dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    .
    Życzę powodzenia temu kto przy wodnej podłogówce chce ustawiać swobodnie różne temperatury w danych pomieszczeniach.
    .
    Przypomnę ci może o czym rozmawiwmy. Zadanie jest takie:
    chciałbym zmienić/mieć temperaturę tylko w jednym pokoju 21 st., ale w grudniu zmienić sobie np. na 23 st.
    Jeśli Ty masz masz problem, żeby w połowie sezonu grzewczego podnieść sobie w jednym pomieszczeniu temperaturę na okres miesiąca o 1-2C to
    Chyba nie mamy o czym mówić.

    Oczywiście podłogówka musi mieś zapas mocy grzewczej, ale w dobie instalatorów, co kładą "wszędzie co 10cm" to akurat nie problem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #42

    Domyślnie

    Trzeba być chyba księżniczką na ziarnku grochu aby odczuć namacalnie różnicę temperatury rzędu 1-2 stopnia i to jeszcze przy podłogówce wodnej, więc kto jak kto ale ja wiem o czym mówię.
    Czemu ma ta różnica rzędu 1-2 stopnia służyć? No chyba że inwestor nie ma co robić i będzie siedział w pokoju z termometrem i mierzył co godzinę temperaturę a nie daj Bóg jak spadnie o trzy stopnie to będzie sobie żyły pruł

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie odczuwasz różnicy temperatur 2C wchodząc z jednego pomieszczenia do drugiego ????
    Ja wychodząc z łazienki, wchodząc do sypialni czuję wyraźny, miły chłód.
    I vive-versa - wchodzę do łazienki rano i i jest przyjemnie ciepło - bardziej komfortowo się tam rozebrać, niż w sypialni.
    W pomieszczeniu technicznym mam 20C, w sypialni 21, w łazience 22,5 i czuję różnicę

    A wiesz, czemu ma służyć podniesienie temperatury na określony czas?
    Np na parę tygodni gościsz kogoś, kto np lubi spać w temp 22C.
    Albo masz nieużywaną sypialnię, gdzie masz 18C, podnosisz do 21, bo ktoś ma przyjechać na tydzień.
    Szwagier robi tak, kiedy dzieci przyjeżdzają na zimową przerwę miedzysemestralną - normalnie grzeje ich pokoje symbolicznie, przed świętami podkręca i po dwóch dniach ma 3C więcej.

    Ja osobiście od czterech lat zaworów na rozdzielaczu, ani ustawień kotła nie tknąłem, bo nie mam takich potrzeb, Ale wiem, że inni mają i dziwię się, dlaczego tak trudno jest Tobie to sobie wyobrazić...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #44

    Domyślnie

    Ja mam instalacje mieszaną. Poddasze w całości grzejniki, parter pół na pół. Raczej nie zmieniłbym na ogrzewanie w 100% podłogówki.

    Parter:
    jedno pomieszczenie(najzimniejsze do niego ustalona krzywa, przesuniecie itp, temp. 25st {tak ma byc osoba prawie wiekowa, głównie siedzi lub leży}) oddzielne-grzejniki, łazienka i wiatrołap - podłogówka i grzejnik. Oba pomieszczenia(bez wiatrołapu) bez głowic termostatycznych, wiatrołap grzeje podłogówka, grzejnik od czasu do czasu temp. ok 21st. Hall, kuchnia, jadalnia - podłogówka, salon grzejniki. te 4 pomieszczenia jako open space, grzeje podłogówka, grzejniki(2szt) z głowicami czasami dogrzewają. temp. ok 24st.

    Poddasze:
    98%grzejniki, 2% podłogówki(łazienka). w każdej sypialni po dwa grzejniki z głowicami, każdy ustawia sobie sam jaka chce mieć temperaturę, głownie oscylują w okolicach 23st. Koszt głowicy termostatycznej ok 45zł czyli 90zł i 0% poboru prądu, bezobsługowe, mała bezwładność źródła ciepła. Na pewno nie dałbym podłogówki. Raz, ze sterowanie groszowe, szybkie i łatwe. Przy podłogówce nieosiągalne.
    obecna temp na zewnątrz i temperatura czynnika grzewczego na grzejniki (sterowanie pogodowe)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek01.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	10,4 KB
ID:	450677oraz na podłogęKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek01b.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	6,7 KB
ID:	450678Pracuje tylko pompa, a temperatura stała(mieszacz termostatyczny)

    Nie zmieniłbym tego.

    Ja wychodząc z łazienki, wchodząc do sypialni czuję wyraźny, miły chłód.
    I vive-versa - wchodzę do łazienki rano i i jest przyjemnie ciepło - bardziej komfortowo się tam rozebrać, niż w sypialni.
    W pomieszczeniu technicznym mam 20C, w sypialni 21, w łazience 22,5 i czuję różnicę
    zgadzam się, pół stopnia różnicy w pomieszczeniach i to wyraźnie czuć.
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 28-11-2020 o 20:06


  5. #45

    Domyślnie

    Faktycznie 1-2 stopnie to przepaść że jest odczuwalna tak że powala na kolana.
    I z całym szacunkiem 0,5 i wyraźnie czuć to między bajki.
    Oj nakręcacie się chłopaki, nakręcacie, ale cóż miłej nocki, dobranoc.

    Sławko, wg mnie masz dobrze zrobione, o tym już tu pisałem że w sypialni powinny być grzejniki z tego powodu co opisałeś.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Faktycznie 1-2 stopnie to przepaść że jest odczuwalna tak że powala na kolana.
    I z całym szacunkiem 0,5 i wyraźnie czuć to między bajki.
    Nigdzie nie napisałem, że 2C "powala na kolana".

    Ty pisząc to tworzysz "bajki"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #47

    Domyślnie

    Panowie, 2st powala na kolana, sam tego doswiadczyłem

    może opiszę.

    niedawno kończyłem jedna z sypialni, stała od lata i czekała na swoja kolej. grzejniki zdjęte, w otworze drzwiowym zasłona. temp. na zewnątrz ok 5-7st.
    w domu ok 23-24st (latam w samych gaciach, czasami założę jakiś t-shirt, zresztą wszyscy tak chodzą po domu- tak lubimy).
    od czasu do czasu wchodziłem do tej sypialni coś zrobić, zawsze tam marzłem, no lodówa dosłownie, 2-3 minuty i telepka. Postanowiłem zmierzyć tam temperaturę, no jak nic z 15 stopni albo mniej tak na oko i odczucie. przyniosłem termometr z salonu, położyłem po środku na desce na podłodze i zostawiłem- niech poleży z kilka godzin i się ustabilizuje,
    wchodzę wieczorem, zapalam światło, podchodzę i..................... na termometrze ..................... 21,5stopnia, aż mi się wierzyć nie chciało(jak ludzie mogą siedzieć i spac w temperaturze 18-20st.?). odsłoniłem zasłonę w drzwiach, zaglądam na drugi dzień, czuję..... ooo cieplej....... patrze na termometr a tam..... 22st.

    Także każde 0,5st jest odczuwalne. oczywiście każdy inaczej odczuwa, ale każdy wyczuje te pół stopnia.


Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony