dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie Kilka pytań o działanie pompy ciepła

    Cześć.
    Mam założoną pompa Samsunga 16kw. Dom spory, powierzchnia ogrzewana 300mkw.
    Instalacja mieszana. Parter i łazienki podłogówka, piwnica i piętro grzejniki.
    Mam kilka pytań odnośnie działania pompy.
    1. Czy jeżeli skręce grzejniki w nieużywanych pomieszczeniach na głowicy termostatyczne, to czy pobór prądu przez pompę spadnie?
    2. W domu mieszkam dopiero tydzień. Czy żeby spadło zużycie i się nie wychladzalo(grzeje w taniej taryfie g13), to dom musi się wygrzać?
    3. Grzeję bojler cwu, który jest w piwnicy do 48 stopni. Po kilku godzinach w kuchni jest woda bardzo ciepła, a w deszczownicy w łazienkach jest już letnia. Z czego to wynika? Ciśnienie na liczniku afriso mam ustawione na 1.7bara podczas pracy pompy.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał waka Zobacz post
    Cześć.
    Mam założoną pompa Samsunga 16kw. Dom spory, powierzchnia ogrzewana 300mkw.
    Instalacja mieszana. Parter i łazienki podłogówka, piwnica i piętro grzejniki.
    Mam kilka pytań odnośnie działania pompy.
    1. Czy jeżeli skręce grzejniki w nieużywanych pomieszczeniach na głowicy termostatyczne, to czy pobór prądu przez pompę spadnie?
    2. W domu mieszkam dopiero tydzień. Czy żeby spadło zużycie i się nie wychladzalo(grzeje w taniej taryfie g13), to dom musi się wygrzać?
    3. Grzeję bojler cwu, który jest w piwnicy do 48 stopni. Po kilku godzinach w kuchni jest woda bardzo ciepła, a w deszczownicy w łazienkach jest już letnia. Z czego to wynika? Ciśnienie na liczniku afriso mam ustawione na 1.7bara podczas pracy pompy.

    Pozdrawiam
    Dom musi sie wygrzac w wekendy masz calodobowo tanie godziny to wtedy ostro pogrzej .
    Jak przymkniesz na glowicach to zuzycie spadnie ale bedziesz mial nie dogrzane pokoje i inne pomieszczenia beda sie szybciej wychladzac.
    Co do cwu to moze masz dlugie rury i slabo albo wcale ocieplone
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał waka Zobacz post
    Cześć.

    3. Grzeję bojler cwu, który jest w piwnicy do 48 stopni. Po kilku godzinach w kuchni jest woda bardzo ciepła, a w deszczownicy w łazienkach jest już letnia. Z czego to wynika? Ciśnienie na liczniku afriso mam ustawione na 1.7bara podczas pracy pompy.

    Pozdrawiam
    Masz cyrkulację CWU?
    Gdy w zbiorniku będzie np 38 to w kranie będzie odczuwalne jako bardzo ciepłe, ale z deszczownicy już niekoniecznie. U siebie ma deszczeownice na ok 2.5m. Gdy ustawiam termostat na 38 to woda z deszczownicy jest w sam raz, ze słuchawki z tej samej baterii już jest za gorąca.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cyrkulację włączyłem 2 razy.
    W kranie bardzo ciepła, a w deszczownicy średnia.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał waka Zobacz post
    Cyrkulację włączyłem 2 razy.
    W kranie bardzo ciepła, a w deszczownicy średnia.
    Ale w kranie gdzie w kuchni czy w umywalce w tej lazience co ta deszczownica?
    Jesli w umywalce w lazience leci ci tez ciepla jak w kuchni a tylko pod prysznicem chlodniejsza to nie ma problemu z cyrkulacja czy ociepleniem rurek .
    A z sluchawki prysznicowej jak puscisz i dasz ja na podobna wysokosc co deszczownica to tez leci taka chlodniejsza?
    Oczywiscie nie masz po drodze jakiegos mieszacza ?
    A baterie prysznicową masz z termostatem?moze glowica cos nie tak i przepuszcza zimną

    Oczywiscie zakladam ze na rurze od cyrkulacji masz zalozony zawor zwrotny i w dobra strone
    Ostatnio edytowane przez codix ; 30-11-2020 o 20:00
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  6. #6

    Domyślnie

    Sorry-- ale ubawiło mnie pytanie
    Cyt.1. Czy jeżeli skręce grzejniki w nieużywanych pomieszczeniach na głowicy termostatyczne, to czy pobór prądu przez pompę spadnie?
    Jak będziesz grzał co 2 dni --to też spadnie. Choć z drugiej strony jak popatrzymy to nie.
    Na-ra
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    A co niby jest zabawnego w pytaniu czy grzać pełna mocą nieużywane pomieszczenia?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał waka Zobacz post
    A co niby jest zabawnego w pytaniu czy grzać pełna mocą nieużywane pomieszczenia?
    Zadałeś pytanie (nr 1.):
    "1. Czy jeżeli skręce grzejniki w nieużywanych pomieszczeniach na głowicy termostatyczne, to czy pobór prądu przez pompę spadnie?"

    Dla większości nawet tych nie znających się na ogrzewaniu odpowiedź jest tylko jedna - pobór prądu spadnie.

    Więc uśmiechnij się też, jak to zrobił Kolega @-voymar-
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony