dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie Działka rekreacyjna dla ZE.

    Cześć.
    Jak by to powiedział DESPERO "wiążę się z takim problemem" a w zasadzie jeszcze nie wiem czy to problem.
    Wczoraj na działce był u mnie elektryk, który dal mi kilka wskazówek jak rozprowadzić instalacje elektryczną bo chce to zrobić sam. Oczywiście póżniej wszystko sprawdzi i złoży rozdzielnie. Rozmowa zeszła na temat mojego przyłącza.
    Jak składałem wniosek o przyłącze, pan w okienku powiedział, że jak chce prąd a nie planuje w najbliższym czasie budowy to oni traktują tą działkę jak rekreacyjną i więcej niż 5kW na jednej fazie nie dostanę. Przyjąłem to do wiadomości bo co się będę z chłopem dochodził. Dodam, że do wniosku dołaczyłem potrzebne mapki i Warunki zabudowy na te działkę. W ten sposób po pewnym czasie zostałem posiadaczem taryfy G11, prąd płynie, małą erbętke mam od chyba 3 lat w garażu.
    I w czym problem?
    Elektryk postraszył mnie, że teraz jak pójdę do ZE z chęcią zwiększenia przydziału mocy i zmiany przyłącza na 3-fazowe ( kable w działce do garażu i do budynku mam 5x10) mogę się czepiać, że jak mogłem budować do mieszkalny na działce rekreacyjnej nie zmieniając wcześniej taryfy na budowlaną?
    Dodam, że moi sąsiedzi, którzy wnioski składali dwa miesiące po mnie dostali 3fazy bez problemu bo powiedzieli, że np będą mieć camping a w nim duży grzejnik i dostali po 12kW na 3 fazach z taryfa G11.
    Czy moje obawy mogą być uzasadnione? Czy aż tak bardzo będę musiał sie tłumaczyć przy zwiększaniu mocy po co i dlaczego i w ogóle w jakim celu to robię?

  2. #2

    Domyślnie

    nie słuchaj elektryka, wprowadza Cie w maliny.
    Pogoń go.

    Elektryk postraszył mnie, że teraz jak pójdę do ZE z chęcią zwiększenia przydziału mocy i zmiany przyłącza na 3-fazowe ( kable w działce do garażu i do budynku mam 5x10) mogę się czepiać, że jak mogłem budować do mieszkalny na działce rekreacyjnej nie zmieniając wcześniej taryfy na budowlaną?
    to powiedz mu, ze zona dynamem kręciła i wytwarzała prąd do betoniarki


  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    nie zmieniając wcześniej taryfy na budowlaną?
    Nie ma czegoś takiego, jak taryfa budowlana.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Wiec jak nazwać ta taryfę która jest bardzo droga? Taryfa C11? Koło 150 zł za miesiąc + opłata za zużycie. Wszyscy pewnie zrozumieli o czym mówię a Ty nie?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Wiec jak nazwać ta taryfę która jest bardzo droga? Taryfa C11? Koło 150 zł za miesiąc + opłata za zużycie. Wszyscy pewnie zrozumieli o czym mówię a Ty nie?
    Dałeś się ponieść fali marketingu ZE, że INWESTOR (nie mylić z deweloperem czy firmą budowlaną) prowadzi działalność gospodarczą. Bo taryfy z grupy C są dla przedsiębiorstw (grupa I - IV) i dla przyłączy tymczasowych (grupa VI).
    Budowanie domu sobie jest zaspokajaniem własnych potrzeb bytowych i podpada pod grupę V.

    ZE często namawiają do składania wniosku o przyłącze tymczasowe (a zazwyczaj nie ma takiej potrzeby) i wnioskowanie o taryfę z grupy C.

    Zawnioskujesz o G i przyłącze docelowe - dostajesz G (nie słyszałem i nie czytałem o pisemnej odmowie).

    A jak ktoś sam się prosi, to dziwne, żeby ZE go nie skroił.

    Podstawa - Rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną.

    Jeżeli "każdy rozumie" to tylko współczuć każdemu, że dał sobie mózg wyprać. W jakim dokumencie, ustawie, rozporządzeniu czy taryfie jest "taryfa budowlana"?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 28-11-2020 o 20:42

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Tak ją nazwałem bo to zapewne jej obiegowa nazwa. Pytałem bo już nie raz spotkałem się z opinia że ta taryfa budowlana to „wymysł” samych ZE. Ok, dzięki, już jestem spokojniejszy.
    A jeszcze jedno. Lepiej o te trzy fazy wnioskować od razu czy czekać kiedy budynek będzie np w stanie deweloperskim?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony