dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Schody drewniane lakierowane jaka pasta do przepolerowania?.

    Witam,

    mam maly problem ze schodami...
    Stopnie dab klejony 40 mm bejca + lakier polysk
    Podstopnice dab klejony 18 mm pomalowane na nieprzeswitujacy bialy kolor w polysky/polmacie, nie wiem jak to okreslic.


    Na bialych podstopniach przez 3 lata nie mialem czasu ... na wyczyszczenie sladow po tasmach montazowych + brud ktory sie do nich przykelil. Probowalem zwyklym plynem do szyb, goraco woda i nie schodzilo.

    Wzialem wiec zwykly rozcienczalnik uniwersalny (toulen, ksylen, izobutan) lekko nawilzylem szmatke, i to wyczyscilem, nie szorowalem w miejscu, jedno, 2 przeciagniecia smatka i schodzilo.

    I teraz mam taki maly problem, bo na bialych podstopniach pod swiatlo widac takie matowe smugi, ktorych nie idzie doczyscic. Prawdopodobnie rozcienczalnik zmatowil lakier.

    Czy jest jakis polecany srodek? pasta? wosk?, ktorym moglym nadac polysk tym podstopnim. Zauwazylem, ze jak na probe przepsikalem PLAKIEM jeden podstopien, to problem zniknal i sie blyszczy, nie widac smug.

    Dziekuje za odpowiedzi.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201124_163100.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	58,2 KB
ID:	450540
    Ostatnio edytowane przez LoloPin ; 24-11-2020 o 15:34

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    A jakimś środkiem odtłuszczającym próbowałeś wyczyścić te podstopnie?
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3

    Domyślnie

    tak probowalem dzisiaj alkoholem i nic nie daje. Wydaje mi sie ze podstopnie byly malowane jakas farba 1skladnikowa z polyskiem i niestety doszlo do reakcji. Pozostaje chyba jakis wosk czy pasta, ktora naniesie dodatkowa warste i nablyszczy podstopien.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał LoloPin Zobacz post
    tak probowalem dzisiaj alkoholem i nic nie daje. Wydaje mi sie ze podstopnie byly malowane jakas farba 1skladnikowa z polyskiem i niestety doszlo do reakcji. Pozostaje chyba jakis wosk czy pasta, ktora naniesie dodatkowa warste i nablyszczy podstopien.
    Spróbuj z pastą polerska finisz czy drobno-ścierną samochodową.
    Nie używaj żadnych elektronarzędzi typu szlifierka/polerka bo przypalisz powierzchnie lakieru.
    Używając pasty polerskiej powierzchnie podstopnicy spryskaj delikatnie wodą.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 25-11-2020 o 10:20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony