dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kafarszczak

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    14

    Domyślnie projekt DOM PRZY BUKOWEJ 28 pracownia GALERIA

    Witajcie, jako że znam już parametry projektu który mogę wybudować na mojej działce postanowiłem powziąć informacji na temat projektu Przy bukowej 28
    https://www.galeriadomow.pl/projekty...o#koszt_budowy

    Na forum nic nie znalazłem ( nikt nie buduje akurat tego projektu ? ) , a może źle szukam hm...

    Potrzebuje realnych kosztów stanu zero oraz całej reszty. Zapraszam kogoś kto budował i może co nie co powiedzieć.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Z "akurat tym" może być problem. Podobny wielkościowo i układowo dom kosztował mnie 300 tyś w stanie deweloperskim. Ok 100 wykończeniówka, 50 ogarnięcie działki. Stan zero trochę ponad 30 tyś + 10 tyś koszty przygotowawcze, ale to 3 lata temu, więc niekoniecznie miarodajne. Stan 0 zresztą mocno zależy od warunków gruntowych, więc może być bardzo rożnie.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kafarszczak

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    14

    Domyślnie

    Rozumiem że wszystko robione systemem zleconym ? . A jeżeli chodzi o warunki gruntowe, to co masz na myśli ?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kafarszczak Zobacz post
    Rozumiem że wszystko robione systemem zleconym ? . A jeżeli chodzi o warunki gruntowe, to co masz na myśli ?
    Nie wszystko - sam robiłem elektrykę, kładłem styropian na ściany i zaciągałem klejem, układałem styropian na podłodze i wełnę na stropie, robiłem rekuperację, instalację odkurzacza centralnego, sufity podwieszane, trochę rzeczy przy wykończeniówce - gładzie, malowanie itp

    Dwa lata temu ceny też były inne, przykładowo za tynk płaciłem 30 zł/m2 a teraz ceny to 40-45 zł. Może nie wszytko tak poszło do góry, ale na pewno będzie drożej

    Z warunkami gruntowymi miałem na myśli to, że możesz mieć 40 cm humusu, pod tym piasek i wodę na kilku metrach - jak ja. Nie potrzebujesz wtedy drogiej izolacji przeciwwodnej, drenaży itp. Nawet piasek do zasypki fundamentów wyjdzie cię taniej, bo wrzucisz do dziury do co wykopałeś i dokupisz wywrotkę albo dwie.
    A możesz mieć wodę na 40cm i glinę albo torf i sprawa wygląda zupełnie inaczej.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  5. #5

    Domyślnie

    My będziemy budować ten dom, startujemy w najbliższych miesiącach. Mogę dać znać jak dostanę kosztorys od wykonawcy.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kafarszczak

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    14

    Domyślnie

    Chętnie dowiem się o kosztorys jeśli to nie problem Anisad

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PrzyBukowej

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-323
    Posty
    1

    Domyślnie Kosztorys

    Chętnie podpinam się do tematu i do kosztorysu jeśli nie będzie z tym problemu.Mam pytanie,czy cos zmienisliscie w projekcie?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kafarszczak

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    14

    Domyślnie

    Ja zrezygnowałem z kominka, drzwi od kotłowni bo będzie gaz, właz na strych przenoszę do kotłowni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony