dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fastplayer

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    102

    Domyślnie Ogrodzenie betonowe - pierwsza plyta jako mur oporowy.

    Witam. Postawiłem ogrodzenie betonowe (panelowe) na 4 płyty co daje 2 metry wysokości. Niestety ze względu na położenie mojej działki jedną płytę muszę całkowicie zasypać i będzie ona służyć jako taki murek oporowy.. Słupki bardzo dobrze zabetonowałem na głębokość 70cm. Proszę mi powiedzieć czy jak zrobię to delikatnie zasypując ziemią nie ciężkim sprzętem to jest szansa ze z czasem taka plyta pod naciskiem ziemi nie peknie ani plot sie ne przechyli ? Moze są jakieś inne wyjscia z systuacji ? Miał ktoś pdobny problem ?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fastplayer

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    102

    Domyślnie

    .....

  3. #3

    Domyślnie

    "stary" temat ale może pomogę. Przed ogrodzeniem betonowym stawiasz .... drugie ogrodzenie z tym, że jedną płytę (50 x 200) kotwisz bezpośrednio w gruncie na słupach, w odległości ok. 50 cm od prawidłowego ogrodzenia. Taki murek o wysokości jednej płyty, będzie murkiem oporowym. A jak się "złamie", skrzywi czy coś podobnego to tanim kosztem wymienisz uszkodzoną płytę, a płot jak stał tak będzie stał nieuszkodzony. I co ważne, zasyp ziemią ten "murek" wcześniej, najlepiej z obu stron by się uleżała bądź polewaj często wodą. Dopiero po jakimś czasie syp do tej ziemi prawidłowy grunt. Ot tyle .. Sprawdzone w praktyce. Jeśli nasypiesz na pierwszą płytę ziemię a z drugiej strony nie będzie podparcia, płyta zostanie wypchnięta na zewnątrz.
    Ostatnio edytowane przez Sandek ; 26-12-2020 o 19:53

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Może nie na temat, ale nic mnie tak nie obrzydza(może tylko przydroże bilbordy i szmaty reklamowe), jak te betonowe płoty. Przecież to jest tak niemiłosiernie brzydkie, że jakbym zamieszkał w takiej przestrzeni to czułbym sie jak w jakimś ośrodku dla skazańców(jeszcze zapłać za to). Na mojej wsi co drugi dom ma to paskudztwo, normalnie tunele betonowe na 4 płyty. Zwykła siatka tańsza i o niebo ładniejsza.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony