej.

  3. #3

    Domyślnie

    Dlatego bardziej skłaniam się do opcji 2. Montowałem kilka lat temu kamery na moim bloku i wiem jaką mają funkcjonalność.
    Przyjąłem z tyłu domu ogniskową ok 4.0 bo przy 2.8 pole widzenia jest szerokie i widać już beczkę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony