dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie Podłoga w łazience na piętrze do skucia (?)

    Jestem ciekawy Waszej opinii. Miałem wykonaną bez zastrzeżeń podłogę tj. styropian grafit 6cm lambda 0.030, położone ogrzewanie podłogowe i wylane ok. 5.5cm anhydrytu. Żona zamarzyła sobie prysznic walk-in i ... zaczęły się problemy. Facet robiący łazienkę, aby zamontować odpływ, wyciął i wyjął jakieś 0.7m2 styropianu do gołej podłogi, wyciął folię pod ogrzewanie podłogowe, powyginal rurki i pomiędzy nie wsadził odpływ. Wkur... mnie sam fakt tej demolki i teraz bardzo poważne zastanawiam sie nad doprowadzeniem podłogi do pierwotnego stanu. Tyle tylko, że oznaczałoby to skucie ok. 1.5m2 płytek + anhydrytu (przy jednoczesnym uważaniu aby nie uszkodzić rurek ogrzewania) do gołej podłogi. To pozwoliłoby wsadzić nowe i całe arkusze styropianu, wyłożyć folię i przymocować rurki. To zalać betonem i zrobić normalny brodzik. Tylko o drodze trzeba uważać aby przy kuciu nie uszkodzić rurki, potem jeszcze dokładnie wyczyścić je z obecnego betonu. Wygląda to jak 100% "Mision Imposibol".

  2. #2

    Domyślnie

    Między piętrami daje się 5 cm najtańszego styropianu podłogowego, żeby tłumił odgłosy. Sens cieplny praktycznie żaden.
    Jedyny rozsądny powód kucia posadzki w łazience to wywalenie anhydrytu i zrobienie normalnego jastrychu.
    Ale generalnie i tak będzie to niczym nie uzasadnione wydalanie pieniędzy w błoto...

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar URBAL Budownictwo
    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    7

    Domyślnie

    Po pierwsze to kwestia styropianu jak kolega wyżej napisał. Druga sprawa właśnie anhydryt. W łazience trochę słaby pomysł. Trzecie moje ale to odpływ liniowy pomiędzy rurkami od ogrzewania. Po co wgl pod brodzik była podlogowka wprowadzona. Jeśli zostawisz tak jak jest to będzie ci odparowywać woda z syfonu i smrodek w łazience

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak ktoś się normalnie myje, to tak szybko nie paruje
    Mam podłogówkę pod prysznicem bezbrodzikowym i nie ma problemów.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał URBAL Budownictwo Zobacz post
    Po pierwsze to kwestia styropianu jak kolega wyżej napisał. Druga sprawa właśnie anhydryt. W łazience trochę słaby pomysł. Trzecie moje ale to odpływ liniowy pomiędzy rurkami od ogrzewania. Po co wgl pod brodzik była podlogowka wprowadzona. Jeśli zostawisz tak jak jest to będzie ci odparowywać woda z syfonu i smrodek w łazience
    A dlaczegóż nie? Sam se układałem OP, sam robiłem odpływ i wszystko gra. I to w 3 łazienkach. Tylko trzeba myśleć. Włożyłem w miejscu odpływu styropian ze 15cm, rurek już też tam nie prowadziłem i miejsce na odpływ po wylaniu wylewek idealne. Pod wanną też mam OP bo czemu nie?
    Z wanny korzystam raz na miesiąc i nic nie paruje. pewnie jak ktoś ma op sprzed 25 lat to ma na zasilaniu ze 35-40 stopni i wtedy moze parować szybciej.

    Powyginał rurki OP? Nieźle. "Fachowcy" to mają rozwiązania na każdą okazję.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 03-12-2020 o 14:10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony