dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Sterowanie oświetleniem zewnętrznym

    Mam pytanie jak sterujecie oświetleniem zewnętrznym ? ręcznie, automatycznie , pół automatycznie ? czego używacie w dwóch ostatnich przypadkach ? (w pierwszym zakładam że jest włącznik )
    Pytam ponieważ pierwotnie u mnie miał być zegar astronomiczny ale małża zażyczyła sobie sterowanie ręcznie co przy obecnej już instalacji nie jest trywialne (aczkolwiek możliwe). Czy ktoś z Was całkowicie zdał się na automatyczne włączanie/wyłączanie oświetlenia zewnętrznego ?
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Czujka zmierzchu do ograniczenia od dołu i czasowy do ograniczenia od góry.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #3

    Domyślnie

    Zegar astronomiczny może pracować także w trybie ręcznym i wówczas masz zał /wył. A jak żonce znudzi się załączanie ręczne to zawsze możesz przejść na tryb automatyczny. Sam zegar ma w sobie już wbudowany przekaźnik wiec nie potrzebuje urządzenia zewnętrznego typu np. stycznik. Wiadomo styk przekaźnika ma dopuszczalną max. wartość prądu jaki może przez ten styk płynąć. W razie większego obciążenia wykorzystasz przekaźnik zegara jako element sterujący np. w/w stycznikiem.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Sterowanie poprzez centralę alarmową z wolnego przycisku pilota, możliwość(wybór) sterowania z czujnika zmierzchu, timer-a (ustawienie godzin pracy w dniu/miesiącu/roku) sterowanie z czujników zewnętrznych(gdy nie jest załączone) sterowanie aplikacją ze smartfonu. Tak więc wiele opcji - nie mam dodatkowego włącznika.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Ja poszedłem drogą "lenia" - czyjnik zmierzchu i o niczym nie muszę pamiętać.
    ***** ***

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Ja poszedłem drogą "lenia" - czyjnik zmierzchu i o niczym nie muszę pamiętać.
    Tylko nie da się zrobić przerwy nocnej , ja mam na szczęście światełka 1 W na elewacji więc nie jest jak na lotnisku więc mógłbym świecić całą noc , na razie podłączyłem do zegara astronomicznego i pokazałem żonie jak włączać/wyłączać w rozdzielni (zegar na szyne), nie jest zachwycona
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  7. #7

    Domyślnie

    Poszperaj jeszcze w katalogu firmy f&f. Znajdziesz tam pilota dzięki któremu można zbudować jeszcze alternatywne załączanie oświetlenia przy pomocy pilota i przekaźnika z nim współpracującego. Zegar niech załącza normalnie oświetlenie, natomiast żona będzie sterować przy pomocy pilota stykiem przekaźnika spiętego szeregowo ze stykiem zegara astronomicznego.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak ktoś chce cuda na kiju - sonoff.
    Mi tam do oświetlenia elewacji wystarczają żarówki z czujnikiem zmierzchu. Widziałem też plafony (ale w sklepie żadnym nie mogę namierzyć) zapalające się po zmierzchu słabym światłem a po wykryciu ruchu jasnym.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Tylko nie da się zrobić przerwy nocnej , ja mam na szczęście światełka 1 W na elewacji więc nie jest jak na lotnisku więc mógłbym świecić całą noc , na razie podłączyłem do zegara astronomicznego i pokazałem żonie jak włączać/wyłączać w rozdzielni (zegar na szyne), nie jest zachwycona
    Już raz napisałem ale powtórzę Czujka zmierzchu w połączeniu z zegarem da ci możliwość włączenia w automacie po zmierzchu i wyłączenia o zaprogramowanej godzinie do tego można zrobić to samo o świcie.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Już raz napisałem ale powtórzę Czujka zmierzchu w połączeniu z zegarem da ci możliwość włączenia w automacie po zmierzchu i wyłączenia o zaprogramowanej godzinie do tego można zrobić to samo o świcie.
    Zegar astronomiczny jaki posiadam włącza się po zachodzie (w swoim mam jeszcze zmierzch cywilny) i wyłącza się o wschodzie. Nie bardzo rozumiem czujnika zmierzchu, chyba ze myślałeś nie o zegarze astronomicznym a o włączniku czasowym
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Zegar astronomiczny jaki posiadam włącza się po zachodzie (w swoim mam jeszcze zmierzch cywilny) i wyłącza się o wschodzie. Nie bardzo rozumiem czujnika zmierzchu, chyba ze myślałeś nie o zegarze astronomicznym a o włączniku czasowym
    Fakt jakoś mi to umknęło z zegarem. Dodasz wyłącznik czasowy i wyjdzie to co napisałem. Zegar astronomiczny jako czujka zmierzchu i programowany wyłącznik czasowy i masz włączenie po zmierzchu i wyłączenie o zadanej godzinie.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony