dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Mitsubishi Ecodan PAC-IF073B-E dopuszczanie zimnej wody

    Witam.

    Od pewnego czasu jestem posiadaczem tej pompy. Już myślałem, że doszedłem do optymalnych ustawień, ale ostatnio zostałem sprowadzony na ziemię, otóż. Mam ustawioną ciepłą wodę na 45 stopni, grzanie 24h bez timera, zbiornik 300l. Po wypluskaniu się jednej osoby, przyjmijmy zużyciu 50l wody (ciepłej+zimnej), pompa automatycznie dopuszcza zimną wodę do zbiornika schładzajac całość do 20 stopni. Czy jest możliwość/ustawienie, żeby pompa tego nie robiła, dopóki nie zużyje przynajmniej połowy tej ciepłej wody. Na logikę te 300l cieplej wody w zbiorniku, mieszanej z zimną powinno wystarczyć na 5-6 kąpań, a ja już po jednym muszę odczekać na ponowne dogrzanie.

    Dzięki za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Cashout ; 04-12-2020 o 23:28

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak to sobie wyobrażasz? Jak z zasobnika wypływa woda, to musi zostać uzupełniona. Ale jeżeli wpuszczenie 1/6 pojemności wody o temperaturze 6* powoduje spadek temperatury w zasobniku z 45 do 20* to masz szanse na nobla, jak odkryjesz ten cudowny sposób schładzania przeczący zasadom fizyki.

  3. #3

    Domyślnie

    Po pierwsze pompa nie dopuszcza do zbiornika zimnej wody tylko robisz to Ty upuszczajac ciepła powodujesz ze do baniaka wplywa z wodociagu zimna .
    Po drugie gdzie na baniaku masz zamontowany czujnik temperatury i jaka delte grzania zbiornika masz ustawioną w pompie?
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony