dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Remont starego domu i wyburzenie części drewnianej

    Witam wszystkich forumowiczów,

    piszę bo stoje przed decyzją o remoncie starego domu po dziadkach i zastanawiam się jak do tego podejść.
    Dom jest w częsci murowany w części drewniany. Część murowana ma ok 70 metrów powierzchni mieszkalnej oraz tyle samo powierzchni poddasza do zagospodarowania (powierzchnia użytkowa odpowiednio mniejsza przez skosy)

    Część drewniana to dwa dodatkowe pokoje ok 40 m/kw.

    Jedną z opcji jest rozebranie części drewnianej i gruntowne wyremontowanie murowanej części wraz z zagospodarowaniem poddasza. Ograniczają mnie możliwości finansowe oraz stan drewnianej części.

    Dom niestety stoi bliżej niż połowa jego wysokości od granicy z inną działką. Zgodnie z informacjami muszę zlożyć wniosek o pozowlenie na rozbiórkę. Czy ktoś będzie wiedział jak wygląda sytuacja jeżeli część domu chcę rozebrać a część remotnować na jakich zasadach to zrobić? Czy to jest kwestia zgłoszenia remontu po wcześniejszym uzyskaniu i realizajci rozbiórki? Czy to jest przebudowa i muszę załatwić odpowiednie formalności z pozowleniem na budowę włącznie?

    Co do remontu chciałem to zrobić na zgłoszenie, bez znacznego ingerowania z konstrukcję budynku.

    pozdrawiam

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Aby dokonać tak gruntownego remontu czy rozbiórki potrzebna jest zgoda. Ale najlepiej zacząć od projektu, bo wtedy wiadomo jakie zgody i na co, są potrzebne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony