dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Thuja - obornik

    Witam.
    Chciałbym się Was poradzić, odnośnie nawożenia Żywotników mieszanką wody i obornika bydlęcego lub świńskiego.
    Niedawno posadziłem 100 sadzonek Thui Szmaragd i na wiosnę chciałbym je wzmocnić poprzez nawożenie.
    Przeglądając rózne materiały, natrafiłem na dosyć interesujący poradnik, w którym autor zachwala podlewania różnych roślin mieszanką obornika i wody.
    Natomiast nie udało mi się znaleźć informacji czy można tym tez zasilać Thuje rosnące na w miarę gliniastej ziemi.
    Dodam, że sadzonki mają 40-50cm wysokości.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Nie używaj tego bo "spalisz" tuje.
    Kup normalny, dedykowany nawóz do tui. Nawozu nie stosuje sie co tydzień tylko raz, dwa razy na sezon.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    świński obornik śmierdzi i trzeba być naprawdę chorym na COVID by dało się w takim nawożonym ogrodzie wytrzymać

    Obornik bydlęcy czy koński ALE kompostowany ! to dobry nawóz wiosenny. Jednak świeżo posadzonych roślin nie powinno się nawozić. Nie zdołały wykorzystać składników pokarmowych w glebie. A nadmiar azotu wcale nie jest dla roślin dobry. Mogą być podatniejsze na choroby.

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo Wam dziękuję za porady.
    W takim razie na razie dam im żyć swoim własnym życiem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony