dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewanowic

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    17

    Domyślnie Domek 35m2 czy normalny większy

    Zwracam się z pytaniem może ktoś z Was spojrzy na to z innej strony niż ja.

    1-2 osoby

    Ceny mieszkań 30 m2 to minimum 200 tysięcy, używane do remontu lub nowe, deweloperskie + wykończenie

    Działkę mam
    Zastanawiam się nad wyborem budynku. Na początku chciałam budynek 35 m2, wystarczy na pierwsze mieszkanie. Ewentualnie później z biegiem lat rozbudować.
    Na budynek taki chciałam przeznaczyć optymistycznie ok. 100.000


    Teraz zastanawiam się nad pozwoleniem na budowę domu ok. 60-70 m2

    Czy to ma sens ?
    Czy np. 150-180 tysięcy wystarczy na prosty domek 60 m2 ?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    180 tysięcy wystarczy, skoro posiadasz swoją działkę. Warunkiem jest to, że część prac wykonując samemu dużo zaoszczędzisz.
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewanowic

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    17

    Domyślnie

    Pierwotnie chciałam wydać 100 tysięcy wybudować budynek gospodarczy a później przekształcić w budynek mieszkalny. Wydawałoby się łatwiej niż na pozwolenie. Tyle w teorii ale zaczęłam się zastanawiać czy nie lepiej wydać trochę więcej i postawić normalny budynek. Tylko nie wiem czy nie przerosną mnie sprawy urzędowe jeśli chodzi o pozwolenie, podłączenie mediów.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewanowic Zobacz post
    Pierwotnie chciałam wydać 100 tysięcy wybudować budynek gospodarczy a później przekształcić w budynek mieszkalny. Wydawałoby się łatwiej niż na pozwolenie. Tyle w teorii ale zaczęłam się zastanawiać czy nie lepiej wydać trochę więcej i postawić normalny budynek. Tylko nie wiem czy nie przerosną mnie sprawy urzędowe jeśli chodzi o pozwolenie, podłączenie mediów.
    A przekształcenie wybudowanego w dom mieszkalny Cie nie przeraża? To wiecej papierów niż na pozwolenie i cena tez nie taka mała za "te papiery" i do tego dochodzi ryzyko że sie nie uda.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewanowic

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    17

    Domyślnie

    Co do przekształcenia to wiem jak to wygląda od strony formalnej jeśli chodzi o przekwalifikowanie budynku usługowego na mieszkalny. Nie było aż takich trudności.
    Na początku chciałam postawić 35 m2 bez poddasza, uważam że schody zabierają zbyt wiele miejsca na tak małej powierzchni. Wstawić piecyk koza i palić drewnem. Natomiast jeśli chodzi o normalny budynek mieszkalny ok. 60-70m2 to zupełnie nie wiem jakie ogrzewanie wybrać aby spełniało normy ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony