dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arek1984

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-203
    Posty
    40

    Domyślnie Czasowy wyłącznik elektroniczny

    Witam. Zamarzył mi się czasowy wyłącznik elektroniczny do sterowania oświetleniem nazewnatrz. Kupiłem taki ładny z wyświetlaczem, pan zapewnił mnie że wystarcza przewody które mam w puszcze pod normalny wyłącznik. Zabrałem się wiec do montażu. Dodam że na tym samym obwodzie znajduje się dzwonek zewnętrzny. Po montażu pojawił się problem. Otóż nie wiedzieć czemu dzwonek zaczął samoistnie buczeć po podłączeniu wyłącznika. Napiszę ktoś co z tym zrobić? Skąd to buczenie ? Po wciśnięciu przycisku dzwonki jest tylko sygnał Ding. Nie odbija na Dong.

  2. #2

    Domyślnie

    No cóż, posłuchałeś "pana", teraz zrobił się problem.
    Tylko żeby kolega domsat rzetelnie odpowiedział, musisz mu dokładnie wyjaśnić, jak ten cały układ jest połączony.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arek1984

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-203
    Posty
    40

    Domyślnie

    Podłączyłem na próbę inny wyłącznik taki na szynę. Problemu nie ma z buczeniem. Więc prawdopodobnie wadliwy jest ten drugi. Jak podłącze do niego L i N zamyka się obieg i prąd nie wiedzieć czemu trafia na N i do dzwonka stąd zakładam brzęczenie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek1984 Zobacz post
    Podłączyłem na próbę inny wyłącznik taki na szynę. Problemu nie ma z buczeniem. Więc prawdopodobnie wadliwy jest ten drugi. Jak podłącze do niego L i N zamyka się obieg i prąd nie wiedzieć czemu trafia na N i do dzwonka stąd zakładam brzęczenie.
    Kolego - brakuje Ci po prostu zasilania tego włącznika elektronicznego i tyle. jeśli go prawidłowo zasilisz w L i N oraz z wyjść(lub wyjścia) zasilisz oświetlenie zewnętrzne - będzie działał.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arek1984

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-203
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Kolego - brakuje Ci po prostu zasilania tego włącznika elektronicznego i tyle. jeśli go prawidłowo zasilisz w L i N oraz z wyjść(lub wyjścia) zasilisz oświetlenie zewnętrzne - będzie działał.
    NIe twierdziłem że włącznikowi brakuje zasilania, tylko, że po podłączeniu go do instalacji odzywa sie buczenie w dzwonku, ze względu na to że jest na tym samym obiegu co włącznik.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek1984 Zobacz post
    NIe twierdziłem że włącznikowi brakuje zasilania, tylko, że po podłączeniu go do instalacji odzywa sie buczenie w dzwonku, ze względu na to że jest na tym samym obiegu co włącznik.
    A jednak brakuje, zasiliłeś go przez dzwonek (szeregowo). Prawdopodobnie równolegle z wyłącznikiem dzwonkowym dlatego jest ding a kowadełko dzwonka się nie cofa bo nie pozwala na to zasilanie z wyłącznika w szeregu z uzwojeniem dzwonka, dlatego też buczenie.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #7

    Domyślnie

    I pewnie tak długo będzie Ding, aż dzwonek się spali.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arek1984

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-203
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A jednak brakuje, zasiliłeś go przez dzwonek (szeregowo). Prawdopodobnie równolegle z wyłącznikiem dzwonkowym dlatego jest ding a kowadełko dzwonka się nie cofa bo nie pozwala na to zasilanie z wyłącznika w szeregu z uzwojeniem dzwonka, dlatego też buczenie.
    Można to jakoś obejść szybko złączkami ? Byłem pewny że sobie z tym poradzę. Jak ominąć zasilanie dzwonka z tej samej żyły

  9. #9

    Domyślnie

    Kolega chociaż wspomniał, czy instalacja bezpuszkowa? Czy w rzeczonej puszce znajdują się wszystkie potrzebne przewody?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arek1984

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-203
    Posty
    40

    Domyślnie

    Instalacja jest starego typu czyli z puszkami przy suficie ale przewód N jest we włączniku bo inaczej włącznik elektryczny by nie zadziałał. Albo już całkiem zdurnialem z tego myślenia ....

  11. #11

    Domyślnie

    Właśnie. Nie masz w puszce łącznika przewodu zerowego, i tyle.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek1984 Zobacz post
    Instalacja jest starego typu czyli z puszkami przy suficie ale przewód N jest we włączniku bo inaczej włącznik elektryczny by nie zadziałał. Albo już całkiem zdurnialem z tego myślenia ....
    Niestety nie masz racji, żyła fazowa schodzi do puszki wyłącznika i za wyłącznikiem wraca do puszki na górze. To że gdzieś nie świeci kontrolka nie znaczy że jest to żyła N.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arek1984

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-203
    Posty
    40

    Domyślnie

    Obok jest druga puszka do włączania światła na holu. Tam jest podciągnięty przewód 0 ale nigdzie nie podpięty. Czy to cos zmieni? W końcu spaliłem dzwoniek

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arek1984

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-203
    Posty
    40

    Domyślnie

    Jednym słowem muszę podciągnąć z puszki pod sufitem kabel N do puszki włącznika... ?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek1984 Zobacz post
    Jednym słowem muszę podciągnąć z puszki pod sufitem kabel N do puszki włącznika... ?
    Tak, to najprostsze rozwiązanie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony