dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 87 z 87
  1. #81
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kozlusan

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Panie ja mam 24 letniego kopciucha dolnego spalania czyli ten najgorszy szajs jaki występuje w przyrodzie , teraz na nich robią naciąganą 5 klasę
    Zgadza się w 100%. To tak jak by do starego diesla dołożyć katalizator (DPF) i norma się zmienia i cena też, a i klient zadowolony że ma takie cacko eko.

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalwa Zobacz post
    U Puławiaka 18 kw ok 21300zł. Więc gdzie cena katalogowo 16 tys? Katalogowo wycenia się netto bądź brutto na pewno nie na VAT 8.
    A pytałeś Puławiaka ile kosztuje bo ja jakoś u siebie takiej ceny nie widziałem. Chyba że pytałeś innego Puławiaka.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  3. #83
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Może że 2tysiace taniej.
    https://499.pl/Kociol-na-pellet-Edil...8-24-29kW/7560
    Co nie zmienia faktu , że kupowanie kotła na pelet i to jeszcze tak drogiego nie ma sensu i jest nieopłacalne.

  4. #84
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    W tej kasie mamy przecież pompę ciepła więc zachodzi pytanie jaki to ma sens ?

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    A pytałeś Puławiaka ile kosztuje bo ja jakoś u siebie takiej ceny nie widziałem. Chyba że pytałeś innego Puławiaka.
    Nie pytałem bo nie miałem takiej potrzeby. Według tego co jest na stronie internetowej sklepu wychodzi trochę ponad 21 tys. Nie każdy kupuje na VAT 8 i nie każdy wie że pytając Puławiaka można liczyć na jakiś rabat. No chyba że się pomyliłem i sanitsystem to nie Twój sklep.

  6. #86
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Pisze, że u Puławiaka może że 2 tysiące taniej

  7. #87

    Exclamation Granpal, Problemy

    Cytat Napisał Beltaine Zobacz post
    Napiszę z własnego doświadczenia, ale zaznaczam - nie jestem ekspertem tylko od trzech lat użytkowniczką pieca na pellet w nieocieplonym jeszcze dużym domu położonym w dodatku na Mazurach, co też ma znaczenie. Dom ma 240 m, w tej chwili ogrzewane jest jakieś 160. Trzeba wymienić dach, ocieplić elewację. Okna są nowe. Piec to Granpal Eco firmy Polimet. 25kW (aktualnie za duży - dobierany do docelowej powierzchni).

    1. Pelletu idzie duuużo. W poprzednim sezonie poszło 9 ton, przy czym od maja do połowy września piec był wygaszony, a wodę podgrzewaliśmy grzałką elektryczną. Utrzymywaliśmy w domu temperaturę 21 stopni.

    2. To nie jest tak, że przy pellecie jest czysto. Kwestia konstrukcji pieca. Pelletowy popiół jest lekki, więc z łatwością rozdmuchuje się wszędzie. Np. w przypadku naszego pieca czyszczenie nie jest ciężkie fizycznie, ale jakby nie kombinować - pył jest wszędzie.

    3. W kwestii komina to mamy włożony ceramiczny wkład. Bez niego lał nam się kondensat i niestety oprócz komina brudził też ściany wewnątrz budynku. Ponieważ mamy wąski i długi komin, planujemy zamontować dodatkowo wiatrak wspomagający odprowadzanie dymu. Ale bez niego też jest ok.

    4. Mój piec ma dobre opinie, ale ja go nie polecam z racji tego, że serwis w tej firmie nie istnieje, nawet ten gwarancyjny. Wszystko trzeba ogarniać samodzielnie. Zresztą polecam wpisy na tym forum na temat Granpala - kopalnia wiedzy.

    5. I generalnie bardzo polecam zainteresować się kwestią serwisu na swoim terenie. Piec piecem, ale piece na pellet trzeba umieć ustawiać i jeśli ktoś nie ma do tego drygu, a serwis olewa (jak w moim przypadku) to ma się pozamiatane.
    Z Polimetem/Granpalem mamy sporo problemów.

    Kupiliśmy kocioł 2020 luty i kocioł nie jest gotowy. Wszystkie nasze płatności zostały opłacone zgodnie z naszym harmonogramem płatności. : mad:

    Ta firma jest okropna i nie wywiązują się ze swoich obowiązków.

    Więcej informacji dostępnych jest na następujących stronach:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...olimet/page179

    https://forum.muratordom.pl/showthre...olimet/page180

    https://www.facebook.com/profile.php?id=100073837682167

    Wreszcie stwierdziliśmy, że nie mają żadnych certyfikatów na urządzenia ciśnieniowe, że mogą legalnie budować te kotły.

    Kotły te stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, jeśli/kiedy wybuchną.

    Nie posiadamy następujących dokumentów:
    - Certyfikaty projektowe
    - Certyfikaty produkcyjne
    - Certyfikaty testowe
    - Brak tabliczek znamionowych itp.

    W przypadku posiadania kotła Granpal gorąco zachęcamy do kontaktu z biurem UDT w Gdańsku, który jest organem producentów kotłów:

    https://www.udt.gov.pl/oddzial-udt-w-gdansku

    Dział urządzeń ciśnieniowych : (+4 58 32-05-920
    e-mail: [email protected]

    Mój e-mail to: [email protected] i cieszę się, że mogę pokazać więcej problemów z Granpalem, jakie mieliśmy z nimi.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony