dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Budowa wiaty, altany, tarasu - odległość od lasu i MPZP

    Mam dość skomplikowany (jak na moją małą głowę) problem. Jestem właścicielem działki, która z dwóch jej boków jest otoczona gruntem sklasyfikowanym w ewidencji gruntów i budynków jako "Ls" i "Lsv". Obszar na sąsiedniej działce w MPZP jest określony jako "tereny parkowe na gruntach leśnych", jednocześnie są inne grunty określone w MPZP jako "las". W MPZP określono, iż w odległości "10 m od ściany lasu tworzy się strefę jego ochrony, w granicach której wyklucza się zabudowę" (cyt.). Dom został zaprojektowany i wkomponowany tak, aby zachować 12m odległości od tych boków działki , gdzie znajduje się las, park czy co to właściwie jest (wiadomo, warunki techniczne)... Pytanie czy w strefie tych 10 m od granicy lasu mogą postawić wiatę, altanę lub taras? To, że nie wymagają one nawet zgłoszenia pod pewnymi warunkami to wiem, pytanie czy mogą mi to kazać później rozebrać?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    "zabudowa" to nieprecyzyjne określenie. Nie jest dalej doprecyzowane, co przez to gmina rozumie? Ogrodzenie pod to podpada? Budynki? Budowle? Utwardzenie terenu?

  3. #3

    Domyślnie

    niestety brak jakiejkolwiek definicji...

  4. #4

    Domyślnie

    Na pewno wiata jest niewidoczna dla przepisów. Nie dotyczą jej przepisy przeciwpożarowe, bo nie zatrzymuje ognia. Ogień, temperatura i inne sprawy pożarowe przechodzą na drugą stronę wiaty bez problemu. Natomiast co gmina wymyśliła w swoim MPZP tego nikt nie wie. Interpretacja zależy od widzimisię urzędnika zatwierdzającego ewentualnie widzimisię sądu (jak ktoś zgłosi do sądu). W Krakowie jak prosiłem o wyjaśnienie pewnych kwestii powiedzieli, że nie wiedzą co to oznacza "my nie interpretujemy - my tylko uchwalamy MPZP" w domyśle "my piszemy byle co, sami nie wiemy co, może być dwuznaczne, a niech się inwestorzy kopią z urzędami" odpowiedziano mi w Wydziale Planowania Przestrzennego.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Na pewno wiata jest niewidoczna dla przepisów. Nie dotyczą jej przepisy przeciwpożarowe, bo nie zatrzymuje ognia. Ogień, temperatura i inne sprawy pożarowe przechodzą na drugą stronę wiaty bez problemu. Natomiast co gmina wymyśliła w swoim MPZP tego nikt nie wie. Interpretacja zależy od widzimisię urzędnika zatwierdzającego ewentualnie widzimisię sądu (jak ktoś zgłosi do sądu). W Krakowie jak prosiłem o wyjaśnienie pewnych kwestii powiedzieli, że nie wiedzą co to oznacza "my nie interpretujemy - my tylko uchwalamy MPZP" w domyśle "my piszemy byle co, sami nie wiemy co, może być dwuznaczne, a niech się inwestorzy kopią z urzędami" odpowiedziano mi w Wydziale Planowania Przestrzennego.
    Miodzio!!! Kwintesencja jakości przepisów stanowionych w Polsce. Zapewne było to kiedyś tzn. w czasach przed covidowych, gdy do krawędzi było daleko. Parafrazując klasyka: ...staliśmy na skraju przepaści, obecnie uczyniliśmy krok naprzód.

    Starzy pamiętają, młodsi sobie wygooglują.

  6. #6

    Domyślnie

    MPZP (w wielu przypadkach niestety) to kolejny przykład jak banda idiotów potrafi całej masie ludzi utrudnic życie. A taka wiata jak jest "niewidzialna" to moze nie mogą dać nakazu rozbiórki czegoś niewidzialnego?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony