dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie okna i rolety zewnętrzne DAKO

    Witam stoję przed wyborem okien i rolet zewnetrznych, spośród wycen jakie otrzymałem od róznych firm DAKO wypadło najkorzystniej jeśli chodzi o cenę. Czy ktoś posiada jakieś informacje i opinie o tej firmie? Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja kupiłem okna DAKO. Dom w budowie, montowane rok temu, więc moja opinia nie jest poparta długim doświadczeniem.
    1) Firma DAKO - produkcja całkiem dobra tzn. okna nie mają jakichś poważnych usterek. Wyglądają na raczej okna z wyższej półki. Nie mam porównania, ale zamykają się sprawnie, równo i lekko. Są szczelne i chyba dość ciepłe (czuję po szybie w ostatnie dni). Mam do tego drzwi tarasowe PSK i bramę garażową.
    2) Ekipa montażowa - bardzo dobra.
    3) Firma handlująca i pomiar - duże problemy, ale w końcu udało się rozwiązać.
    Typowym problemem jest, że na pomiar nie przyjeżdża ekipa montażowa, tylko facet z salonu, który średnio zna się na oknach i nie do końca wie jak należy przygotować nadproża. Przygotowane nadproża i otwory musieliśmy kilka razy przerabiać, w końcu przyjechała ekipa od okien i po nich musieliśmy też przerabiać. Ale to nie jest problem producenta DAKO, tylko problem pomiaru. Przecież okna przyjeżdżają na wymiar taki jak podano.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Lew2,
    dobre podsumowanie. Ale też wniosek: że warto wybierać nie tylko markę, ale i sprzedawcę.Dobrego, sprawdzonego.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Ja kupiłem okna DAKO. Dom w budowie, montowane rok temu, więc moja opinia nie jest poparta długim doświadczeniem.
    1) Firma DAKO - produkcja całkiem dobra tzn. okna nie mają jakichś poważnych usterek. Wyglądają na raczej okna z wyższej półki. Nie mam porównania, ale zamykają się sprawnie, równo i lekko. Są szczelne i chyba dość ciepłe (czuję po szybie w ostatnie dni). Mam do tego drzwi tarasowe PSK i bramę garażową.
    2) Ekipa montażowa - bardzo dobra.
    3) Firma handlująca i pomiar - duże problemy, ale w końcu udało się rozwiązać.
    Typowym problemem jest, że na pomiar nie przyjeżdża ekipa montażowa, tylko facet z salonu, który średnio zna się na oknach i nie do końca wie jak należy przygotować nadproża. Przygotowane nadproża i otwory musieliśmy kilka razy przerabiać, w końcu przyjechała ekipa od okien i po nich musieliśmy też przerabiać. Ale to nie jest problem producenta DAKO, tylko problem pomiaru. Przecież okna przyjeżdżają na wymiar taki jak podano.
    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Lew2,
    dobre podsumowanie. Ale też wniosek: że warto wybierać nie tylko markę, ale i sprzedawcę.Dobrego, sprawdzonego.
    No nie do konca tak typowo dobrze i źle.
    Producent sredniej polki cenowej i wg.mnie jskość dorównuje cenie.
    Wybrany dystrybutor/salon staral sie i przekonac i zarobic ale w nienachalny sposob. Wybralem Dako stolarke mieszana plast/alu, rolety zewn i drzwi. Pomiar ok przez wlasciciela salonu, montaz rowniez ok jego ekipy, serwis po czasie to sie okaze.
    Po dwoch latach moje spostrzeżenia:
    Okna typowe plastikowe szczelne, duze HSy tylko w alu, w plastiku posiadam jednego i uwazam ze moglem dolozyc do alu poniewaz rama w czasie upalow jednak pracuje.
    Ciekaw jestem opinii uzytkownikow rowniez innych producentow HS plastikowych.
    Przed zima smarowalem okucia i zmianialem na zimowy system zamykania i pkanuje na wiosne powrot do letniego systemu i znowu smarowanie.
    Duze ruchome przeszklenia mysle ze troche klopotliwe gdyz ograniczona regulacja, tj. bede musial zaprosic serwis do przeszklenia. Najwazniejszy i najistotniejszy w calym wyborze to oczywiscie technologia i jakosc montazu szczelnego/"ciepłego" oraz calobudowlano ograniczenie mostkow cieplnych.
    Wybralem tasme rozprezną bez zadnej namowy i drugi raz postapilbym tak samo oraz zastosowalem kilka innych niestandardowych rozwiazan.
    Ostatnio edytowane przez margabr ; 14-02-2021 o 10:13
    240m2 parter i -1, wielospad T ,
    230m2 podlogowki Vitodens 200 19kW,reku komfovent 500r, Izolacja ziemia 5cm xps i 5 eps parking, fundament 12cm xps, sciany i deka25cm styr. bialy, okna 3szyb.

    Nothing ventured, nothing gained

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony