dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uasz

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Brzydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    52

    Domyślnie

    OK, dziękuje tak zrobię dziś po pracy.
    Zmieniłem też system wietrzenia.

    Załączen 1037 już jest :O

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uasz

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Brzydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    52

    Domyślnie

    Rozmawialem jeszcze z dwoma osobami o sytuacji.

    Aby obnizyc ilosc zalaczen sprezarki powinienem obnizyc krzywa - jesli ta jest sterowana temperatura zasilania gdyż:
    Sprezarka sie wylacza gdy temp zasilania osiagnie temperature wynikajaca z krzywej.

    A gdyby ja obnizyc to by temp zasilania nie skakala 28-30, tylko byla np. caly czas 28 przez co sprezarka by pracowala caly czas.
    Podniesienie temp krzywej powoduje ze pompa chce dobic do 30, dobija i sie wylacza.

    Czy to zle myslenie? Mi to LOGICZNIE daje nowy obraz na sytuacje, nie wiem jednak jak to wplynie na temperature w domu - czy bedzie osiagana - ale gdy nie bedzie, wroce po prostu do tego co jest.

    Czy z zalozenia (tak ktos mi powiedzial) pompa powinna pracowac caly czas ale na niskim parametrze ?

  3. #23

    Domyślnie

    No a z jakiego powodu Ci sie tak czesto wyłącza najpierw na to pytanie sobie odpowiedz.
    Bo jak Ci sie wylacza z przegrzewania czyli przekracza ustawiona temperature zasilania albo z powodu zamalej róznicy miedzy zasilaniem a powrotem to jak jeszcze obnożysz temperature zasilania to zrobisz jeszcze gorzej.

    Przeczytalem jeszcze Twoje wczesniejsze wpisy .
    Przeciez masz jak najbardziej prawidlowa liczbe startów do godzin pracy to nierozumiem czego szukasz jak Ci nie dogrzewa to tylko krzywa w górę i po klopocie pompa szybciej dogrzeje dom szybciej sie wylaczy bedziesz moal mniejsza liczbe godzin pracy i pewnie mniej zalaczen.
    Ostatnio edytowane przez codix ; 02-12-2020 o 11:09
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uasz

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Brzydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    52

    Domyślnie

    Gdybym wiedział na początku ze ta liczba zalaczen i czas pracy jest ok nie szukałbym dziury w całym tylko podniósł lekko temp i tyle.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał uasz Zobacz post
    Czy z zalozenia (tak ktos mi powiedzial) pompa powinna pracowac caly czas ale na niskim parametrze ?
    Obecnie u siebie testuje pracę stałą pompy.

    Bez sensu jest ustawić np. 28 stopni bo efekt będziesz miał taki że będziesz miał dom albo niedogrzany albo przegrzany.
    Trzeba ustawić odpowiednia krzywą , aby temperatura zasilania się zmieniała zależnie od warunków zewnętrznych i zapotrzebowania domu.

    Krzywa przy grzaniu czasowym a przy grzaniu stałym będzie zupełnie inna.
    Przy grzaniu stałym krzywa będzie sporo niższa.

    Ja obecnie testuje i co chwilę obniżam krzywą aby dom się nie przegrzał.
    Jak dla mnie komfort przy grzaniu stałym jest bez porównania wyższy niż przy grzaniu czasowym (stabilna temperatura , ciepła podłoga).

    Tyle że jedyny minus to wyższe zużycie i trochę wyższe koszty ogrzewania , ale jak to mówią nie ma nic za darmo

    Dla pompy taka praca jest najlepsza. Jak trzeba będzie to sprężarka się wy
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uasz

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Brzydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    52

    Domyślnie

    Pytanie mam jeszcze jedno.
    Po co ustawia się temp w pomieszczeniu, po co jest czujnik temp,

    Skoro pompa działa na zasadzie odczytu temp zewnętrznej + temperatury zasilania/powrotu?
    Jest krzywa, która mówi o tym jaka ma być temp zasilania przy danej temp na dworze i tyle.

    Obecnie mam ustawione w środku 23,5*C, zjechałem z krzywą i w domu jest 22,6*C.
    Pompa nie pracuje od wczoraj (tylko do c.w.u) - to akurat + (jeśli chodzi o zużycie pompy czy prądu) ale jest temp 22,6*C.
    Pompa powinna 'wymusić' żeby grzała cały czas aż osiągnie 23,5*C - moim zdaniem.
    Bez sensu.
    Mam 65 stopnio minut w tej chwili.


    I korzystając z okazji, o ile trzeba by podnieść temp krzywej żeby o 1*C podnieść temp w domu? Wiem że to od wielu rzeczy zależy, ale to tak bliskie 1:1 jest może?

  7. #27

    Domyślnie

    Nie wiem jak tam w Nibe ale w panasie musisz przelaczyc albo dziala w oparciu o krzywa i termostat pokojowy albo o krzywa i temperature wody nie mozna uzywac tego i tego.
    Pewnie u Ciebie jest tak samo .
    Z krzywa musisz doawiadczalnie podnosic.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uasz

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Brzydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    52

    Domyślnie

    Nie znazlazłem takiej opcji szczerze powiedziawszy... ;/
    W ogóle nie ma tam za dużo parametrów do zmian (nawet w ukryty menu) choć z drugiej strony to proste urządzenie, chyba zbyt proste, a przedewszystkim głupie. Żadnej analizy nie robi, nie przewiduje, niby wylicza jakaś średnią (można ustawić z ilu godzin - mam 20, tak jest ok ?) ...ale co z tego? Nic.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony