dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie Prośba o weryfikację aranżacji kuchni

    Cześć, bardzo proszę o pomoc przy aranżacji kuchni i weryfikacji poniższej koncepcji.
    Obecny etap to SSZ. Instalacja elektryczna już wykonana i obecnie przymierzam się wykonania instalacji wod-kan. Na obecnym etapie jeszcze wszystko można zmienić, dlatego chciałem z Wami skonsultować koncepcję aranżacji kuchni (szczególnie w kwestii ergonomii, trójkątów roboczych, możliwych ulepszeń).
    Ze względu na to, że pliki CADowskie aktualnie mi się nie otwierają (skończyła mi się licencja na oprogramowanie, a koncepcja rozmieszczenia sprzętów nieco się zmieniła względem oryginalnego projektu i nie mam jak tego zaktualizować) zamiast rzutu z projektu wrzucam zdjęcia z aktualnego stanu wraz z opisem i wymiarami (mam nadzieję, że coś da się z tego odczytać i bez rzutu z projektu będzie to w miarę czytelne).
    Poniżej zdjęcia stanu aktualnego:





    Wizualizacja koncepcji (planner IKEA):

    Rzut koncepcji:

    Widoki ścian zabudowanych meblami kuchennymi:



    Czy Waszym zdaniem można by coś poprawić/ulepszyć?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    trochę nisko okno macie.
    Szafki ikea mają 90 cm

    Wiszące szafki do narożnika. Po co ta szpara? na pajęczyny?


    Stosunkowo duze pomieszczenie i słabo wykorzystane.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-12-2020 o 17:51

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dzięki Elfir!

    Na wysokość parapetu niestety nic już nie poradzę (taki trochę kompromis między wysokością okna, jego podziałem i szerokością termoposzerzenia między oknem a wieńcem), IKEA mówi, że istnieje możliwość podcięcia szafek (zastanawiam się też nad wykonaniem szafek własnoręcznie).
    Słuszna uwaga z tą szafką wiszącą. Jaki typ szafki proponowałabyś w tym miejscu? Boję się trochę, że może być kolizja z okapem przy otwieraniu szafki i kiepski dostęp do samego narożnika.
    Czy Twoim sam układ się sprawdzi (lodówka, zlew, piec/piekarnik)?

    EDIT
    Masz może jakieś wskazówki jak lepiej wykorzystać przestrzeń (myślałem, żeby zastosować jakieś rozsądne minimum szafek, zachować trochę miejsca na mały stolik i krzesła oraz na poruszanie się po kuchni)?
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 06-12-2020 o 18:14

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bez problemu można sięgać do zwykłej szafki w narożniku.

    Blat fajnie byłoby użyć cienkiego jak ten: http://www.plytameblowa.pl/produkty/...ko-z-naturalii

    Układ można zrobić w U z dostawionym stołem


    nie wiem czy masz tam idealnie 4,2 m szerokości kuchni w realu czy nieco mniej?
    Bo przy 4,2 dokładnie wchodzą dwie szafki narożne 120x60 i 3x60 (zlew, zmywarka, szafka z szufladami). Na rysunku wpisałam jedną szafkę 55 cm, bo właśnie nie wiem czy będzie na styk czy nie.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dzięki Elfir, bardzo ciekawa aranżacja (może nawet 2-drzwiowa lodówka wejdzie).
    Niestety Kuchnia ma 4,10 m (przeciwna ściana nawet mnie: 4,095). Widać wychodzą niestandardowe wymiary niestety (co trochę przemawia za tym, żeby jednak pokusić się o samodzielne wykonanie - np ze sklejki brzozowej i litej brzozy).

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czyli
    2x120 + 60 zmywarka, + 60 zlew + szafka z szufladami 50 lub 45 cm

    Ikea ma słaby wybór rozmiarowo.
    Przykładowo taka Gama Meble ma większy.

    Pamiętaj, że lodówka dwudrzwiowa jest głębsza - nie ma 60 tylko 70 cm głębokości.
    .
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 07-12-2020 o 22:36

  7. #7
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Jeśli istnieje możliwość zrobienia kuchni wg projektu na wymiar, to jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż kuchnia z gotowych elementów. Daje to możliwość funkcjonalnego wykorzystania każdego skrawka przestrzeni. Sklejka brzozowa jest teraz bardzo modna, pomysł połączenia jej z szarościami i np. elementami miedzianymi, da efekt bardzo nowoczesnego wnętrza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony