dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JaninaJot
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-178
    Posty
    66

    Domyślnie Dom w Silene, czyli tata Kazika buduje dom.

    Witam,
    Jestem Kamil, tata Kazika. Wspólnie z żoną Anią planujemy prowadzić dziennik, dokumentując wszystkie postępy związane z budową pierwszego domu. Budować będę głównie własnymi rękami, ewentualnie z pomocą rodziny czy znajomych. Choć domu wcześniej nie budowałem, to nie zraża mnie to. Wasze dzienniki i komentarze to prawdziwa skarbnica wiedzy, a ręce całkiem sprawne mam.

    Działka kupiona 3 lata temu. Wioska niedaleko rodzinnej miejscowości. Jak kupowaliśmy działkę, to wiatr w polu hulał, dzisiaj stoją prawdziwe suburby, a nasza jest jedną z 3 niezabudowanych
    Sytuacja na świecie trochę nam pokrzyżowała plany, bo przez dłuższą chwilę, nie mogłem wrócić do domu i tak zamiast kwitnących kwiatów przywitały mnie opadające liście.
    Co do samego domu, to trochę nam zajęło zanim wybraliśmy projekt, który by się podobał nam obojgu. W tym ewentualnych zmian było najmniej. Póki co stanęło na projekcie Dom w Silene z Archona. Z tym, że:
    1. Garaż będzie poszerzony do 5-6m
    2. Nie będzie pustki nad jadalnią
    3. Wentylacja mechaniczna zamiast grawitacyjnej

    Dodatkowo duży fix zamiast drzwi między kuchnią a salonem i likwidacja okien połaciowych w pokojach. Reszta wyjdzie w praniu.
    Ogrzewanie planowane jest gazowe, zobaczymy jak się będzie sprawować u rodziców - wymieniliśmy w tym roku węglowy na kondensacyjny.

    Dom:
    Parter


    Poddasze

    Dom będzie w lustrzanym odbiciu.

    Działka jeszcze kilkanaście dni temu wyglądała tak




    Teraz jest tak






    Przy wykaszaniu okazało się, że mam kilak drzewek, które uchowały się między zaroślami. O tyle fajnie, że przy płocie sobie rosły. Drzewka zostały, jak będzie trzeba to znajdą nowe miejsce. Planowałem pozasadzać trochę krzewów i drzew owocowych, ale w tym roku wyjątkowo szybko przymrozki przyszły.

    A działka sama w sobie jest usytuowana w taki sposób


    Wszelkie uwagi, komentarze i rady piszcie w tym wątku. Jest to wygodniejsze niż dziennik w formie bloga.

    Pozdrawiam,
    Kamil
    Ostatnio edytowane przez JaninaJot ; 30-11-2020 o 17:57 Powód: Zdjęcia

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie da się wstawić zdjęć z prywatnego dysku google

  3. #3

    Domyślnie

    Instrukcja do wstawiania zdjęć z dysku google

    http://www.konradus.com/forum/read.p...&i=8148&t=8148

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JaninaJot
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-178
    Posty
    66

    Domyślnie

    Już powinno działać. Ta instrukcja z konradusa jest dla mnie kompletnie niezrozumiała, podobnie jak obsługa samego google photos.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak na 3 osoby to trochę duży ten dom.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ludzie mają różne potrzeby

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JaninaJot
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-178
    Posty
    66

    Domyślnie

    Duży, nieduży. Mieliśmy pewne założenia i akurat ten projekt je spełnia. Dzisiaj jest nas trójka, ale jeszcze się nie wprowadzamy

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JaninaJot
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-178
    Posty
    66

    Domyślnie

    Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu. W międzyczasie działka zdążyła zarosnąć na nowo, ale tak ładnie, że żal było rozkopywać to wszystko.







    Z powodu nieokreślonego wirusa nieznanego pochodzenia, adaptacja opóźniła się o prawie 3 miesiące. Z drugiej strony, na samo pozwolenie czekaliśmy tydzień. Także od końca maja wszystko czekało na mój powrót. Jak się już ogarnąłem, to geodeta wyznaczył obrys budynku, do zdjęcia humusu. Kolega przyjechał koparką i podziałał.





    Po pracy koparki okazało się, że działka ma całkiem spory spad, który wcześniej nie był tak widoczny. Prócz tego "zero" wyszło na równi z poziomem terenu, co średnio mi pasuje. Ja planuję podnieść się o dwie warstwy bloczka w najwyższym punkcie, ale jeszcze główny inwestor musi obaczyć i powiedzieć, co jej odpowiada Problem się pojawia w drugim końcu domu - tam już teraz wyznaczone zero jest prawie pół metra ponad terenem. Także mam mały dylemat, jak to rozwiązać. Można ewentualnie dosypać w tej niskiej części działki i zrobić jakieś wiszące ogrody.
    Sąsiad obok wychodzi ledwo ponad poziom gruntu, licząc na to, że przy budowie drogi zbiorą to, co jest teraz i dopiero wyleją asfalt. Ja nie sądzę, żeby kiedykolwiek zrobili drogę, a znając nasze realia, to po prostu doleją do aktualnego poziomu.

    Może po weekendzie uda się wrzucić zdjęcia ław z deskami na zerze, to będzie to dobrze widoczne. Tak czy inaczej, przy tym stanie, 1/3 fundamentu będzie w pełnym szalunku, 1/3 w częściowym a ostatni kawałek tylko samą górę będę szalować, żeby łatwo się ściągało. Tzn. nie wiem czy się uda, bo na deskę szalunkową trzeba czekać w tartaki 6 tygodni. Od ręki jest dostępna 18-20mm i tak rozważam, że w ostateczności i to może być, tylko podparcie zrobię co pół metra. Jeszcze jest opcja wzmocnienia tych desek po przekątnej deskami z palet, do których mam prawie nieograniczony dostęp - czasochłonne rozwiązanie, ale szybsze niż czekanie na terminy w tartaku.
    Póki jestem, to będę na bieżąco informował o postępach.
    Ostatnio edytowane przez JaninaJot ; 18-06-2021 o 20:29 Powód: drobna kosmetyka tekstu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony