dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 77
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bo nie da się grzejąc kotłem elektrycznym uzyskać EP wymaganego WT 2014 nawet, jak od tak dawna miał pozwolenie
    Lubisz wprowadzać w błąd.
    Przy wt2014, nie było problemu uzyskać pozwolenia na grzanie prądem.
    Nawet kominka nie trzaba dla tamtego wt.
    Można spokojnie mieć wszystko na prąd, bez kominów i pc i innych bajerów obniżających EP z prądu.
    Do końca 2016r.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 01-12-2020 o 19:41
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Przy wt2014, nie było problemu uzyskać pozwolenie na grzanie prądem.
    Jak? EUco+w=35kWh/m2/r to niezły wyczyn. Do tego wg norm drugie tyle na CWU. I mamy 70kWh EU. Już pomnożenie przez współczynnik nakładu (bez uwzględniania strat na przesyle i strat postojowych zasobnika) daje EP=210kWh/m2/r.
    Nawet licząc 150l CWU na dobę dla mojego domku wyszłoby EUcwu=26kWh/m2/r - czyli razem EU=61 co znowu nie uwzględniając strat na przesyle i postojowych zasobnika daje EP=183kWh/m2.
    Dla przypomnienia limit od 2014 na EP był 120kWh/m2/r.

    Żeby dostać pozwolenie z legalnie wpisanym prądem z COP=1 trzeba było mieć nieźle "kreatywne" PCHE. Zresztą, wystarczy porównać z gazem współczesnym - jak jakiś dom ma teraz przy gazie EP=70 to przy prądzie z COP=1 miałby jakieś 2,8x większe - czyli w okolicach 196kWh/m2/r. Wystarczy przeczytać mój wpis o EP z sygnaturki, żeby takich głupot nie wygadywać.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 01-12-2020 o 19:56

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak? EUco+w=35kWh/m2/r to niezły wyczyn. Do tego wg norm drugie tyle na CWU. I mamy 70kWh EU. Już pomnożenie przez współczynnik nakładu (bez uwzględniania strat na przesyle i strat postojowych zasobnika) daje EP=210kWh/m2/r.
    Nawet licząc 150l CWU na dobę dla mojego domku wyszłoby EUcwu=26kWh/m2/r - czyli razem EU=61 co znowu nie uwzględniając strat na przesyle i postojowych zasobnika daje EP=183kWh/m2.
    Dla przypomnienia limit od 2014 na EP był 120kWh/m2/r.

    Żeby dostać pozwolenie z legalnie wpisanym prądem z COP=1 trzeba było mieć nieźle "kreatywne" PCHE. Zresztą, wystarczy porównać z gazem współczesnym - jak jakiś dom ma teraz przy gazie EP=70 to przy prądzie z COP=1 miałby jakieś 2,8x większe - czyli w okolicach 196kWh/m2/r. Wystarczy przeczytać mój wpis o EP z sygnaturki, żeby takich głupot nie wygadywać.
    U mnie CWU wychodzi poniżej 1700 kWh na rok bojlerem elektrycznym.
    Mam dalej wyliczać Twojego babola?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #44

    Domyślnie

    Sam wyliczasz pod swoją tezę.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    U mnie CWU wychodzi poniżej 1700 kWh na rok bojlerem elektrycznym.
    Mam dalej wyliczać Twojego babola?
    No, licz. Tyle, ze do EP nie uwzględnia się realnego zużycia, a normowe. Ale licz. Ciekawe, ile Ci wyjdzie.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No, licz. Tyle, ze do EP nie uwzględnia się realnego zużycia, a normowe. Ale licz. Ciekawe, ile Ci wyjdzie.
    Jak ktoś buduje stodołę z durszlaka, to się zgodzę.
    Jednak napisałem, że nie było problemu.
    No cóż, mam inne spojrzenie.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    No cóż, mam inne spojrzenie.
    To nie chodzi o spojrzenie, a o przepisy.
    Norma dobowa zużycia CWU to 80l na mieszkańca przy szambie i 100l przy kanalizacji. Do tego współczynniki (trochę ich jest w rozporządzeniu).

    No. ale co z tym liczeniem? Licz, licz - zobaczymy, co Ci wyjdzie.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Lubisz wprowadzać w błąd.
    Przy wt2014, nie było problemu uzyskać pozwolenia na grzanie prądem.
    Nawet kominka nie trzaba dla tamtego wt.
    Można spokojnie mieć wszystko na prąd, bez kominów i pc i innych bajerów obniżających EP z prądu.
    Do końca 2016r.
    Akurat tu Kaizen ma rację. Było trudno, jest trudno i bedzie jeszcze trudniej uzyskac rzeczywiste Ep zgodne z aktualnymi WT. To wczesniej było łatwiej uzyskac PNB wynika praktycznie tylko z tego powodu ze architektci wpisują co tylko chcą, aby chrakterystyka spełniała wymagania WT. Nikt tego nie kontroluje, urząd udaje ze wierzy zapewnieniom architektów o obliczeniach zgodnych z normami i sztuką, architekci udają ze cokolwiek liczą i tak sie to kreci. Ale na szczescie WT sa sukcesywnie zaostrzane, urzednicy otrzymują nowe wytyczne i powoli zaczynają sie doszkalac, a margines oszustwa staje coraz mniejszy.
    Twierdzenia ze mozna grzac czystym prądem bez wspomagaczy typu komin, PC to tylko demagogia nie poparta zadnymi obliczeniami.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To nie chodzi o spojrzenie, a o przepisy.
    Norma dobowa zużycia CWU to 80l na mieszkańca przy szambie i 100l przy kanalizacji. Do tego współczynniki (trochę ich jest w rozporządzeniu).

    No. ale co z tym liczeniem? Licz, licz - zobaczymy, co Ci wyjdzie.
    Masz prym w liczeniu.
    Tutaj, poległeś.
    Powodzenia w liczeniu.
    To nie ja mam firmę i komputery, które zjadają więcej kWh, niż moje CO czystym prądem.
    CWU?
    Naginasz. Daj wytyczną na liczbę domowników w domku pod kątem minimalnej ilości "domowników" wymaganej przepisami/prawem.
    Nie napiszę, byś użył swoich pc/apple, czy czegoś innego, czego używasz zarobkowo.
    Jednak to Ci nie przeszkadza, by teoretycznie prywatnie, korzystać z tego sprzętu, siejąc zamęt na FM.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 05-12-2020 o 20:42
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Akurat tu Kaizen ma rację. Było trudno, jest trudno i bedzie jeszcze trudniej uzyskac rzeczywiste Ep zgodne z aktualnymi WT. To wczesniej było łatwiej uzyskac PNB wynika praktycznie tylko z tego powodu ze architektci wpisują co tylko chcą, aby chrakterystyka spełniała wymagania WT. Nikt tego nie kontroluje, urząd udaje ze wierzy zapewnieniom architektów o obliczeniach zgodnych z normami i sztuką, architekci udają ze cokolwiek liczą i tak sie to kreci. Ale na szczescie WT sa sukcesywnie zaostrzane, urzednicy otrzymują nowe wytyczne i powoli zaczynają sie doszkalac, a margines oszustwa staje coraz mniejszy.
    Twierdzenia ze mozna grzac czystym prądem bez wspomagaczy typu komin, PC to tylko demagogia nie poparta zadnymi obliczeniami.
    No ok a jak deweloperzy dostosują się do tych wymogów? Ich to chyba tez obowiązuje?

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    No ok a jak deweloperzy dostosują się do tych wymogów? Ich to chyba tez obowiązuje?
    Kaizena zapytaj.
    Zawsze wszystko wie i ma rację.
    Asolt odniósł się do aktualnego WT 2017.
    Tak wynika z wypowiedzi Asolta.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Kaizena zapytaj.
    Zawsze wszystko wie i ma rację.
    Asolt odniósł się do aktualnego WT 2017.
    Tak wynika z wypowiedzi Asolta.
    wiem że w przypadku ogrzewania czystym prądem trzeba zapotrzebowanie na energię pomnożyć przez 3, ale co w przypadku pc ? W najgorszym wypadku powinno wyjść 1/1 bo scop wyjdzie w granicach 3 zawsze.

    Inna kwestia to parcie na zwiększanie energooszczędności podczas gdy nawet gdyby nic nie robić to i tak zużycie energii by spadło bo klimat się ocieplił i nadal ociepla . Ostatnio -33 było w nocy u mnie przez tydzień w 2005 a -16 przez 3 dni w 2014. Co prawda nie jest u nas aż tak ciepło ale w Chorwacji durnych ociepleń po poł metra nie widziałem. Mam takie wrażenie że ustawodawca leżał w trumnie z większością hydraulików ostatnie 30 lat i teraz nie jest w temacie.

    Jak w charakterystyce energetycznej ująć pokrycie zapotrzebowania na prąd przez PV przecież nie ma co mnożyć.

  13. #53

    Domyślnie

    [Ustawodawcy pytać.
    Osłów w sejmie.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    No ok a jak deweloperzy dostosują się do tych wymogów? Ich to chyba tez obowiązuje?
    Chociaz nie brak moich oponenetów i na pewno ich jeszcze przybedzie, twierdziłęm twierdze i bede twierdził ze architekci oszukują w charakterystykach energetycznych, To jest jedyne wytłumaczenie dlaczego deweloperzy mają wymagania WT daleko w tyle. Calkowity brak kontroli i weryfikacji charakterystyk powoduje ze wszystkie budynki ktore sa budowane przez deweloperow spełnianją wymagania WT ktore sa ostrrzejsze od wymagan dla budownictwa jednorodzinnego (Ep<= 65 kWh/m2*a)a ktore w rzeczywistosci mają gorsze parametry ocieplen przegod, okien, nie mają WM z rekuperacją. Po prostu cuda. Jak juz wczesniej pisałem panstwo udaje ze wierzy architektom, architekci udają ze cokoliwiek liczą (chodzi o pliczenie charakterystyki energetycznej). Jak widac wszyscy sa z tego ukladu zadowoleni a zmiany w postaci nowych WT sa tylko symboliczne.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 05-12-2020 o 22:30

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Kaizena zapytaj.
    Zawsze wszystko wie i ma rację.
    Asolt odniósł się do aktualnego WT 2017.
    Tak wynika z wypowiedzi Asolta.
    Nie, nie tylko do WT2017, oszukiwano w charakterystykach energetycznych i wczesniej, w zasadzie od chwili wejscia w zycie tego przepisu. Charakterystyki i swiadectwa energetyczne architekci traktowali jako 5 koło u wozu, a ze z mocy ustawy otrzymali uprawnienia do ich wykonywania to wpisywali co tylko chcieli aby inwestor otrzymał PNB. Za to ma płacone i tego od niego wymaga inwestor. Od zle policzonej charakterystyki dom sie mowiac kolokwialnie nie zawali, a tylko bedzie mniej energooszczedny. Za zwiekszone zapotrzebowanie na ciepło zaplaci inwestor, przeciez architekt nie jest od tego aby inwestor placił mniej za ogrzewanie.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    ....

    Jak w charakterystyce energetycznej ująć pokrycie zapotrzebowania na prąd przez PV przecież nie ma co mnożyć.
    Brak czy niemoznosc ujecia PV w charakterystyce jest tylko indywidualną interpretacją Kaizena nie mającą zadnej mocy prawnej. Ja trakuję to jako zdanie, pogląd czy głos w dyskujsi w tym temacie, moi znajomi audytorzy i projetkanci tez ujmują PV w charakterystyce. Do tej pory nie miałem zastrzezen z zadnego urzedu. Nie wiem czy braku kontroli i weryfikacji czy tez nieznajomosci przez urzedników PINB wykladni Kaizena na ten temat.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Brak czy niemoznosc ujecia PV w charakterystyce jest tylko indywidualną interpretacją Kaizena nie mającą zadnej mocy prawnej. Ja trakuję to jako zdanie, pogląd czy głos w dyskujsi w tym temacie, moi znajomi audytorzy i projetkanci tez ujmują PV w charakterystyce. Do tej pory nie miałem zastrzezen z zadnego urzedu. Nie wiem czy braku kontroli i weryfikacji czy tez nieznajomosci przez urzedników PINB wykladni Kaizena na ten temat.
    no nie wiem jaki jest sens zaprzeczanie rzeczom oczywistym,

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Brak czy niemoznosc ujecia PV w charakterystyce jest tylko indywidualną interpretacją Kaizena nie mającą zadnej mocy prawnej.
    PV nie produkuje ciepła. Produkuje prąd. A jak ciepło produkujesz z prądu, to ma współczynnik 3 - niezależnie od tego, czy z własnego PV, czy kupiłeś taryfę "100% OZE" czy "100% węgiel".

    Jaka może być inna interpretacja?

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Brak czy niemoznosc ujecia PV w charakterystyce jest tylko indywidualną interpretacją Kaizena nie mającą zadnej mocy prawnej. .
    Nie tylko Kaizena, bo i urzędników których mój KB pytał o możliwość ogrzewania mojej chatki kablami + PV. Na początku dostał odpowiedź, że "nie powinno być problemów" później że jednak nie, "bo weszły jakieś obostrzenia" i dostałem listę urządzeń jakie muszę mieć oprócz kabli - kominek ,klimę i PC do CWU, by te "obostrzenia" spełnić. Projekt kupiłem w 2017r .

    Żyjemy w takim a nie innym kraju, więc dziwić nikogo nie powinno, że urzędnicy nie nadążają za ..wszystkim. Ja od trzech lat piszę pisma do UM by mi usunięto drzewa atakowane przez robala, który je uszkadza na wysokości 3-4m co powoduje, że po czasie ono pęka na tej wysokości...a że to wysokie dęby, to mają moją i sąsiednie działki pod "obstrzałem" UM pisał w tej sprawie do Starostwa i wreszcie...tydzień temu znawcy tematu, w tym leśnik, się pojawili. Najpierw usłyszałem "nic się z tymi drzewami nie dzieje" więc zapytałem, czy te dziury wielkości kciuka ktoś wiercił wiertarką? "No tak, jest szkodnik, ale on tylko powierzchniowo uszkadza" Pytam skoro tak, to dlaczego wkładam w dziury ponad metr drutu i cały wchodzi i dlaczego podważają zdanie moich dwóch ekspertów z 40toletnim stażem leśników, którzy jasno twierdzą, że te drzewa to zagrożenie? " No tak, ale to będzie trudno wyciąć bo domy blisko" Tu się zagotowałem i pokazałem im pisma pisane trzy lata temu i wywrzeszczałem im, że jeszcze miesiąc temu obok mojej budowy były dwa pola a teraz jest stan zerowy, bo sąsiad się zaczął budować. Mieli qrrr dość czasu...
    Zwiali do samochodu i nie wiadomo co będzie.
    Taki mamy klimat...we wszystkim, bo mentalność urzędników od czasów komuny się nie zmieniła.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    PV nie produkuje ciepła. Produkuje prąd. A jak ciepło produkujesz z prądu, to ma współczynnik 3 - niezależnie od tego, czy z własnego PV, czy kupiłeś taryfę "100% OZE" czy "100% węgiel".

    Jaka może być inna interpretacja?
    a dlaczego współczynnik ep dla prądu jest 3? Bardzo jestem ciekawy twojej koncepcji

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony