Witam wszystkich.

Jakiś czas temu kupiłem działkę. Działka rolna - łąka, kategorii 5. Dookoła mojej działki same domki ( płaciłem jak za budowlaną ). Chcę się już niedługo budować, ale nie wiem jakie są kroki po kolei. Oto co do tej pory zrobiłem:

- wystąpiłem do wodociągów o warunki przyłącza wody - dostałem odpowiedź że nie ma na ten moment możliwości i muszę sobie studnię zrobić i za 2 lata ma być wodociąg i kanalizacja

- gaz - dostałem oświadczenie że jest możliwość podłączenia do sieci gazowej - teraz muszę tylko podpisać umowę

- prąd - dostałem oświadczenie że można podłączyć i podpisałem już umowę z Eneą i teraz mam czekać aż mi założą ( ponoć nawet rok czasu ze względu na Covid )

- wystąpiłem o warunki zabudowy i dostałem projekt decyzji o warunkach a same warunki mają być wydane do 21 stycznia 2021, gdyż ze względu na Covid terminy ustawowe nie mogą być dotrzymane. Projekt warunków jakie otrzymałem odpowiada mi.


Teraz założmy, że tego 21 stycznia 2021 ( ale może być nawet później, wiadomo jak jest ), otrzymam te warunki, to co wtedy muszę po kolei robić? Wiem, że muszę kupić projekt domu i dać go do adaptacji. Ale z tego co wyczytałem, w tym projekcie będą już doprowadzone przyłącza prądu, wody i gazu. Hmmm, tylko że ja jeszcze nie mam ani prądu, ani gazu ani wody i nie wiem gdzie np. będzie skrzynka od gazu i od prądu.

Tak samo z wodą. Nie mam jeszcze swojej studni, więc czy muszę najpierw wywiercić studnię i powiedzieć architektowi który będzie adaptować mój projekt, gdzie jest ta studnia?

I jak to jest z tym prądem i gazem. Czytałem, że samo podłączenie to nie wszystko, trzeba jeszcze zrobić projekt przyłącza. Czy taki projekt robi właśnie architekt od adaptacji czy to jest zupełnie inny projekt?

Po prostu nie wiem, czy obecnie nie posiadając ani warunków zabudowy, ani żadnego przyłącza, mogę jeszcze coś zrobić żeby później nie utknąć czekając na jakieś decyzje/projekty? Co mogę już teraz zrobić?

Wszystkie porady mi się przydadzą. Nigdy nie budowałem w swoim życiu domu i nie znam procedur i wszystkiego dowiaduję się teraz w trakcie.