dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Nie polecam firmy Ruvee :(

    Nie polecam firmy Ruvee z Koła do budowy domu.
    Od 4 miesięcy poprawiają to co ich ekipa odwaliła. Do końca mieliśmy nadzieję, że zrobią to porządnie ale nasza cierpliwość skończyła się..
    Tutaj blog że szczegółami:
    https://z376d.mojabudowa.pl/
    Dwa tygodnie temu powinniśmy mieć stan deweloperski...

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stinka Zobacz post
    Nie polecam firmy Ruvee z Koła do budowy domu.
    Od 4 miesięcy poprawiają to co ich ekipa odwaliła. Do końca mieliśmy nadzieję, że zrobią to porządnie ale nasza cierpliwość skończyła się..
    Tutaj blog że szczegółami:
    https://z376d.mojabudowa.pl/
    Dwa tygodnie temu powinniśmy mieć stan deweloperski...
    przykro patrzeć... wygląda to jak by uczyli się dopiero stawiać dom

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    przykro patrzeć... wygląda to jak by uczyli się dopiero stawiać dom
    To nie pierwszy ich dom. Ekipę zostawili bez nadzoru. Spieszyło im się na weekend do domu i tak odwalili. Właściciel wprawdzie zaoferował się, że naprawi ale robi to bez pojęcia. Do tego ma jeszcze pretensje do nas, że się czepiamy. Marzenie o własnym domu zmieniło się w koszmar...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stinka Zobacz post
    To nie pierwszy ich dom. Ekipę zostawili bez nadzoru. Spieszyło im się na weekend do domu i tak odwalili. Właściciel wprawdzie zaoferował się, że naprawi ale robi to bez pojęcia. Do tego ma jeszcze pretensje do nas, że się czepiamy. Marzenie o własnym domu zmieniło się w koszmar...
    Bardzo Ci współczuję zaistniałej sytuacji mój kanadyjczyk powstał w 7 miesięcy i też były jazdy ale nie takie miałem po 1 świetnego cieślę który miał szacunek dla drewna i poza tym miałem sosnę konstrukcyjną z Ukrainy bo w Polsce tak grube bale nie są dostępne w naszym klimacie. Mam pytanie czy drewno posiada tabliczki informujace o klasie drewna ? Takie małe brazowe lub czerwone. Moim zdaniem to to drewno wyglada na zwykłą bezklasowa tarcicę owszem to się nie zawali ale jest apetyczne dla korników i tzreba je zlać chemią co nie jest obojętne dla zdrowia. Co ma na celu płyta OSB od wewątrz? Dodatkową ilośc życiodajnego formaldechydu chyba ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    miałem sosnę konstrukcyjną z Ukrainy bo w Polsce tak grube bale nie są dostępne w naszym klimacie.
    A jakież to wielkie przekroje drewna że u Nas takich nie ma???

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Mam pytanie czy drewno posiada tabliczki informujace o klasie drewna ? Takie małe brazowe lub czerwone. Moim zdaniem to to drewno wyglada na zwykłą bezklasowa tarcicę
    To jest drzewo konstrukcyjne C24. Ma brązowe tabliczki.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stinka Zobacz post
    To jest drzewo konstrukcyjne C24. Ma brązowe tabliczki.
    To jest wielki +, i fajnie a co to za płyta zewnętrzna na zdjęciach wygląda jakby ciągnęła wilgoć od dołu?

    PS

    Bardzo dobrze że pilnujecie budowy ja pomimo że pracowałem na etacie i dojeżdżałem do domu z pracy 70 km codziennie zawsze na budowie bylem co najmniej raz a nierzadko i 3, dlatego mam dom bardzo dobrej jakości na prawdę. Mnie np deklaracje o grubości ocieplenia nie obchodzą nasi forumowicze sie licytują kto ile ma 30-40 cm wełny na poddaszu ja mam 18 cm ale je widziałem i macałem bo miałem odbijane płyty dołożono mała ciężarówkę wełny i zamknięto płytami oczywiście to była próba kradzieży i udana tylko robole musieli za to dołożyć z własnej wypłaty czyli nic nie dostali.

    Jak przyjeżdżałem na budowę to kto był najebany spieprzał w krzaki żeby na myjce nie wylądować i nie mieć z policja stosunku aczkolwiek z czasem nie było z piciem już problemu.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To jest wielki +, i fajnie a co to za płyta zewnętrzna na zdjęciach wygląda jakby ciągnęła wilgoć od dołu?.
    Steico dry. Ciągnie wilgoc bo powinien być styropian od spodu 30 cm. Do tego nie powinna dłużej niż 4 tyg być wystawiona na działanie warunków atmosferycznych. U nas stoi tak już 4 miesiące

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stinka Zobacz post
    Steico dry. Ciągnie wilgoc bo powinien być styropian od spodu 30 cm. Do tego nie powinna dłużej niż 4 tyg być wystawiona na działanie warunków atmosferycznych. U nas stoi tak już 4 miesiące
    a dlaczego sie na to dry zgodziliście?

  10. #10

    Domyślnie

    Steico protec dry dokładnie. Chcieliśmy w tym systemie budować. Gdyby nie spierdzielili nam wiązarów i wszystko poszłoby ok to zakryte byłoby w ciągu 2 tygodni..

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stinka Zobacz post
    Steico protec dry dokładnie. Chcieliśmy w tym systemie budować. Gdyby nie spierdzielili nam wiązarów i wszystko poszłoby ok to zakryte byłoby w ciągu 2 tygodni..
    a coż to za rewelacja że tak was przekonała ?

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Stinkano patrzę i oczom nie wierzę jak można to było zrobić aż tak niechlujnie ... co Wyście zrobili tej ekipie że aż tak bardzo Was nie lubią ?? Ja zanim zdecydowałam się zaprosić ekipę do siebie odwiedziłam ich na kilku budowach gdzie miałam okazje poznać zadowolonych inwestorów jak i zobaczyć prace „w trakcie”.

    gawel chyba na Twoim miejscu obawiałabym się powiedzieć że mam dobrze zbudowany dom .. nawet najuważniejszy inwestor nie jest w stanie upilnować każdego szczegółu a to co piszesz o swojej ekipie nie napawa optymizmem ...

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Stinkano patrzę i oczom nie wierzę jak można to było zrobić aż tak niechlujnie ... co Wyście zrobili tej ekipie że aż tak bardzo Was nie lubią ?? Ja zanim zdecydowałam się zaprosić ekipę do siebie odwiedziłam ich na kilku budowach gdzie miałam okazje poznać zadowolonych inwestorów jak i zobaczyć prace „w trakcie”.
    Byliśmy na budowie, rozmawiałam z ludźmi którzy budowali z nimi domy. Tak jak pisałam wcześniej, właściciel firmy za bardzo zaufał swojej ekipie. Szkoda tylko, że teraz nie potrafi porządnie naprawić ich błędów...

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stinka Zobacz post
    Byliśmy na budowie, rozmawiałam z ludźmi którzy budowali z nimi domy. Tak jak pisałam wcześniej, właściciel firmy za bardzo zaufał swojej ekipie. Szkoda tylko, że teraz nie potrafi porządnie naprawić ich błędów...
    Ano widzisz bo to nie właściciel tylko ekipa buduje ... wlasciciel powinien na bierząco reagować na zgłaszane przez Was problemy bo wtedy są one jeszcze łatwe do poprawy. Jakiż to problem zmniejszyć wysokość ścianek działowych gdy wszystko jest jeszcze odkrytym szkieletem by wiązary siadły solidnie na ścianach zewnętrznych ?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Stinkano patrzę i oczom nie wierzę jak można to było zrobić aż tak niechlujnie ... co Wyście zrobili tej ekipie że aż tak bardzo Was nie lubią ?? Ja zanim zdecydowałam się zaprosić ekipę do siebie odwiedziłam ich na kilku budowach gdzie miałam okazje poznać zadowolonych inwestorów jak i zobaczyć prace „w trakcie”.

    gawel chyba na Twoim miejscu obawiałabym się powiedzieć że mam dobrze zbudowany dom .. nawet najuważniejszy inwestor nie jest w stanie upilnować każdego szczegółu a to co piszesz o swojej ekipie nie napawa optymizmem ...
    po 17 latach już można być pewnym że jest ok

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    po 17 latach już można być pewnym że jest ok
    Chyba bym nie potrafiła w taki sposób budować ... martwiła bym się że mi jajka w ścianie schowają alboco ... ostatecznie ekipa budująca dom to ludzie którym się zaufało i powierzyło swoje oszczędności a w przyszłości komfort i bezpieczeństwo !
    My naszą ekipę bardzo polubiliśmy, aż żal było się rozstawać po tych kilkunastu tygodniach ( budowa trwała zimą i czasem warunki nie pozwalały na szybsze działanie bo tak to 6 tygodni i można wchodzić z wykonczeniowką). Wzajemny szacunek i zrozumienie to podstawa na linii inwestor-ekipa, Nasi Panowie to byli niezwykle pracowici i uczciwi ludzie a my troszczylismy się o to by budowali nasz domek z przyjemnością - efekt był taki, że nawet ich szef będąc na inspekcji nie mógł wyjść z podziwu jaką dbałość o szczegóły zachowali. Do dziś utrzymujemy kontakt i zawsze mogę liczyć na ich radę np.

    PS Stinka sprawdzenie fundamentu przed zamocowaniem podwalin to było pierwsze co zrobili Panowie cieśle, fakt że wykonaliśmy go we własnym zakresie i obawiali się bardzo że nie będzie dość równo, było mega równo i wiecha zawisła dzięki temu po dwóch dobach.
    Ostatnio edytowane przez Lookatorka ; 08-12-2020 o 09:10

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Chyba bym nie potrafiła w taki sposób budować ... martwiła bym się że mi jajka w ścianie schowają alboco ... ostatecznie ekipa budująca dom to ludzie którym się zaufało i powierzyło swoje oszczędności a w przyszłości komfort i bezpieczeństwo !
    My naszą ekipę bardzo polubiliśmy, aż żal było się rozstawać po tych kilkunastu tygodniach ( budowa trwała zimą i czasem warunki nie pozwalały na szybsze działanie bo tak to 6 tygodni i można wchodzić z wykonczeniowką). Wzajemny szacunek i zrozumienie to podstawa na linii inwestor-ekipa, Nasi Panowie to byli niezwykle pracowici i uczciwi ludzie a my troszczylismy się o to by budowali nasz domek z przyjemnością - efekt był taki, że nawet ich szef będąc na inspekcji nie mógł wyjść z podziwu jaką dbałość o szczegóły zachowali. Do dziś utrzymujemy kontakt i zawsze mogę liczyć na ich radę np.

    PS Stinka sprawdzenie fundamentu przed zamocowaniem podwalin to było pierwsze co zrobili Panowie cieśle, fakt że wykonaliśmy go we własnym zakresie i obawiali się bardzo że nie będzie dość równo, było mega równo i wiecha zawisła dzięki temu po dwóch dobach.
    Gratuluję, cuda się jednak zdarzają jak widać, Moja ekipa była typowa i wymagała ciągłego nadzoru i zachowania bardzo służbowych relacji. Dzięki utrzymaniu relacji jakichkolwiek to się udało, gdybym walnął focha jak współczesna gimbaza to bym miał szkielet w stanie sote.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony