dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Wybór ekipy

  1. #1

    Domyślnie Wybór ekipy

    WItam,

    Mam projekt do złożenia na PnB. Planuję wziąć jedną ekipę na cały SSO. Mam w związku z tym kilka pytań:
    1) Czy skupić się jedynie na tych którzy mogą zaoferować materiał z montażem na 8proc VAT? Czy taki wybór zawsze będzie się wiązał z oszczędnościami na materiale?
    2) Wiem o jednej ekipie, która właśnie taki układ oferuje. Dodatkowo pracownik - szef jest również kierownikiem budowy. Budowali dom w sąsiedztwie co sądzicie o takim układzie?
    3) W załączeniu podstawowe najdroższe materiały, których ceny jednostkowe zamierzam wycenić w kilku składach i skupić się na zamówieniu ich oraz pozostałych materiałów w jednym bądź 2 składach. Czy składy w ogóle wycenią w ten sposób materiały dla domku jednorodzinnego?
    4) Czy jest szansa na umówienie się ze składem na przyjazd po zwrot pustaków ceramicznych jeśli zostałaby cała niewykorzystana paleta?
    5) Czy wybralibyście budowlańców z rodziny.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	21,5 KB
ID:	450717  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Ad2 Jeżeli zatrudnisz inspektora nadzoru inwestorskiego to bierz ekipę z kierownikiem , jak nie to z tego co tu piszą zły pomysł.
    Rodzinę tez bym odpuścił, chyba że szuaksz przepisu jak skończyć wspólne imprezy

    Co do cen i watów, ekipa Ci kupi i odsprzeda , na 8% , ale doliczą ci czas na robienie zakupów, czasem transport itd czyli będziesz miał cena +Kz, jednemu sie to opłaca innemu nie.

    Ad4. Co ci da że ktoś napisze ze u mnie się tak dało, a inny że bez szans? Przejdź się do składu i pogadaj.

    Te pytania to mi lenistwem zalatują.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.777

    Domyślnie

    ad. 1 - skupić się na obu i wybrać lepszy wariant
    ad. 5 - bo jest z rodziny czy jest dobry i polecany?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jaką masz pewność, ze kierbud nie będzie ukrywał fuszerek własnej ekipy?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.777

    Domyślnie

    Może dodatkowo nie będzie ukrywał bo nie będzie wiedział że produkuje fuszerki
    KB od wykonawcy + własny IN
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Na to, że kierbud wychwyci coś i tak bym nie liczył. Czy to taki, co pojawi się z 5 razy w ciągu całej budowy, czy co będzie codziennie, bo będzie szefem ekipy. I jakbym miał zgadywać, to szybciej coś dopilnuje w tym drugim przypadku. Ale generalnie i tak doglądać musi inwestor, robić fotki, wrzucać na fora i dopytywać, czy to OK.

  7. #7

    Domyślnie

    1) Zależy. Mi rurki do ogrzewania podłogowego wycenili z 8% vatem tak, że wyszły 1500 zł drożej niż jakbym kupił identycznej bez łaski na allegro z 23%. Ogólnie najlepszy deal jak znajdziesz takiego co się zgodzi na to, że mu poszukasz co chcesz i jak a on to kupi. Jak ci się chce szukać i tracić czas albo chcesz szczegółowo kontrolować jakość i typ materiałów.

    2) Zewnętrzny KB najlepiej z innego województwa Pamiętaj, że on reprezentuje Ciebie i nie daj mu o tym zapomnieć.

    3) Zależy od składów. Ja mam wrażenie, że w wielu mają ci za złe, że śmiesz coś od nich kupić. Jedne są frontem do klienta inne zadem. Rzadko w którym wiedzieli kto produkował np. styropian który sprzedają.

    4) Zależy od składu. Niektóre ci pozwolą trzymać u nich kupiony materiał np. 6 mies. za darmo i zwiozą ci jak będzie potrzebny.

    5) Zależy Teoretycznie lepiej unikać, ale znowu bardziej taki się przyłoży niż obcy.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.777

    Domyślnie

    ad.2 - KB z innego województwa jest do kitu.
    Ma być na miejscu budowy.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9

    Domyślnie

    Wybór ekipy nawet z polecenia nie zawsze się sprawdza. W moim przypadku ekipa zbudowała 2 domy na mojej ulicy, mój był trzeci w kolejce. Wszystko działo się Ok. do postawienia skrajnych krokwi dachowych. Później na 3 tygodnie urwał się kontakt, kiedy szefa w końcu dorwałem okazało się, że rozpoczął zbyt dużo budynków i nie może się wyrobić. Ostatecznie rozwiązałem z gościem umowę i zatrudniłem innych na dokończenie. Często ci tzw. sprawdzeni kiedyś dają plamę oby nie na twojej budowie. W sumie wiele ekip pracowało na mojej budowie i z polecenia i bez, efekty różne. Polecony kierownik budowy faktycznie na budowie był 3 razy i pożytku z niego nie było, czysto formalna osoba nic więcej a szkoda. Ekipy budowlane to niestety czysta loteria. Jedna zasada się sprawdza, tanio i dobrze nie idzie w parze. Pozdrawiam
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    ad.2 - KB z innego województwa jest do kitu.
    Ma być na miejscu budowy.
    Dobra może niejasno napisałem - żeby KB nie był jakąś psiapsiółką pana wykonawcy. Trochę takich widziałem i wtedy często stawał on po stronie wykonawcy gdy inwestor wskazywał jakieś niedoróbki.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.777

    Domyślnie

    Problem z KB jest taki, że Inwestor udaje że dobrze płaci kierownikowi budowy za dobrą pracę a KB udaje, że za tą "dobrą" płacą dobrze pracuje.
    Rzetelny KB może znać się z wykonawca ale to nie może mieć wpływu na ocenę pracy wykonawcy i akceptację fuszerek.
    KB wymaga a jego znajomy wykonawca wie o tym i sam dba jakość swojej pracy.
    Niestety, z różnych względów, jest to rzadki przypadek.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #12

    Domyślnie

    Oj jak ktoś jest zielony z budowlanki i nie ma w rodzinie kogoś kto na prawdę dobrze się zna i może doradzić to amen w pacierzu - ja tak mam . Pozostaje dobry KB i ekipa o którą trudno teraz, a każdej mogą przydarzyć się fuszerki. Ja byłem na każdym etapie w zasadzie zawsze na budowie i mam mnóstwo fuszerek. Nie zniechęcam do budowy ale z prawem polskim budowlanym w tym kraju to duże ryzyko. Odradzam stanowczo robotę na gębę i zaliczki. Wolałbym poczekać nawet 2 lata na dobrą ekipę bo ja już się męczę z reklamacjami rok i to przez niedopatrzenie KB . I najlepiej pieniążki po odbiorze ale to bardzo szczegółowym.
    Ostatnio edytowane przez KUBEK1978 ; 16-01-2021 o 12:03

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Większość Polaków wie lepiej. Jak już znajdzie się skrupulatny KB, który poważnie podchodzi do obowiązków to zaraz na forum pojawią się płacze inwestora typu: co on ma zrobić, bo ma kierbuda-faszystę niepozwalającego budować chałupy z darmowych bloczków, które 20 lat leżakowały pod plandeką u somsiada.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-12-2020 o 23:49 Powód: komentarz do usuniętego postu
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  14. #14
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post

    Większość Polaków wie lepiej. Jak już znajdzie się skrupulatny KB, który poważnie podchodzi do obowiązków to zaraz na forum pojawią się płacze inwestora typu: co on ma zrobić, bo ma kierbuda-faszystę niepozwalającego budować chałupy z darmowych bloczków, które 20 lat leżakowały pod plandeką u somsiada.
    Coś bym powiedział o tej "większości Polaków",która wie lepiej ale uszczypne się w język
    Chociaż sam napisałeś poniżej o niej, tzn o tej większości,jacy są to ludzie
    A dać im jeszcze 500zl od łba to jak króliki będą się płodzić i składać pokłony darczyńcom

    Oczywistym jest, że Kierbud powinienem być niezaleznym od ekipy budowlańców bo wtedy zauważy każdy babol, kumaty Kierbud, który dla inwestora powinienem być oparciem. Bo Kierbud, który podbija jedynie papierki i DB mija się z celem.
    Druga sprawa, ekipa która oferuje kupno materiałów na siebie ze względu na niski VAT zarabia na inwestorze, który myśli, że ma taniej. A jest wręcz odwrotnie, inwestor wtedy zdrowo przepłaca. Nie wiem jak można być takim naiwnym i tak się dać ogrywać.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-12-2020 o 23:49

  15. #15
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na to, że kierbud wychwyci coś i tak bym nie liczył. Czy to taki, co pojawi się z 5 razy w ciągu całej budowy, czy co będzie codziennie, bo będzie szefem ekipy. I jakbym miał zgadywać, to szybciej coś dopilnuje w tym drugim przypadku. Ale generalnie i tak doglądać musi inwestor,
    Oj zdziwiłbyś się, mój Kierbud parę rzeczy wychwycił i były poprawki np.taka pierdola jak zle przybite belki stropowe do murlaty czy belki z więźby. W projekcie było zastosowanie kątowników i gwoździ perforowanych a ekipa olala to i przybiła tak jak robią zawsze czyli długimi gwoździami. Była poprawka i kilka godzin ekipa miała w tyłku
    Zawsze uprzedzał mnie, że chce być osobiście podczas jakiś newralgicznych punktów budowy, czy to zbrojenia płyty ,gdzie sprawdzal wiązania zbrojenia i odległości kratki, czy wylewania płyty, czy podczas leczenia murów z rdzeniami, czy podczas właśnie stropu i dachu
    Z mojego punktu widzenia było to super podejście do tematu
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 31-12-2020 o 20:13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony