dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie

    Dom – szykowny czy funkcjonalny?

    Mój domek jest niezbyt szykowny, prosty, żadnych lukarn, dach dwuspadowy, jedyny bajer to balkon nad wejściem i dodatkowy pokój nad garażem. Ostatnio spotkałam się z opinią znajomych, że myśleli, że stać nas na jakiś ekstra dom, taki „jak to się teraz buduje”.
    Wybierając projekt kierowaliśmy się zasadą „minimum bajerów, przede wszystkim funkcjonalny” tzn. taki w którym każdy ma swój kąt, jest salon wspólny z kominkiem i taras, trochę schowków i tyle. A swoją zewnętrzną okazałością nie przyciąga złodzieja.
    Wiem, że można to wszystko pogodzić.
    A wy na co stawiacie?

  2. #2

    Domyślnie

    ja mam zamiar postawić dom dla SIEBIE, a nie dla innych, więc średnio mnie interesują ich opinie - cenię podpowiedzi, uwagi, ale uwagi w takim stylu mnie nie ruszają
    to jest mój dom i ja mam być z niego zadowolony - czy to z wyglądu zewnętrznego czy z funkcjonalności, a innym wara od niego!!

  3. #3

    Domyślnie

    Hmm, znajomi wystawili sobie świadectwo...
    Nasz projekt dyskutowaliśmy bardzo długo. Był upraszczany, szlifowany: żona walczyła o wnętrze i jego wystrój. Ma taką dziwną właściwość, że wie, co chce osiągnąć - i bardzo się dziwi, że ja nie dostrzegam, ża ta rama na targu staroci w Bytomiu idealnie pasuje do pokoju, który powstanie....
    Ja upraszczałem konstrukcje i instalacje. Ceny też.
    Było mi o tyle łatwiej, że jestem budowlańcem z zawodu.
    Dom stoi. Żona się śmieje, że jest to pierwszy wiejski dom we wsi.Jest prosty, a ja z każdym dniem odkrywam (tak jak i żona), że wszystko mi w nim pasuje, i w zasadzie nie nachodzą mnie pomysły, że coś może by inaczej...
    Oczywiście, to wszystko wynika i jest powiązane z ograniczeniami finansowymi.

    A więc, Zielona - budujesz dla siebie. O reszcie zapomnij.
    Powodzenia

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Nie do końca się zgadzam z przedmówcami. Buduję dla siebie ale wygląd zewnętrzny mojego domu też jest ważny - ma mi sprawiać radość oglądanie go np. z perspektywy ogrodu. Dom może być prosty w formie a powinien zawierać to "coś".

  5. #5

    Domyślnie

    Powiedzieliśmy architektowi, że nasz dom nie ma się wyróżniać spośród otoczenia krzykliwymi ozdóbkami. W efekcie naszych nacisków, przemysleń aż do znudzenia i niekońcących się dyskusji powstał dom, który przypomina małomiasteczkowe budynki z lat przedwojennych (dom stoi w Krakowie proszę Zielonej!):
    - usytuowany dłuższym bokiem do ulicy,
    - z ryzalitem pośrodku, facjatką z balkonem na poddaszu
    - dach dwuspadowy
    ozdabiamy go detalem nastepująco:
    - okna wąskie - 90 cm ale parami, szpros konstrukcyjny jak w starych oknach (pozioma poprzeczka nie w połowie ale na wys. ok 2/3 okna) - niestety, za tę fanaberię trzeba było trochę zapłacić
    - skośne podpory płatwii komponujące się z drewnianymi podporami tarasu i ganku, gdzie zastosowaliśmy kilka "mieczy"
    i koniec.
    Finiszant
    PS - najczęstsza opinia osób odwiedzających - całkiem mały z zewnątrz (choć kalenica ma 15,5 m!!!), za to przestronny w środku, innych opinii nie słuchamy, bo nam sie podoba, choć stoi jeszcze bez wykonczonej elewacji
    F.

  6. #6

    Domyślnie

    Finiszant, brawo !!
    Anonimowy: czy ja gdzieś napisałem, że stawiamy brzydactwo ?? Dom jest prosty, ma ładne proporcje, pięknie się rysuje dachówka na tle nieba... Nie ma łuków, wieżyczek. Po uprzednich słowach życzliwych ludzi, żeby tutaj dodać , tam dobudować, a jeszcze od strony spadku terenu dołożyć przyporę z wapienia - pozostały komplementy, że jest to najładniejszy dom w okolicy. Jego zaletą jest prosta forma, a my się z tym dobrze czujemy.

  7. #7

    Domyślnie

    I jeszcze jedno - to do Finiszanta: rodem ze Śląska pobudowałem się w Małopolsce... Jednak miasto, bądź region kraju - zobowiązuje.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    To było mniej do Ciebie, Luna_tyk, raczej a propos postu powyżej Twojego. Czyli: buduję dla siebie ale to nie znaczy, że nie jest dla mnie ważny wygląd zewnętrzny mojego domu a tylko jego funkcjonalność. Opinia sąsiadów też jest dla mnie mało istotna, dom ma być ładny według moich standardów piękna (mówiąc górnolotnie).

  9. #9

    Domyślnie

    W porządku, Anonimie - tak, jeśli koncepcja nam odpowiada, to ją realizujemy nie oglądając się na opinie innych...

  10. #10

    Domyślnie

    gdybym oglądał się na opinię innych, sąsiadów, to pewnie musiałbym postawić kolejny dworek z polbrukowym podwórkiem

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Zielona,
    swoją drogą nie zazdroszczę znajomych! Sam takt i delikatność! Mnie tacy znajomi dość frustrowali, bo zawsze ziarenko niepokoju zasieją - a może naprawdę buduję jakieś brzydactwo? - itp. Dlatego ograniczam z takimi kontakt a przestaję na nielicznych ale szczerze życzliwych. A oni pewnie nigdy nawet najprostrzego domu nie pobudują.
    Pozdrawiam,
    Alicja

  12. #12

    Domyślnie

    Święte słowa Alicja.
    Buduję poraz pierwszy w życiu, buduję dla siebie - wkładam w tą budowę całe serce, duszę, forsę, zdrowie, czas, itp. Więc bolą mnie uwagi tego typu, zwłaszcza, że nie buduję brzydactwa - jak powiedziałaś.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Moj znajomy, posiadajacy dworek z parkiem i przyleglosciami mawia tak:
    "Zapraszam tylko tych ktorzy umieja docienic piekno i moj dom oraz mnie chwala ... bardzo nie lubie bezguscia"

  14. #14

    Domyślnie

    Pitbull. Podoba mi się podejście Twojego znajomego.
    Chyba zacznę je stosować.
    Dzięki

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Zielona a skąd wiesz że nie budujesz jakiegoś brzydactwa ?
    Rzuć jakimś zdjęciem to ocenimy, skrytykujemy i ponarzekamy

  16. #16

    Domyślnie

    No zdjęcia mam, ale jestem noga od wklejania ich w sieć.
    Dobra, pastwcie się! Oto link do mojego projektu, odstępst dużych nie ma
    http://www.atrium.waw.pl/10.html
    Tylko dach brązowy.
    Czuję się wezwana do tablicy.


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Zielona dnia 2002-10-31 12:15 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Zielona dnia 2002-10-31 12:35 ]</font>

  17. #17

    Domyślnie

    Kurczę pracownia ATRIUM W-wa jest chyba w trakcie zmiany strony internetowej, bo link jest chyba nieaktualny.
    ???

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    aktualny, aktualny ale nie mozna wejść wprost z Twojego linku. Trzeba wejści na stronę główną i w katalogu znaleźć Bialy Domek
    Z zewnątrz jest dla mnie trochę bajkowy, aż się prosi o księżniczkę z warkoczem na balkonie wypatrującą poworotu swojego rycerza. Rozkład jest OK jedynie na poddaszu na pewno coś bym zrobił z tymi dwoma łazienkami

  19. #19

    Domyślnie

    Zielona, strona atrium działa, podaj po prostu numer z katalogu, też jestem ciekawa. A z drugiej strony to fajnie gdy to co tworzymy podoba się innym. pozdr

  20. #20

    Domyślnie

    A zapomniałam, że przerobiliśmy trochę parter i z dużej łazienki zrobiliśmy kotłownię, osobno wc z umywalką i osobno garderobę, tak że na dole nie ma łazienki z prawdziwego zdarzenia.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Zielona dnia 2002-10-31 13:01 ]</font>

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony