dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie domku rekreacyjnego

    To mój pierwszy post na Forum od lat

    Pomagam wykończyć rodzicom domek rekreacyjny. Jest to połowa bliźniaka, parter 25 m.kw. + poddasze tez 25 ale ze skosami. Domek w technologii murowanej, ocieplany styropianem, dach z wełna mineralna na 20 cm. Raczej z tych ciepłych.
    Na dole będzie otwarta przestrzeń z wydzielona łazienka. Na górze dwa pokoiki z micro WC.
    Domek będzie używany od wiosny do jesieni, ale chcemy, żeby była tez szansa np. skorzystać w czasie Świat czy Sylwestra. Zlokalizowany nad morzem, jeśli to ma znaczenie.

    Mamy dylemat czym to ogrzać. Gazu nie ma, nie ma również jak wstawić kozy/kominka bo brak komina. Pozostaje elektryka. Myśleliśmy o: jednostce klimatyzacji (co by miała grzać), grzejnikach elektrycznych przy ścianie, napromiennikach, matach elektrycznych na podłogę. Opcji jest dużo, ale tak bardzo wypadłem z obiegu, że nawet nie wiem w którym iść kierunku.

    Czy moglibyście coś zasugerować? Nie lubimy przeciągów. Chcemy, żeby był komfort, ale jednocześnie żeby nas cena rozwiązania nie powaliła.

    Pozdrawiam
    Tommco

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Kiepska spraw temat z bardzo podobnym domkiem rekreacyjnym( tylko że większym) używanym tylko w lecie przerabiałem. Zeby jakiekolwiek ogrzewanie było tanie w eksploatacji należy uzupełniać starty ciepła w szczególności w domu murowanym. W przypadku np kiedy wyłączycie dom na jesieni i włączycie tydzień przed sylwestrem lub świętami będzie drogo bo musicie nagrzać mury. Napisze inaczej dom wam wpierdzieli tyle ciepła ile wyprodukujecie a wcale nie bedzie ciepło- niestety. Możecie też nie dopuszczać do całkowitego wyziębienia domu i utrzymywać z 10st C w domu przez czas kiedy was nie ma ale wtedy również tanio nie będzie bo za energie zużyta do podtrzymania przez te kilka miesięcy będzie trzeba zapłacić...
    Takie nieużywane murowane domki rekreacyjne to niestety lipa jeżeli chodzi o koszta. Co innego jakby dom był szkieletowy - takie nagrzewają się w 2 dni.
    Podsumowując czegokolwiek nie zamontujecie będzie drogo . Jedyna opcja to chyba kominek w którym ktoś będzie dawał w palinik przez tydzień przed waszym przyjazdem ale napisałeś że nie macie komina . Druga spawa to wilgoć która wam się nazbiera w nieogrzewanym domu. Jeżeli dacie "w palnik" w takim wyziębionym nieogrzewanym domu nawet jeżeli wentylacja jest super sprawna to istnieje bardzo duża szansa że będzie wam się lało po oknach
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 03-12-2020 o 19:41

  3. #3

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Po 1 klimatyzacji na parter i poddasze - nagrzeje, osuszy a w razie potrzeb latem ochłodzi.

    Montaż tani, użytkowanie też wszak to pompa ciepła.

    Sam w tym roku używam klimatyzatorów do wspomagania grzania w domu i zamontowana w tym roku Ucura 3,5 kW jest cicha i wydajna.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony