dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Otwory na kratki wentylacyjne

    Witam,

    Mam następującą sytuację: dom w SSZ,ściany porotherm, przed tynkami, chcę wyciąć otwory na kratki wentylacyjne, jednak nie jestem pewien jak to finalnie ma wyglądać.

    Poniżej wklejam schemat parteru z zaznaczonymi pustakami wentylacyjnymi:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wentylacja schemat.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	6,7 KB
ID:	450632
    https://i.ibb.co/VVBfp99/Wentylacja-schemat.png

    1) Salon (dolna część rysunku) - jest tu komin dymowy (do kominka)z 2 kanałami wentylacyjnymi, jeden na obsługiwać salon a drugi pokój przylegający do salonu.
    W przypadku salonu - tu potrzebne jest wycięcie bezpośrednio w pustaku wentylacyjnym?
    2) Pokój przylegający do salonu - tu trzeba się przebić przez ściane działową do kanału w kominie w salonie?

    3) Kuchnia (okap-dół rysunku,nad kuchenką) - tu jest zostawiona przerwa tuż nad stropem (pominięta jedna cegła pełna):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia 1.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	450633

    Czy jest to otwór tylko do okapu? Jeśli tak, to czy zostawiać go w obecnym stanie czy powiększać?

    3)Kuchnia/spiżarnia/WC - kanał wentylacyjny 3-częściowy, również zostawiona przerwa w cegle pełnej, dość szeroka, na 3 kratki?? w spiżarni
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201126_152044.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	450634

    4) Łazienka/pokój przylegający do łazinki - po 1 kanale, przerwa w cegle pełnej pod stropem

    5) Garaż/kotłownia/pokój przylegający do kotłowni - tutaj 4 kanały wentylacyjne, po 1 dla ww pomieszczeń plus 1 extra (?) - też będzie potrzebne przebicie się przez ściany (w przypadku garażu i pokoju)?

    Mam nadzieję, że rysunki i opis są jasne.

    Jeśli trzeba będzie się przebijać przez ściany do pustaków wentylacyjnych, robić to już docelowo na wymiary kratki?
    Te "otwory" w cegle pełnej - czy je trzeba poszerzyć na wymiary kratki?

    Z góry dziękuję za każdą odpowiedź!

    Pozdrawiam
    Piotr
    Ostatnio edytowane przez trondheim ; 27-11-2020 o 12:30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony