dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Pomoc przy wyborze okien - Profile Veka, Aluplast, Trocal

    Cześć,

    Jesteśmy na etapie wybierania okien.
    Po analizie zostały oferty z firm Adams i Witraż.
    Proszę o doradzenie, które okna byście wybrali:

    1) Witraż Profil Trocal PK76 Innovo+ + HST PK76 INNOVO+ okucia Maco Multimatic, Ciepła ramka
    2) Okna AdamS Profil Veka SL82 + SmartSlide Ideal 8000 , Okucia Sigenia , Ciepła ramka (można wybrać także smoovio , cena podobna do 1)
    3) Okna AdamS Profil Ideal 8000 + SmartSlide Ideal 8000, Okucia Sigenia , Ciepła ramka (+1000 zł do oferty 1,2 )
    4) Witraż V82 Powertherm+ okno przesuwne na smoovio z innej firmy, profil Veka, Okucia Maco Multimatic, Ciepła ramka (+2100 zł do oferty 1,2)
    5) Witraż V82 Powertherm+ + HST profil Veka, Okucia Maco Multimatic, Ciepła ramka (+3500 zł do oferty 1 i 2)

    Najbardziej zależy mi na dobrych parametrach Uw i dobrej statyce okna.
    Z wartości referencyjnych Uw podanych w ofertach wychodzi że najcieplejsze okna są z 1 pozycji mimo że profil ma 76 mm a nie 82, 85 jak pozostałe.

    Czy ten Trocal to dobry profil bo nie jest często używany przez producentów.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    poliuy

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    12

    Domyślnie

    Od razu zaznaczam, że nie jestem żadnym fachowcem dużo czytam
    Też uderzaliśmy w Adamsa na Vece 82 i też myślimy nadal nad Trocalem z Witrażu (dzięki jednej firmie z Wwy)
    Ten trocal to profil B czyli niech mnie ktoś poprawi jak się mylę ma węższe ścianki zewnętrzne.
    Veka82 dobrze zrobiona ma wielokrotnie gięte wzmocnienie w skrzydle, trocal wygląda inaczej popatrz na przekroje
    Veka 82 to A. Ten trocal ma bardzo dobre UW, mimo że jest cieńszy.
    Gdzieś ktoś zachwalał te okucia w Adamsie (Sigenia) te maco podobno gorsze.
    Dlaczego akurat slide czy HST wychodzi Wam dużo drożej ?
    I jeszcze jedno nie wolno reklamować ale jedna z firm ma 25% rabatu na black Frajer (Friday)
    Może zrewidujesz podejście
    Pozdrawiam Powodzenia w wyborze

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Nie dajmy się zwariować!
    Ależ dobre polecenia, czy rekomendacje są bardzo pożądane. Tylko te fałszywe, opłacane i autorekalmy sprzedawców są na forum usuwane. Normalnym użytkownikom nic nie grozi za wymienianie nazw firm.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał poliuy Zobacz post
    Od razu zaznaczam, że nie jestem żadnym fachowcem dużo czytam
    Też uderzaliśmy w Adamsa na Vece 82 i też myślimy nadal nad Trocalem z Witrażu (dzięki jednej firmie z Wwy)
    Ten trocal to profil B czyli niech mnie ktoś poprawi jak się mylę ma węższe ścianki zewnętrzne.
    Veka82 dobrze zrobiona ma wielokrotnie gięte wzmocnienie w skrzydle, trocal wygląda inaczej popatrz na przekroje
    Veka 82 to A. Ten trocal ma bardzo dobre UW, mimo że jest cieńszy.
    Gdzieś ktoś zachwalał te okucia w Adamsie (Sigenia) te maco podobno gorsze.
    Dlaczego akurat slide czy HST wychodzi Wam dużo drożej ?
    I jeszcze jedno nie wolno reklamować ale jedna z firm ma 25% rabatu na black Frajer (Friday)
    Może zrewidujesz podejście
    Pozdrawiam Powodzenia w wyborze
    Cześć,

    Tak wiem że Veka jest na profilu klasy A a Trocal klasy B tylko z tego co wyczytałem nie ma to tak dużego znaczenia jak wzmocnienie użyte przez producenta(Podejrzewam co to za firma z Wwy).
    Z tego co wyczytałem AdamS wstawia standardowe wzmocnienia czyli zapewne 2 mm a Witraża słyszałem że zdążają się nawet 3 mm dlatego to mnie zastanawia.
    W ostatnim czasie nie znalazłem złych opinii o witrażu wszystkie są z 2012 a od tego czasu wygląda że firma rozwinęła się i nie widać negatywnych opinii.
    CO do AdamS zaczeły się pojawiać negatywne opinie, że okna potrafiły się wygiąć.
    Na korzyść AdamS przemawiają zgrzewy V-perfekt. Na korzyść witraż wpłata 30% w Adams 80%.

    Możesz napisać co w końcu wybrałeś?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie dajmy się zwariować!
    Ależ dobre polecenia, czy rekomendacje są bardzo pożądane. Tylko te fałszywe, opłacane i autorekalmy sprzedawców są na forum usuwane. Normalnym użytkownikom nic nie grozi za wymienianie nazw firm.
    Z tego co wiem masz duża wiedze co do okien. Masz jakieś firmy, które polecasz?

    Mieliśmy wyceny z innych firm ale odpadły:
    Pagen na Schuco lub Salamandrze (odpało ponieważ były droższe o 7k i dodatkowo nie miały dobrych opini jeżeli chodzi o serwis)
    Oknopalast Veka 82 ( cena nie adekwatna do parametru UW, najgorszy parametr ze wszystkich okien)
    MS (brak rozwiązania Slide przez co cena też zdecydowanie większa)

    Mam wrażenie że najlepiej byłoby kupić coś na schuco ale czy jest jakiś producent którego warto wziąć pod uwagę?

    Co Pan myśli o profilach Trocal?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Dla mnie nazwa profili, czy też parametr Uw są mało istotne. Tj. dobrze jak jest ok 0,9, ale już różnice rzędu 10% są dla zwykłego użytkownika niezauważalne. Realnie dla średniego domu to różnica w kosztach ogrzewania od kilkunastu do kilkudziesięciu zł. rocznie.

    Znacznie bardziej istotne będą szczegóły wpływające na szczelność okna i całej konstrukcji oraz gwarancję. Moim zdaniem dobra marka daje poczucie większej pewności oraz lepszego montażu.

    Niezmiennie twierdzę, że kluczem do sukcesu jest wybór lepszego Wykonawcy niż wyżej notowanej marki okien.

    Trocal - nic nie sądzę. Stara marka, kiedyś zniknęła z rynku, teraz jest tylko kolejnym profilem w stajni jednego z profilodawców.

    Klasa A czy B - nie ma realnie znaczenia. Oczywiście o ile są dobierane wg tabel statycznych, czyli znowu kłania się zaufanie do marki.

    O Witrażu faktycznie źle nie słychać. Ale już "pogłoski" od sprzedawcy kto wstawia jaką stal odbieram jako "czarowanie" i już nie wzbudza mojego zaufania. Bo niby skąd sprzedawca wie, co wstawia konkurencja? Kupuje co tydzień ich okno i tnie?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    poliuy

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    12

    Domyślnie

    Najpierw udaliśmy się w stronę Krispol niby na ten Black Friday miało być taniej ale w końcu wyszło nam to samo co wcześniej w sensie ceny.
    Obecnie udaliśmy się do dako. Nasi sąsiedzi to sprzedają i montują. Postanowiliśmy dać im zarobić jednak trochę nas wkurza to podejście.
    1. Dali lepsza cenę jak inni ale nie doliczyli ciepłych ramek przez co poleciało UW po doliczeniu cena jest mniej atrakcyjna.
    2 Wycenili ok 2-3 tys taniej jak inni ale zamiast dać Hs na profilu 82 to policzyli na 70 Veka. To Uw nie wygląda dobrze. Dopłata do 82 to ok 2500 zł. Także po doliczeniu oferta jest identyczna z innymi. Nie wiem czy zawsze mają takie podejście żeby pokazywać że niby taniej oszczędzając na jakości ?
    I jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia ich HS.Veka 70 jest na okuciach Mako do 250 kg gdzie np W Vertex Winkhaus do 400.
    I jeszcze pytanie do Was czy 0.91 w Veka Hs 70 w stosunku do np 0.82 do innych firm jest istotne ?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał poliuy Zobacz post
    Najpierw udaliśmy się w stronę Krispol niby na ten Black Friday miało być taniej ale w końcu wyszło nam to samo co wcześniej w sensie ceny.
    Obecnie udaliśmy się do dako. Nasi sąsiedzi to sprzedają i montują. Postanowiliśmy dać im zarobić jednak trochę nas wkurza to podejście.
    1. Dali lepsza cenę jak inni ale nie doliczyli ciepłych ramek przez co poleciało UW po doliczeniu cena jest mniej atrakcyjna.
    2 Wycenili ok 2-3 tys taniej jak inni ale zamiast dać Hs na profilu 82 to policzyli na 70 Veka. To Uw nie wygląda dobrze. Dopłata do 82 to ok 2500 zł. Także po doliczeniu oferta jest identyczna z innymi. Nie wiem czy zawsze mają takie podejście żeby pokazywać że niby taniej oszczędzając na jakości ?
    I jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia ich HS.Veka 70 jest na okuciach Mako do 250 kg gdzie np W Vertex Winkhaus do 400.
    I jeszcze pytanie do Was czy 0.91 w Veka Hs 70 w stosunku do np 0.82 do innych firm jest istotne ?

    Z tymi promocjami zimowymi i wszystkimi jest tak ze niby 10% a w sumie wychodzi max 3% bo tak mieliśmy np w oknoplascie pierwsza wycena 33 tys, później na promocji zimowej 30200, myślimy rzeczywiscie 10%. Za dwa dni mail ze jednak wkradła się literówka i ze jest to 32000.

    W AdamS to samo miało być 5% realnie to 2-3%.

    Dlatego trzeba patrzeć na różne kwestie, z ramkami mieliśmy to samo w Witrażu są w standardzie w AdamS z dopłata, po dorzuceniu do ceny, cena robi się większa w Adams. Adams ma zgrzewa V-perfect, Witraż nie nie wiem czy warto do tego dopłacać.

    Jeszcze większa różnica wychodzi w Gwarancji.
    Warto się przyjrzeć bo na okna HST jest inna gwarancja niż na zwykle okna.
    Adams gwarancja 70 miesięcy, Witraż 5 Lat
    Przesuwki Adams 50 miesięcy, Witraż 2 lat-a

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Trochę jestem zdziwiony Waszymi spostrzeżeniami do Krispolu. Nie sprzedaję ich okien (nie zmieniam dostawcy póki jest dobry), ale bramy już tak, i w BF realnie było o 15% rabatu więcej niż zawsze. Przy tej okazji nawet sobie bramę kupiłem do kolejnej "dziury"

    W przypadku okien pojawia się znacznie więcej opcji, dodatków, które mogą rzutować na ceny. Może stąd zamieszanie.

    Ps. Co do zgrzewów V - jeśli ktoś zwraca na to uwagę, to może brać lub dopłacać jak chce. Kwestia gustu, przy czym zaznaczam: zgrzew na oknie biało/kolor wygląda tak sobie od strony białej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190103_131740.jpg
Wyświetleń:	410
Rozmiar:	74,5 KB
ID:	450858
    na okleinie jest tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190103_131733.jpg
Wyświetleń:	299
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	450859
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony