dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Za mojego bez obudowy tylko z wentylatorem o wydajności 15 gram dałem 95 zł , jak w pomieszczeniu 20m2 go załączysz to po 1 godzinie tam jest siwy dym jak w horrorze i wybite wszystko co mogłoby żyć .
    Ciągnie 300W + wentylator? Na 1g/h trzeba 20W. W praktyce te chińczyki z dwoma płytkami mają z 5g/h albo mniej.
    Ale z rurami będzie ten problem, że trudno podnosić w nich stężenie w obiegu zamkniętym.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.770

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ciągnie 300W + wentylator? Na 1g/h trzeba 20W. W praktyce te chińczyki z dwoma płytkami mają z 5g/h albo mniej.
    Ale z rurami będzie ten problem, że trudno podnosić w nich stężenie w obiegu zamkniętym.
    Ja nie rozważam nie teoryzuję ja to mam i wiem że robi robotę , mam z trzema płytkami , wiem jak to działa , a co za problem zrobić kawałek rury i od strony wypływu dać zasilanie ozonatorem ? kilka minut roboty 100 zł i po sprawie , tu nie trzeba wzorów debat i teori czy to kosztuje złotej obudowie z napisami po Angielsku ,

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    co za problem zrobić kawałek rury i od strony wypływu dać zasilanie ozonatorem ? kilka minut roboty 100 zł i po sprawie , tu nie trzeba wzorów debat i teori czy to kosztuje złotej obudowie z napisami po Angielsku ,
    Jak to sobie wyobrażasz? W domu wszystkie nawiewy podpiąć rurami do "czerpni" klimatyzacji? Ani to proste, ani 100zł.

    Bo jak ozon o nędznym stężeniu wpuścisz na jednym końcu a drugim wypuścisz to nie zrobi roboty. Musi pracować w obiegu zamkniętym, żeby osiągnąć stężenie które wytłucze życie.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7574287

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.770

    Domyślnie

    Mało wiesz i chyba mało potrafisz tyle wywnioskowałem ,

  5. #45
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Justyna_KK

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-442
    Posty
    4

    Domyślnie

    Tak, miałam rury perforowane. Ale jak się okazało, od samego początku czuć było nieprzyjemny zapach w rurze. Jakby mokra wata. Wymienimy na bez performacji. Zobaczymy czy to coś zmieni. Maksymalna długość rury to 7m do jednego pomieszczenia, minimalne 1.5m do innego.

  6. #46
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Justyna_KK

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-442
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Rury elastyczne - popularne flex najczęściej mają perforowaną warstwę wewnętrzną.
    Do klimatyzacji stosuje się rury bez perforacji wewnętrznej.
    Np: https://www.decinternational.com/uk/...d-ducting.html
    W sprzedaży są rury typowo pod klimatyzację:
    Np. https://mastersan.pl/
    Lub takie izolowane kauczukiem:
    https://www.prowent-bialystok.com/pr...pianka-rubber/

    Aczkolwiek sam rodzaj rury może nie być przyczyną problemu.
    Wrzuć zdjęcia lokalizacji jednostki kanałowej i jak prowadzone są rury
    Wymieniliśmy rury na nowe, nieperforowane. Po zdjęciu starych (perforowanych), okazało się, że część rur jest dosłownie mokra. Sama jednosta jest sucha, skropliny odprowadzane poprawnie na zewnątrz. Poprzednim razem, gdy w ramach gwarancji serwis wymieniał rury (perforowane), niedługo po uruchomieniu jednostki było już czuć nieprzyjemny zapach mokrej wełny. Teraz, gdy sami wymieniliśmy rury na nieperforowane, tego zapachu, póki co, nie ma.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Justyna_KK Zobacz post
    Wymieniliśmy rury na nowe, nieperforowane. Po zdjęciu starych (perforowanych), okazało się, że część rur jest dosłownie mokra. Sama jednosta jest sucha, skropliny odprowadzane poprawnie na zewnątrz. Poprzednim razem, gdy w ramach gwarancji serwis wymieniał rury (perforowane), niedługo po uruchomieniu jednostki było już czuć nieprzyjemny zapach mokrej wełny. Teraz, gdy sami wymieniliśmy rury na nieperforowane, tego zapachu, póki co, nie ma.
    Mokra izolacja wewnątrz to najczęściej skutek poprzecieranej/podziurawionej rury zewnętrznej.
    Sam montaż jest również istotny, jeśli rury zostaną nieprawidłowo podłączone (należy zachować szczelność izolacji) to dalej może być problem z wykraplającą się wodą wewnątrz.

  8. #48
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Justyna_KK

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-442
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Mokra izolacja wewnątrz to najczęściej skutek poprzecieranej/podziurawionej rury zewnętrznej.
    Sam montaż jest również istotny, jeśli rury zostaną nieprawidłowo podłączone (należy zachować szczelność izolacji) to dalej może być problem z wykraplającą się wodą wewnątrz.
    Dziękuję bardzo za wszystkie instrukcje! Mam nadzieję, że teraz będzie już spokój!

  9. #49

    Domyślnie

    Hejka,
    chciałem poprosić o podpowiedź odnośnie klimatyzacji kanałowej.

    Zamierzam przygotować instalację sam bo jednostkę to chyba już musi zamontować ktoś z papierami.
    W domu będzie rekuperacja a klimatyzacja będzie na delikatnie ocieplonym strychu i ma chłodzić tylko pokoje na piętrze (3pokoje po około 10m2).POwierzchania całego piętra to około 50m2.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kan.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	467655

    Pytania:
    1. Jakiej wielkości klimatyzator się tu najlepiej sprawdzi - dodam że chcę mieć możliwość dogrzania w okresach przejściowych. Osobiście myślałem o 5kW.
    Jak znacie jakiś sprawdzony i cichy klimatyzator to proszę podajcie jakie.
    2. Jakiej średnicy kanały rozprowadzające tutaj zastosować? Będą dwa kanały około 9m i jeden koło 6m. Jakiej średnicy kanały do wyciągu z nad klatki schodowej(one będą bardzo krótkie)?

  10. #50

    Domyślnie

    Hejka ktoś coś może w tym temacie podpowiedzieć ?

  11. #51
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Looodek

    Zarejestrowany
    Mar 2024
    Skąd
    Osowiec
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1

    Domyślnie Czy możesz opisać starowanie w kilku pokojach?

    Cytat Napisał isom Zobacz post
    Tak jak słusznie zauważył kolega @kryzys do sterowania używane są czujniki temperatury , po osiągnięciu zadanej w pomieszczeniu kanał jest zamykany , przy prostym sterowaniu z jednym czujnikiem wystarczy podobnie jak przy termostacie pokojowym umieścić czujnik albo regulator klimy z czujnikiem w pomieszczeniu które najszybciej się wychładza przy grzaniu , czy nagrzewa przy chłodzeniu. Ja mam czujniki w każdym pomieszczeniu i po osiągnięciu zadanej w ostatnim pomieszczeniu ( wszystkie kanały zamknięte ) klima dostaje sygnał stop . Po otwarciu dowolnego kanału jest sygnał do załączenia . Przepustnice i czujniki obsługuje niezależny nazwijmy to sterownik zbudowany na bazie raspberry . Wszystkie komendy do sterownika klimy Gree ( ubogi sterownik ścienny bez wifi ) wysyłane są przez IR ( raspberry z dodatkowym modułem który ma w pamięci wszystkie kody pilota , zastępuje pilota).
    Takie rozwiązanie daje też możliwość sterowania klimatyzacją zdalnie z telefonu czy laptopa.
    Jak już pisałem wcześniej przepustnice dzięki zastosowaniu serwomechanizmów https://pl.banggood.com/SPT-Servo-SP...r_warehouse=CN
    mają możliwość płynnej regulacji od 0 do 90 stopni , ale w praktyce okazało się że wystarczają trzy położenia do uzyskania zadowalających efektów.
    Te serwa współparacują z tradycyjnymi przepustnicami mechanicznymi , czyli całość przypomina elektroniczną przepustnicę kominkową https://allegro.pl/oferta/przepustni...21a14291fbf951
    tylko zastosowane serwa mają znacznie większy moment obrotowy.
    Chciałbym zrobić podobne sterowanie, jak u ciebie. Czyli czujnik w każdym pokoju i starowanie przepustnicą. Nie wiem tylko jakie muszę kupić czujniki i jak to spiąć z klimatyzacją. Czy mógłbyś opisać, jaki sprzęt użyłeś i jak to jest połączone?

    Planowałem kupić czujniki które będą działały na zasadzie włącz / wyłącz - czyli w lecie jak temperatura rośnie powyżej zadanej, to przepustnica otwiera się. A jak spada poniżej ustawionej na czujniku, to zamyka się. Ty pisałeś o płynnej regulacji (lub 3 stopniowej). Nie wiem też, jak spiąć to ze sterownikiem klimatyzacji (wybrałem Innova igzdup71).
    Będę wdzięczny za informacje

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony