dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie Stary komin w starym domu rozszczelniony, co mozna zrobić?

    Dzisiaj miałam niezłą jazdę. W pewnym momencie córcia zwróciła uwagę na brzydki zapach na poddaszu. Wydobywał się z komina odprowadzającego dym z kominka. Tynk na kominie popękał w pajęczynkę a sam komin był gorący. Wezwana straż potwierdziła, że to zapalenie się sadzy. Komin czyszczony dokładnie rok temu, na przyszłą środę zamówiony kominiarz.
    I teraz problem: ponieważ zapach roznosił się po całym poddaszu to istnieje ogromne prawdopodobieństwo rozszczelnienia. Komin jest stary i nietypowy, jego prześwit (chyba tak to się nazywa) to zaledwie 15 może 17 cm a zbudowany jest z cegły.
    Czy istnieje szansa, że nie będę musiała rozwalać połowy domu: Może są systemy, którymi można się posłużyć przy remoncie tego starego komina oszczędzające choć odrobinę rozwałki?
    Będę wdzięczna za rady.
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wpuszczasz wkład stalowy albo ceramiczny. Jak komin okaże się za ciasny to:


  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Dzięki, Kaizen, za odzew.
    Czy problemem będzie rozmiar i kształt komina? Jest dość mały i do tego prostokątny
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  4. #4
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Istnieje też metoda szlamowania , wygląda to tak że na kominie zakłada się taką windę ręczną na korbę a w komin wrzuca się taką naszpicowaną rurę lub kwadrat na linie i potem wiadro specjalnej mieszanki wapna piasku i szkła wodnego i wyciąga się to powoli tą windą i dalej wali tą zaprawę aż wyjdzie rura tzn ten klin i komin gotowy , potem na zewnątrz siatka klej i na to wełna prasowana aż pod sam dach .

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Istnieje też metoda szlamowania , wygląda to tak że na kominie zakłada się taką windę ręczną na korbę a w komin wrzuca się taką naszpicowaną rurę lub kwadrat na linie i potem wiadro specjalnej mieszanki wapna piasku i szkła wodnego i wyciąga się to powoli tą windą i dalej wali tą zaprawę aż wyjdzie rura tzn ten klin i komin gotowy , potem na zewnątrz siatka klej i na to wełna prasowana aż pod sam dach .
    Do momentu oklejania wełną dobrze. Potem już radosna TFUrczość. Komin ma być otynkowany, by nas informować o jego stanie. Jak okleisz wełną, nic już nie widać. Być może córka Brazy nawet by nie wyczuła smrodu, bo wełna uszczelnia. Dopiero jak komin zacząłby się sypać, wełna pewnie też. Ale to trochę za późno...Ma być szczelne, ale od środka, a nie tylko na zewnątrz.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie jestem specjalistą ale wiem że istnieje cos takiego jak rękaw do komina. Trzeba wpisać w google :

    Giętki wkład kominowy Alu-Cerfol-P komin renowacja

    To może być najprostsze.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał braza Zobacz post
    .
    I teraz problem: ponieważ zapach roznosił się po całym poddaszu to istnieje ogromne prawdopodobieństwo rozszczelnienia. Komin jest stary i nietypowy, jego prześwit (chyba tak to się nazywa) to zaledwie 15 może 17 cm a zbudowany jest z cegły.
    .
    w taki komin nie ma co wciskać ceramiki, ponieważ jej ścianka zmniejszy przekrój komina, z tego co miałem w rękach PLEWĘ to 15-20mm na stronę, to sporo...
    Tutaj najlepszy metalowy i w zależności od rodzaju paliwa jakim ogrzewasz to zwykła czarna blacha lub kwasówka(ta dłużej wytrzyma).

    Ja mam peleciaka 15kW i do niego zalecany był fi150, jednak w stary komin wcisnąłem tylko fi120 i działa bez problemu od 10 lat.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Nie jestem specjalistą ale wiem że istnieje cos takiego jak rękaw do komina. Trzeba wpisać w google :

    Giętki wkład kominowy Alu-Cerfol-P komin renowacja

    To może być najprostsze.
    przyjdzie kominiarz wrzuci wycior i do wymiany takie coś do wentylacyjnych i owszem, ale nie do spalinowych, chociaż mam obawy, czy to się nie zaciśnie/zmniejszy przekrój w takim krzywym, czy prawie poziomym przewodzie
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony