dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Stworzenie mikro łazienki z prysznicem 2.1m

    Cześć.
    Zastanawiam się nad dodaniem prysznica do wc w moim przyszłym mieszkaniu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	15,6 KB
ID:	450835 - tutaj podane są wymiary. Chciałbym lekko toaletę przestawić w lewą stronę a w prawym dolnym rogu dać prysznic.
    Myślicie, że jest to możliwe?
    Pomyślałem, że mógłbym zastosować prysznic z dwoma składanymi drzwiami od kabiny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skladane-kabiny-prysznicowe-12-modeli-do-malych-lazienek-1.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	450836

    Bardzo zależy mi na prysznicu, natomiast układ pionu od wc oraz drzwi do tej małej łazienki w bloku pokazują, że to chyba jedyne sensowne miejsce.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    To jest raczej niemożliwe na tak małej powierzchnimoże i się jakoś zmieści w co również wątpię, ale korzystanie z czegokolwiek ?! nie da rady.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Chyba tylko adaptacja rozwiązań z kamperów Ci pozostaje...

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo niedobrze Panowie. Myślałem, że ktoś coś wymyśli. niestety toaleta jest wymaga, więc w najgorszym wypadku zostane zmuszony do usunięcia wc czego bym bardzo nie chciał robić.

  5. #5

    Domyślnie

    Ta toaleta to jest o wymiarach tak trochę wiekszego prysznica tylko więc cudów się tam nie zrobi. Na siłę da radę ale to kwestia kompromisów. Możesz przenieśc toalete na miejsce umywalki , mała umywalkę po lewo od drzwi (bedzie w drzwiach ale drzwi są duze a umywalkę jakaś mała znajdziesz) a po prawo prysznic. Kwestia zasłony, raczej jakas "szmatka" i to chyba po łuku żeby drzwi ochronic przed wodą. Podłoga cała ze spadkiem do odpływu no i zabudowa rury od kibelka ale to nie problem. No jest jeszcze wersja lustrzana na przykład tylko że w takim układzie przechodzisz przez prysznic który jest w części na wprost drzwi. Czyli jak w kamperze - cały czas jak na wczasach. W tej wersji to mozesz nawet umywalkę zostawić (bedzie w prysznicu) a tylko kibelek obrócić żeby w prysznic nie wchodził.
    Ostatnio edytowane przez tomatom ; 05-12-2020 o 07:57

  6. #6

    Domyślnie

    Skoro to przyszłe mieszkanie to zapewne jeszcze nie wykończone bądź w budowie. A nie możesz przesunąć tą niewielką sciankę działową w kształcie litery ,,L,, na lewo od drzwi troszkę do góry tak aby w powstałą wnękę wkomponować umywalkę?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jeżeli uda Ci się zmieścić umywalkę obok muszli, to w miejscu umywalki możesz zrobić prysznic bez żadnej kabiny i bez brodzika (jak wysokość przyłączenia umożliwi podpięcie odpływu liniowego - ale na etapie budowy da się to jeszcze zmienić, jak teraz nie da rady). Odpada wtedy szafka pod umywalką, bo nie zniesie ochlapywania - dla wiszących wyżej to nie problem.

  8. #8

    Domyślnie

    też tak myślałem. Natomiast wtedy wszystko zachlapane będzie i może pojawić się problem z odprowadzeniem wilgoci. Łazienkę będę odbierał w stanie deweloperskim. Jestem w stanie zrobić odpływ liniowy na rurę 40mm, co powinno wystarczyć w zupełności. W 2 łazience mam 180cm wolnej ściany na wannę. Myślałem zrobić osobno prysznic i osobno wanne natomiast też wymiar jest zbyt krótki. Muszę mieć coś dla starszej osoby z minimalnym lub niskim progiem, więc zostało mi tylko wc.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturiano Zobacz post
    Natomiast wtedy wszystko zachlapane będzie i może pojawić się problem z odprowadzeniem wilgoci.
    Na czym ten problem ma polegać? Powierzchnia mokra będzie mniejsza, niż przy kabinie. I łatwiej będzie z niej ściągaczką ściągnąć wodę, więc mniej zostanie do odparowania.
    Miałem tak w mieszkaniu i tak samo zrobiłem w małej łazience w domu (bo się sprawdziło).
    A, trzeba mieć spadek - najlepiej na całej długości ze 2cm.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Skoro to przyszłe mieszkanie to zapewne jeszcze nie wykończone bądź w budowie. A nie możesz przesunąć tą niewielką sciankę działową w kształcie litery ,,L,, na lewo od drzwi troszkę do góry tak aby w powstałą wnękę wkomponować umywalkę?
    Byłoby idealnie. Niestety 25 centymetrów dalej jest cała skrzynka eletryczna i nie dam rady manipulować w żadną ze stron ścianami. Jedyne, co ewentualnie mogę zrobić to drzwi trochę przesunąć.

  11. #11
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Gdyby przesunąć drzwi i kupić najmniejsze możliwe urządzenia sanitarne to, mogłoby się to udać. Kabina prysznicowa 80cm, umywalka 46x26 cm. Z grzejnika łazienkowego lepiej zrezygnować na rzecz ogrzewania podłogowego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	26.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	54,0 KB
ID:	451050

  12. #12

    Domyślnie

    Bardzo mi się podoba ten koncept. Niestety nie mam możliwości przestawienia rury odpływowej. Pewnie o 10 cm w lewo/prawo by się udało, ale pion już jest wmurowany.

  13. #13
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    No to chyba nie jesteśmy w stanie pomóc. Pozostają tylko rozwiązania nietypowe lub deszczownica z sufitu, odpływ w podłodze i w razie potrzeby zasłona prysznicowa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony