dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1

    Domyślnie Poma ciepła GREE VERSATI, ktoś zna, używa?

    Jak w temacie, ktoś ma jakieś info o pompach tej firmy? Może ktoś jej używa?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,

    Kupiłem pompę monoblok Gree Versati III na początku roku 2021.
    Niestety nie polecam, same z nią problemy, a serwis Gree raczej nie pomaga.

    Do dzisiaj mimo wielu prób pompa nie działa prawidłowo.
    Wszelkie problemy z pompą zrzucają na instalację hydrauliczną,
    oczywiście nie oferując żadnej pomocy przy identyfikacji problemu.

    Tak więc raczej należy unikać pompy Gree Monoblok Versati III.

  3. #3

    Domyślnie

    Ktoś tą pompę montował i on odpowiada za prawidłowy montaż.

    Dlatego najlepiej jak pompę montuje ta sama osoba co robi instalacje grzewczą.

    Jak jest źle wykonana instalacja (za mała wydajność do danej mocy pompy) to nie będzie to dobrze działałało.

    Najpierw sprawdź jaki masz przepłwy na rotametrach. Jak masz pompę 10KW to przepływ powinien wynosić około 30l/min.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał labaz Zobacz post
    Witam,

    Kupiłem pompę monoblok Gree Versati III na początku roku 2021.
    Niestety nie polecam, same z nią problemy, a serwis Gree raczej nie pomaga.

    Do dzisiaj mimo wielu prób pompa nie działa prawidłowo.
    Wszelkie problemy z pompą zrzucają na instalację hydrauliczną,
    oczywiście nie oferując żadnej pomocy przy identyfikacji problemu.

    Tak więc raczej należy unikać pompy Gree Monoblok Versati III.
    Bzdura totalna. Serwis Gree jako jeden z nielicznych zawsze odbiera telefony. Jeśli pompa jest uruchomiona przez osobę, która posiada autoryzację Gree nie ma żadnych problemów gwarancyjnych.!! Jeśli sam zamontowałeś aby było taniej to co innego.

  5. #5

    Domyślnie

    Witajcie,

    No nie sądziłem że będzie taka szybka i gwałtowna odpowiedź.

    Z serwisem Gree koresponduje już od 2 miesięcy, chyba nie sądzicie że napisałbym coś na forum wcześniej.

    Z pompa Versati II monoblok mam kilka problemów.
    Wg. mnie nie wynikają one z konstrukcji hydrauliki a z błędów/uszkodzenia samej pompy.
    Co do przepływów to mam całkiem prostą instalację z punktu widzenia PC bo jest ona podłączona przez zawór trójdrożny bezpośrednio do
    zbiornika buforowego/sprzęgła 100l i to rurami 28mm lub druga odnoga zaworu do płaszcza zbiornika CWU.
    Więc tak naprawdę pompa pracuje na krótkim obiegu.

    A problemy mam ciekawe.
    np. cały czas wywalało błąd przepływu gdy pompa dochodziła do wartości zadanych.
    Po dość długiej obserwacji okazało się że PC wyłącza swoja pompę obiegową na parę sekund, potem ją próbuje uruchomić.
    Ten czas wystarczy żeby woda w instalacji zatrzymała się i wywaliło błąd. To chyba nie ma nic wspólnego z hydrauliką.

    Inną ciekawostką jest samo sterowania pompą obiegową. Teoretycznie zgodnie z dokumentacją
    pompa obiegowa powinna zmniejszać swoją wydajność wraz z dochodzeniem do wartości zadanych.
    Zrobiłem parę pomiarów i pompa obiegowa sterowana sygnałem PWM, przyśpiesza, sygnał PWM
    zwiększa jej prędkość.

    Wg. mnie coś jest nie tak, być może tylko w tym egzemplarzu ale serwis Gree zwala winę na monterów
    i nikt nie ma ochoty w żaden sposób zweryfikować poprawności pracy samej PC.
    Co z tego że odbierają telefony czy maile.


    Być może na tym forum znajdzie się ktoś kto ogarnia Monobloki Gree i będzie w stanie coś pomóc.
    Nawet chętnie zaproszę od siebie, może to być także przyjazd odpłatny.

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał labaz Zobacz post
    A problemy mam ciekawe.
    np. cały czas wywalało błąd przepływu gdy pompa dochodziła do wartości zadanych.
    Błąd przepływu ...
    Dlatego pisałem abyś napisał jaki masz przepływ w instalacji w litrach na minutę ..

    To co piszesz to normalna praca pompy. U mnie w LG tak samo to działa. Najpierw pompa włącza na chwilę pompę obiegową , mieli wodę i sprawdza jaka jest temperatura w obiegu i czy należy włączyć sprężarkę. Jak jest za mały przepływ to wywala błąd przepływu.

    Trochę nie rozumie. Normalnie instalator jaki montuje pompę i wykonuje podłączenie od razu uruchamia pompę i ją testuje i dopiero wtedy podpisywana jest gwarancja i robiony odbiór.
    Jak nie zrobił tego to ścigaj instalatora , no chyba że sam robiłeś wszystko ...

    Jak dla mnie błąd przepływu oznacza że jest niewystarczający przepływ w instalacji i dlatego pompa nie działa.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 18-04-2021 o 23:22
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał labaz Zobacz post
    Witajcie,

    No nie sądziłem że będzie taka szybka i gwałtowna odpowiedź.

    Z serwisem Gree koresponduje już od 2 miesięcy, chyba nie sądzicie że napisałbym coś na forum wcześniej.

    Z pompa Versati II monoblok mam kilka problemów.
    Wg. mnie nie wynikają one z konstrukcji hydrauliki a z błędów/uszkodzenia samej pompy.
    Co do przepływów to mam całkiem prostą instalację z punktu widzenia PC bo jest ona podłączona przez zawór trójdrożny bezpośrednio do
    zbiornika buforowego/sprzęgła 100l i to rurami 28mm lub druga odnoga zaworu do płaszcza zbiornika CWU.
    Więc tak naprawdę pompa pracuje na krótkim obiegu.

    A problemy mam ciekawe.
    np. cały czas wywalało błąd przepływu gdy pompa dochodziła do wartości zadanych.
    Po dość długiej obserwacji okazało się że PC wyłącza swoja pompę obiegową na parę sekund, potem ją próbuje uruchomić.
    Ten czas wystarczy żeby woda w instalacji zatrzymała się i wywaliło błąd. To chyba nie ma nic wspólnego z hydrauliką.

    Inną ciekawostką jest samo sterowania pompą obiegową. Teoretycznie zgodnie z dokumentacją
    pompa obiegowa powinna zmniejszać swoją wydajność wraz z dochodzeniem do wartości zadanych.
    Zrobiłem parę pomiarów i pompa obiegowa sterowana sygnałem PWM, przyśpiesza, sygnał PWM
    zwiększa jej prędkość.

    Wg. mnie coś jest nie tak, być może tylko w tym egzemplarzu ale serwis Gree zwala winę na monterów
    i nikt nie ma ochoty w żaden sposób zweryfikować poprawności pracy samej PC.
    Co z tego że odbierają telefony czy maile.


    Być może na tym forum znajdzie się ktoś kto ogarnia Monobloki Gree i będzie w stanie coś pomóc.
    Nawet chętnie zaproszę od siebie, może to być także przyjazd odpłatny.

    Pozdrawiam
    Czyli tak jak przypuszczałem stwierdziłeś że będzie taniej a nie masz pojęcia o hydraulice. Najlepiej oczerniać producenta nie biorąc siebie pod uwagę.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Czyli tak jak przypuszczałem stwierdziłeś że będzie taniej a nie masz pojęcia o hydraulice. Najlepiej oczerniać producenta nie biorąc siebie pod uwagę.
    Zaraz zaraz a gdzie napisal ze sam montował?
    Wrecz jest zdanie ze gree zwala na monterów czyli sugeruje że jacyś instalatorzy byli.
    Po drugie chodzi na sprzęgle wiec jakie błedy w hydraulice
    Obiegowka wylacza sie podczas pracy sprezarki co nie powinno miec miejsca i dopiero wtedy łapie blad przepływu.

    A co Ty taki obrońca firmy Gree sam mialem niedawno stycznosc z nimi bk potrzebowalem dokladnych parametrów pompy i jakos zbyt rzetelni nie są wysłali jakies na kolanie robione wykresy sugerujace ze ich pompa ma taka sama wydajnosc przy -20st dla 35 i 45st na zasilaniu.

    A wykres z copami mnie rozwalił przy -20st cop=3 po prosbie o rozwianie watpliwosci zerwali kontakt,więc sory ale zaufania nie wzbudzaja
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał labaz Zobacz post

    Wg. mnie coś jest nie tak, być może tylko w tym egzemplarzu ale serwis Gree zwala winę na monterów
    No i ma rację.

    Przecież firma montująca od razu sprawdza poprawność działania jednostki i dopiero wtedy podpisuje gwarancję.

    Co to za fachowcy byli którzy nie uruchomili jednostki i sprawdzili czy wszystko działa ?
    Nie wiem jak w Gree , ale przecież to w większości instalator później przejmuje naprawy gwarancyjne i obsługę tej jednostki.

    Tutaj nie wiem kto montował , kto wykonywał instalację ale widać że coś nie tak ...

    Jak montowała to jakaś firma z uprawieniami to wezwać do naprawy instalacji a jak uważają że wszystko jest ok to niech sie oni kontaktują z Gree.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 19-04-2021 o 13:38
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #10

    Domyślnie

    Chyba troche od rzeczywistosci jestes oderwany .
    Z Twojej gadki wynika ze jak Ci ledowa zarówka miga to Twój elektryk bo przygotowal instalacje ma sie kontaktowac z producentem żarówki .
    Tak samo żaden instalator nie będzie po montażu pompy siedział tygodnia u klienta i sprawdzał poprawności działania wszystkich funkcji i to jeszcze w przeróżnych konfiguracjach i temperaturach.

    Sprawa prosta jak montowal to ktoś z uprawnieniami to do niego sie zgłasza jak koleś sobie olewa,nieistnieje albo sobie nie radzi to zgłasza sie do producenta i prosi o podanie kontaktu do jakiegos rzyczliwego w okolicy.
    W interesie producenta jest wskazanie gościa który tego nie oleje i przyjedzie albo sobie z tym poradzi bo to posrednio swiadczy o rzetelności tego producenta.
    Albo sa porządną marką która potrafi pomóc w takich przypadkach bo montują dla nich jacyś profesjonalisci albo ma samych matołków z łapanki którzy przyjechalibna godzinne szkolenie przy pizzy dostali dyplom i montuja jak montuja wazne ze z magyzynów schodzi.

    To ze np.mineła gwarancja,lub nawet ktos sam zamontował dla nie których firm nie stanowi takiej przeszkody że odmawiają pomocy ale to tylko niestety niektóre.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  11. #11

    Domyślnie

    Witajcie,

    Widzę że problem spotkał się ze sporym odzewem.

    Pompę montowali uprawnieni hydraulicy.
    Problemy wyszły po 1-2 dniach użytkowania i od mniej więcej 3 miesięcy walczę po kolei
    z hydraulikami i serwisem Gree.
    Hydraulicy przynajmniej przyjeżdżają i próbują
    poprawić coś: odpowietrzyć, sprawdzić zawory itp. z Gree nie doczekałem się nawet propozycji przyjazdu.

    Serwis Gree próbuje pomagać zdalnie i za każdym razem twierdzi że to wina hydrauliki.

    Błąd przepływu nie wynika z tego że nie ma przepływu w rurach bo są za małe/zatkane.
    Błąd pojawia się gdy w czasie normalnej pracy PC dochodzi ona do wartości zadanych temperatury wody
    i wtedy z jakiegoś nieznanego powodu wyłącza swoją pompę obiegową na parę sekund.
    No i wtedy rzeczywiście nie ma przepływu, tylko skoro ona sama ją wyłącza to czemu pokazuje błąd przepływu ??.

    Jak zmostkuję czujnik przepływu to efekt jest taki że pompa obiegowa zatrzymuje się na chwilę,
    błędu nie ma (bo czujnik cały czas daje sygnał) i PC pracuje sobie normalnie dalej, dogrzewając tylko wodę w miarę potrzeby.
    Co ciekawsze ten błąd pojawia się tylko w trybie grzania CO gdzie PC próbuje utrzymać zadaną temperaturę wody,
    w trybie CWU gdzie PC grzeje ma maksa tego błędu nie ma.
    A rury są dalej te same )

    Ewidentnie jakiś problem ze sterowaniem.

    Jak już opisałem wyżej instalacjia jest prosta jak drut, ponieważ pompa jest podłączona bezpośrednio
    od sprzęgła 100l i tyle, ze sprzęgła wodę odbiera druga pompa obiegowa i daje już na obiegi grzewcze.

    Co do moich braków w wiedzy hydraulice to od tego byli fachowcy,
    ja za to doskonale znam się na automatyce i wiem że pewne zachowania są niedopuszczalne
    a tutaj pompa czasami zachowuje się dziwnie.


    Pozdrawiam wszystkich.
    Przyjmę każde sensowne pomysły lub pomoc.

  12. #12

    Domyślnie

    Nikogo nie oczerniam, opisuję problem, szukam pomocy,

    Mogę nawet napisać że Gree to najlepsza firma świata
    tylko niech ta moja cholerna pompa zacznie działać.

  13. #13

    Domyślnie

    Odezwij się na priv bo tutaj zaraz Ci takie teorie powymyslaja że włosy dęba staną a Twoja instalacja jest prosta jak drut a za sprzęgłem to możesz mieć co chcesz i nie ma to wpływu na pompe.
    Znajac zycie bedą Cie zlewac bo zapewne sie szykuje wymiana płyty głównej
    Moze nie pomogę ale może Ci jakis tam pomysł podrzucę.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał labaz Zobacz post
    Nikogo nie oczerniam, opisuję problem, szukam pomocy,

    Mogę nawet napisać że Gree to najlepsza firma świata
    tylko niech ta moja cholerna pompa zacznie działać.
    Kto montował Ty czy autoryzowany instalator?

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Zaraz zaraz a gdzie napisal ze sam montował?
    Wrecz jest zdanie ze gree zwala na monterów czyli sugeruje że jacyś instalatorzy byli.
    Po drugie chodzi na sprzęgle wiec jakie błedy w hydraulice
    Obiegowka wylacza sie podczas pracy sprezarki co nie powinno miec miejsca i dopiero wtedy łapie blad przepływu.

    A co Ty taki obrońca firmy Gree sam mialem niedawno stycznosc z nimi bk potrzebowalem dokladnych parametrów pompy i jakos zbyt rzetelni nie są wysłali jakies na kolanie robione wykresy sugerujace ze ich pompa ma taka sama wydajnosc przy -20st dla 35 i 45st na zasilaniu.

    A wykres z copami mnie rozwalił przy -20st cop=3 po prosbie o rozwianie watpliwosci zerwali kontakt,więc sory ale zaufania nie wzbudzaja
    Widzisz tacy "fachowcy" jak ty tylko sieją zamęt. Wystarczy spojrzeć do instrukcji gdzie są przedstawione współczynniki korekty mocy i wcale nie jest tak jak piszesz. Wystarczy wejść na stronę i pobrać. A po co ci parametry tej pompy skoro masz panasonica?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Widzisz tacy "fachowcy" jak ty tylko sieją zamęt. Wystarczy spojrzeć do instrukcji gdzie są przedstawione współczynniki korekty mocy i wcale nie jest tak jak piszesz. Wystarczy wejść na stronę i pobrać. A po co ci parametry tej pompy skoro masz panasonica?
    Po co mi to nie Twoja sprawa.
    Materiały dalej mam przysłane bezpośrednio od Gree łacznie z wykresami i wspolczynnikami wiec to Ty nie siej .
    Dla pompy 6 kw tabela gree podaje wspolczynnik cop nominalny =3,9 z opisem ze do tej wartosci copu nominalnego trzeba zastosowac współczynnik z następnego wykresu.
    Dla -20 i 35st współczynnik ten wynosi 0,8
    Wiec 3,9x0,8=3,12

    Masz coś do dodania ?

    A tak jeszcze do kompletu to dla tej samej pompy 6kw wspolczynnik mocy dla -20i 35st to 0,475 co daje moc tej pompy w tych warunkach 2,8kw
    Ostatnio edytowane przez codix ; 19-04-2021 o 15:37
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał labaz Zobacz post
    Pozdrawiam wszystkich.
    Przyjmę każde sensowne pomysły lub pomoc.
    A jak masz ustawioną drugą pompę obiegową , tą za buforem ? Masz ustawioną na max ? To jakaś pompa z elektronicznym sterowaniem ?
    Próbowałeś ustawić ją na max ?

    W jaki sposób grzejesz ? Za pomocą krzywej ? Jak tak to ustaw np. 35 stopni w podłogę i zobacz jak zachowa się pompa.
    Być moze masz zbyt nisko ustawioną temepraturę , pompa chwilę grzeje i się wyłącza.

    Ja bym zaczął od ustawienia 35 stopni na pompie , obiegówką druga za pompą ma max i jeśli jest możliwość ustawineia prędkości pompy obiegowej w pompie ciepła też na max.

    I wtedy zobaczył ...

    Bo jak widać grzeje pompa CWU i ma stały obiór to widać problemu nie ma , więc być może Gree ma rację że po stronie hydraulicznej ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A jak masz ustawioną drugą pompę obiegową , tą za buforem ? Masz ustawioną na max ? To jakaś pompa z elektronicznym sterowaniem ?
    Próbowałeś ustawić ją na max ?

    W jaki sposób grzejesz ? Za pomocą krzywej ? Jak tak to ustaw np. 35 stopni w podłogę i zobacz jak zachowa się pompa.
    Być moze masz zbyt nisko ustawioną temepraturę , pompa chwilę grzeje i się wyłącza.

    Ja bym zaczął od ustawienia 35 stopni na pompie , obiegówką druga za pompą ma max i jeśli jest możliwość ustawineia prędkości pompy obiegowej w pompie ciepła też na max.

    I wtedy zobaczył ...

    Bo jak widać grzeje pompa CWU i ma stały obiór to widać problemu nie ma , więc być może Gree ma rację że po stronie hydraulicznej ..
    Witam,

    Problemem przy użytkowaniu mojej PC nie jest to że się wyłącza po osiągnięciu parametrów.
    Problemem jest to że gdy woda obiegowa osiągnie zadane parametry PC wyłącza swoją pompę obiegową
    i wtedy sygnalizuje błąd przepływu.
    Jest mi obojętne czy PC pracuje cały czas czy się wyłącza, problemem jest to że sama sobie generuje
    błąd i po kilku takich błędach blokuje się aż do czasu ręcznego resetu tego błędu.

    Jak poustawiam pompę za buforem tak jak proponujesz to PC będzie pracować prawidłowo do
    momentu osiągnięcia temperatur zadanych na wodzie wejściowej/wyjściowej z PC.

    Raczej tak nie może działać bo będę miał w domu saunę.

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Znajac zycie bedą Cie zlewac bo zapewne sie szykuje wymiana płyty głównej
    Moze nie pomogę ale może Ci jakis tam pomysł podrzucę.
    Płyta sterująca pompą obiegową została już raz wymieniona.
    Dalej wygląda to tak samo jak przed wymianą.


    Mój instalator nagrał jakichś dodatkowych specjalistów i przyjadą około połowy maja.
    Odezwę się jak może coś więcej będę wiedział.

  19. #19
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A mnie zastanawia jak oni one ten cop liczą , widziałem na jutubie jak gostek to tłumaczył , dom potrzebuje 15 tys kwh prądu poszło 7,5 tys kwh i jak byk wychodzi że cop ok 2 ale pc liczą to tak że 15 tys kwh dodaje się pobór prądu 7,5 tys kwh i dzieli a to wychodzi 3 tylko że to jakieś oszustwo podobne do radosnej księgowości za czasów PO .

  20. #20
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    A mnie zastanawia jak oni one ten cop liczą , widziałem na jutubie jak gostek to tłumaczył , dom potrzebuje 15 tys kwh prądu poszło 7,5 tys kwh i jak byk wychodzi że cop ok 2 ale pc liczą to tak że 15 tys kwh dodaje się pobór prądu 7,5 tys kwh i dzieli a to wychodzi 3 tylko że to jakieś oszustwo podobne do radosnej księgowości za czasów PO .
    Bzdura, ale masz myślenie podobne do "prawakow" ,także wybuch był a i zamach też

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony