dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Kanały wentylacyjne Flex

    Cześć, szybkie pytanie - czy wszystkie rury do wentylacji mechanicznej typu flex (np. o średnicy 75mm) niezależnie od producenta mają takie same wymiary? Czyli np. Pe-flex = Sol-flex = Smartflex itd...? Będę realizował system oparty o części Pe-flex i zastanawiam się czy rura od innego sprzedawcy/producenta będzie kompatybilna z pozostałymi częściami systemu (złączki, skrzynki rozprężne i rozdzielcze, itd.)?

    PS. Kombinuję jak się pewnie domyślacie ze względów finansowych, z szybkiej kalkulacji wynika ze na samych rurkach zaoszczędziłbym prawie 500 zł
    Ostatnio edytowane przez CzarskyM ; 26-11-2020 o 10:50

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie





    ...ale dla Polaka wszystko można dopasować - kit, taśma, klej
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post


    ...ale dla Polaka wszystko można dopasować - kit, taśma, klej
    Czyli rozumiem że mam dwie opcje:
    1) kupić przewody taniej, rzeźbić i liczyć na to że"jakoś to będzie"
    2) kupić wszystko od Pe-flex i mieć święty spokój?


  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzarskyM Zobacz post
    Czyli rozumiem że mam dwie opcje:
    1) kupić przewody taniej, rzeźbić i liczyć na to że"jakoś to będzie"
    2) kupić wszystko od Pe-flex i mieć święty spokój?

    Niekoniecznie
    Firma SmartFlex ma w swojej ofercie takie uszczelki termokurczliwe z klejem - i nimi posklejasz większość rur do rozdzielaczy i złączek. Ale nie wiem czy ich zakup nie spowoduje zrównanie cen? przed np. wyborem jednego systemu.
    Trochę mała ta oszczędność 500zł przy ogólnych kosztach ponad 20 tyś to niewielki procent, ja bym jednak poszedł w jedną firmę - myślę że sam się przekonasz.
    Pozdrawiam i życzę słusznego wyboru.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Niekoniecznie
    Firma SmartFlex ma w swojej ofercie takie uszczelki termokurczliwe z klejem - i nimi posklejasz większość rur do rozdzielaczy i złączek. Ale nie wiem czy ich zakup nie spowoduje zrównanie cen? przed np. wyborem jednego systemu.
    Trochę mała ta oszczędność 500zł przy ogólnych kosztach ponad 20 tyś to niewielki procent, ja bym jednak poszedł w jedną firmę - myślę że sam się przekonasz.
    Pozdrawiam i życzę słusznego wyboru.
    Dzięki za informację, myślałem że uda się trochę zaoszczędzić ale widzę że może być z tego więcej bałaganu niż pożytku. Chyba nie spałbym spokojnie wiedząc że mam rury od innego systemu, które nie do końca pasują i mogą powodować niepoprawne działanie całej instalacji. Fakt, te niespełna 500 zł to przy całym koszcie inwestycji jakim jest budowa domu to tyle co nic, ale "grosz do grosza...," Instalację będę robił we wlasnym zakresie, bez reku w moim przypadku to koszt ok. 6000 zł, więc te potencjalnie zaoszczędzone 500 zł to blisko 10%
    Ostatnio edytowane przez CzarskyM ; 26-11-2020 o 15:02

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    One te kanały będą pasować,bo średnica jest stała.
    Problem pojawia się podczas łączenia z rozdzielaczami i innymi kształtkami bo te spinki nie chcą się wsuwać w karbowanie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    One te kanały będą pasować,bo średnica jest stała.
    Problem pojawia się podczas łączenia z rozdzielaczami i innymi kształtkami bo te spinki nie chcą się wsuwać w karbowanie.
    Dokładnie tego się obawiałem.
    Nie kombinuję, biorę wszystko z tego samego systemu.

    Podziękował za pomoc
    Ostatnio edytowane przez CzarskyM ; 26-11-2020 o 19:40

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony