dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Przymrozek , a efekty mocowani wełny elewacja

    Witam ,
    Latem robiona elewacja w modernizowanym domu , ocieplenie twarda wełną + łączniki metalowe z izolatorem na to pianka i kapsel z wełny , praktycznie etap kołkowanie robiłem sam , żeby wykonawca się na tym nie wyłożył , ale do rzeczy . Jesienią zadowolony nic nie widać , w okolicy na podobnych zleceniach już można było dostrzec biedronkę . Dziś wieczorem przymrozek i słabo , ale widać u mnie te wszystkie łączenia , nie wiem czy tu winna jest wełna ,ze wilgoć z domu wychodzi bo strefa cokolową na eps ten sam łącznik oraz kapsel na pianę i tu efekt jest dużo gorszy mocno widać łączenia .
    Wiec zapytam czy nie stosując specjalnego wynalazku fishera ,ale dobry jakościowo łącznik i zaślepkę na pianę przy mrozach da się uniknąć tego efektu ? Starannie wykonałem ten etap termomodernizacji , ale niestety nie ostrzegłem się finalnego efektu .

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    Witam ,
    Latem robiona elewacja w modernizowanym domu , ocieplenie twarda wełną + łączniki metalowe z izolatorem na to pianka i kapsel z wełny , praktycznie etap kołkowanie robiłem sam , żeby wykonawca się na tym nie wyłożył , ale do rzeczy . Jesienią zadowolony nic nie widać , w okolicy na podobnych zleceniach już można było dostrzec biedronkę . Dziś wieczorem przymrozek i słabo , ale widać u mnie te wszystkie łączenia , nie wiem czy tu winna jest wełna ,ze wilgoć z domu wychodzi bo strefa cokolową na eps ten sam łącznik oraz kapsel na pianę i tu efekt jest dużo gorszy mocno widać łączenia .
    Wiec zapytam czy nie stosując specjalnego wynalazku fishera ,ale dobry jakościowo łącznik i zaślepkę na pianę przy mrozach da się uniknąć tego efektu ? Starannie wykonałem ten etap termomodernizacji , ale niestety nie ostrzegłem się finalnego efektu .
    Ale chlopie Ty masz niefart z ta swoja elewacja. Szczerze wspolczuje.
    biedronka pojawia sie przy stosowaniu zaslepek w jeszcze jednym przypadku: kiedy zaslepka jest zamontowana za gleboko i jest tam za duzo kleju w tym miejscu, lub gdy brzegi zaslepki sa zawalone klejem.
    czasami pojawia sie po kilku latach - czyli po dluzszym czasie - u Ciebie wyszla w pierwszym sezonie.
    Dlatego wlasnie od kilku lat walczylismy o dostepnosc eco-twist i w tym roku juz 100% naszych realizacji jest na nich - glownie z tego powodu.
    najgorsze jest to, ze nie bardzo jest jak to wyeliminowac w tym momencie.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3

    Domyślnie

    Same problemy ... Robiłem tak , ze dużo piany i zaslepka z delikatnym naddatkiem gdzie przy tarowaniu było już licowane . Przy wełnie może problem z tym , ze płyta dwugestosciowa , a zaslepka z innej wełny , ale ,ze na styro to wychodzi gdzie podobny etap był , nie widzę tu żadnego błędu w tym co robiłem . Inni maja normalnie zaslepki i problemu brak . Może problemem być migracja ciepłego powietrza pod spodem izolacji ? Jak w przypadku klejenia na placki ?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    czyli niby powinno byc ok.
    nie wiem jak Ci pomoc.
    jedyne co - moge zobaczyc wszystkie moje budowy z tego roku ktore byly "ecotwistowane" najlepiej zima 2021/22
    jedno jest pewne : na wszelki wypadek 2021 tez jedziemy na ecotwistach wszystkie budowy. miejmy nadzieje ze rzeczywiscie nam to rozwiaze raz na zawsze biedronki, bo jak juz nie twisty to juz nie wiem co.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5

    Domyślnie

    Robione były jakieś testy tego kolka przy wełnie ? Ma to znaczenie jakiej gęstości ona będzie ? Z czasem wiem , ze lepiej jednogestosciową paroc lub petralana niż produkt rockwoola , którego kg/m3 jest niższy niż produktów konkurencji .

    Aktualizacja dalej minusowe temperatury , ślady ściana po ścianie zaczęły znikać , albo coś się zmienia w przegrodzie , albo był na początku nagły przymrozek i wykazał wszystkie mostki .

  6. #6

    Domyślnie

    A to że jest wełna dwugęstościowa nie ma też przypadkiem wpływu na to że jest biedrona?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  7. #7

    Domyślnie

    Gdzieś pisano , że ma , ale u mnie drugi raz już to nie wystąpiło , widać nadmiar wilgoci po ociepleniu dopiero teraz wyszedł na pierwszym przymrozku . Dodatkowo osuszacz zakupiłem , ale wilgotnośc w domu 40% wiec norma .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony