Witam Wszystkich,

Od dłuższego czasu śledzę forum ponieważ planuję budowę. Aktualnie trafiła mi się okazja na zakup domu w SSZ. W sumie pasuje mi to, byłoby i szybciej i wygodniej ale mam kilka wątpliwości dotyczących wykonania kilku elementów.
Prośba o komentarz bardziej doświadczonych forumowiczów. Zależy mi przede wszystkim.
Dom parterowy, na gruncie, fundament z bloczków, ściany z BK.
1. Ściana fundamentowa bez hydroizolacji poziomej od ławy. Czy kluczowe?
2. Ściana fundamentowa zaizolowana dysperbitem, na to ESP 100, bez foli kubełkowej -> ……..
3. Chudziak niestety w zagłębieniu. Rozumiem, że minimum hydroizolacji na niego to papa do połączenie z hydroizolacja poziomą na ścianie fundamentowej powyżej też z papy. Jedynie co mnie martwi, że tej papy wystaje naprawdę niewiele. Pytanie czy da się to sensownie połączyć.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja pozioma 2.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	31,7 KB
ID:	450684
4. Pomieszczenia przy chudziaku przedzielone 1 warstwą bloczka. Dla mnie ewidentnie do kłucia, żeby mieć ciągłość izolacji i nie mieć innych problemów.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ścianka pomiędzy pomieszczeniami.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	450683
5. Do drzwi tarasowych dystans od chudziaka 17 – 17,5cm na podłogę na gotowo. Dosyć mało szczególnie, że chciałbym ogrzewanie podłogowe. Czy w takim razie 5cm ESP100 0,031 (instalacje, kompensacja nierówności chudziaka) + 5cm PIR 0,022 i około 5,5cm anhydrytu będzie ok? Czy może od razu 10cm PIR i nie ma co się bać cięcia pod instalacje i nierówności.
6. Nadproża jak mi zeznano wykonane poprzez frezowanie BK i wklejenie zbrojenia – prętów. Czy spotkał się może ktoś z takim rozwiązaniem? Drzwi tarasowe wydają się pracować normalnie pomimo szerokości otworu około 280cm. Kilka przykładów dla okien (widok z zew.)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nadproże.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	24,1 KB
ID:	450681Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nadproże 2.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	24,4 KB
ID:	450682
7. Przy okazji w projekcie był komin do kominka i kanał nawiewny. Kanał pominięty a tutaj tylko wentylacja. Do jakiegokolwiek odtworzenia? Kanał można próbować pod wylewką z tym drugim chyba gorzej.