dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Natwill

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    42

    Domyślnie Warunki zabudowy

    Panowie aby otrzymać warunki zabudowy musze mieć mapy w różnych skalach i wybrany projekt? Bo już zgłupiałem. Proszę o wyjaśnienie co potrzebuje

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Wypełniając wniosek o wydanie warunków, najlepiej jest wiedzieć co się chce budować. W gminie trzeba się dowiedzieć jakiej mapy potrzebujesz (na stronie internetowej powinna być taka informacja). U mnie to była mapa zasadnicza 1:1000 obejmująca swym zakresem promień trzykrotności frontu działki. Do tego w mojej gminie wymagali wydanych warunków przyłączenia energii elektrycznej oraz warunki przyłączenia wod-kan.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    Wypełniając wniosek o wydanie warunków, najlepiej jest wiedzieć co się chce budować. W gminie trzeba się dowiedzieć jakiej mapy potrzebujesz (na stronie internetowej powinna być taka informacja). U mnie to była mapa zasadnicza 1:1000 obejmująca swym zakresem promień trzykrotności frontu działki. Do tego w mojej gminie wymagali wydanych warunków przyłączenia energii elektrycznej oraz warunki przyłączenia wod-kan.
    Tu się zgadzam, musisz podpytać w gminie o szczegóły

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    @stos, tak jest w każdej innej normalnej gminie. W mojej załącznikami do wniosku są wydane warunki z PGE i z zakładu komunalnego gminy. Bezsens totalny, ale nic nie poradzę. Z kolei ja nie musiałem wypisu z rejestru gruntów.
    Jak chodziłem po mapę zasadniczą do wydziału geodezji, to kobieta sie pytała jaka gmina, bo wiedziała, kto jakie udziwnienia ma.
    Ostatnio edytowane przez grzesio1712 ; 30-11-2020 o 16:02

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Ja to wiem. I mam to juz za sobą. Od warunków PGE zacząłem całą zabawę. Podejrzewam, że gmina zamknęła furtkę ludziom, którzy przed kupnem działki składali takie wnioski na kilka działek. Mieli pewnie zator we wnioskach itp.
    Mniejsza o to, nie rozwalajmy wątku.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    "A sprawiedliwość i tak musi być po naszej stronie."
    Jeszcze informacja do Natwill. Wypełniając wniosek, tam gdzie wpisujesz jakieś parametry, to wpisuj maksymalne jakie Cie interesują. Ja wpisałem dom parterowy i takie warunki dostałem, a potem mi się odmieniło i chciałem z poddaszem użytkowym, ale nie miałem już czasu na zmianę warunków zabudowy.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Wszystko zależy od analizy rozpatrywanego terenu, a nie maximum w gminie (chyba że jest MPZP). U mnie powierzchnia zabudowy zawierała się od 6 do 17% powierzchni działki. Od razu profilaktycznie interweniowałem w gminie, żeby nie dali mi 11-13% (średniej), bo moja działka ma tylko 910m2, a sąsiedzi z rozpatrywanego terenu minimum 3000m2.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony