dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nanako

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    11

    Question PODGRZEWANIE WODY - Łazienka z prysznicem / ogrzewanie elektryczne.

    Dzień dobry,

    Nie wiem czy odpowiedni dział, ale spróbuje.

    Zastanawiam się nad tym co będzie lepsze podgrzewacz przepływowy czy pojemnościowy?

    Na ten moment - jedna łazienka z prysznicem będzie na dole + wiadomo kuchnia woda do mycia. (finalnie kiedyś na poddaszu druga łazienka z wanną- ale to pieśń przyszłości). Co będzie lepsze jeśli chodzi o koszty eksploatacji (uwzględniając oczywiście również koszty zakupu intalacji)

    • Podgrzewacz przepływowy w kuchni i łazience
    • Podgrzewacz pojemnościowy - jeśli tak to jak duży (2 osoby)


    Użytkowanie raczej standardowe - szybki prysznic rano i wieczorem, nalanie wody do zlewu aby umyć naczynia i tyle.

    Ogrzewanie w domu będzie elektryczne, finalnie po roku od zamieszkania panele na dach.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Ćwiczyłem kiedyś temat z bojlerem 80L, potem 50L, oba chyba 1,5kW/1faza. W ciepłej, nagrzanej łazience mogą się wykąpać (po kolei!) dwie osoby metodą oszczędną. niby do wanny też napuścisz, lecz nie masz ciepłej wody na opłukanie a godzina czekania to słaby pomysł. Prysznicem: Woda - namoczenie, zakręcasz - namydlasz się, szampon na włosy, woda-płukanie. Kąpiel zaliczona, komfort - mocno skromny, aczkolwiek umyty/a jesteś. Ogrzewacze przepływowe miałem jeszcze niedawno, kiedyś AEG, potem Siemens, 18kW/3fazy (sterowane hydraulicznie) spokojnie na kąpiel wystarcza , chyba nawet udźwignie drugą łazienkę (uwaga na średnice rur!). Trwałość każdego to chyba 7 -10 lat to AEG - do wymiany oringa na iglicy, w międzyczasie dwie wymiany filtra na wlocie ( dostępny w każdym serwisie ELDOM ) . Przy ogrzewaniu elektrycznym stosujesz przekaźnik priorytetowy i c.w.u. jest zawsze, ogrzewanie działa gdy nie pracuje ogrzewacz. Proste i skuteczne.

    Dwutaryfowy licznik to chyba oczywistość, pralke i zmywarkę włączasz w określonych godzinach.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 27-11-2020 o 23:38 Powód: Dwutaryfowy...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nanako Zobacz post
    Dzień dobry,

    Nie wiem czy odpowiedni dział, ale spróbuje.

    Zastanawiam się nad tym co będzie lepsze podgrzewacz przepływowy czy pojemnościowy?

    Na ten moment - jedna łazienka z prysznicem będzie na dole + wiadomo kuchnia woda do mycia. (finalnie kiedyś na poddaszu druga łazienka z wanną- ale to pieśń przyszłości). Co będzie lepsze jeśli chodzi o koszty eksploatacji (uwzględniając oczywiście również koszty zakupu intalacji)

    • Podgrzewacz przepływowy w kuchni i łazience
    • Podgrzewacz pojemnościowy - jeśli tak to jak duży (2 osoby)


    Użytkowanie raczej standardowe - szybki prysznic rano i wieczorem, nalanie wody do zlewu aby umyć naczynia i tyle.

    Ogrzewanie w domu będzie elektryczne, finalnie po roku od zamieszkania panele na dach.
    a może coś takiego https://www.budujesz.pl/ariston-podg...RoCncEQAvD_BwE

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nanako Zobacz post

    Ogrzewanie w domu będzie elektryczne, finalnie po roku od zamieszkania panele na dach.
    maty ? 1:1
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nanako

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    maty ? 1:1
    Możesz rozwinąć bo nie wiem czy to dobrze czy źle? Podczerwień.

    na ten moment jestem na etapie sprawdzania cen, czytania i podejmowania decyzji, albowiem dopiero etap fundamentów, ale jak wiadomo pójdzie szybko, a decyzje trzeba podejmować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony