dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    punisher20

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-152
    Posty
    49

    Domyślnie Przesadzanie świerków w grudniu

    Witajcie. Sprawa wygląda tak, że sąsiad chce się pozbyć świerków pod budowę domu. Ja natomiast pragnę, zasadzić u siebie około 10-15 dużych (3-4m) świerków. Obecnie na działce mam kilka dużych kilkunastometrowych świerków. Kwestia jest taka, że do wiosny już ich (sąsiada świerków) nie będzie, pójdą pod wycinkę. Wiem, że duże świerki ciężej się przyjmują i większa ilość, może odpaść. Mam również świadomość podstawowych zabiegów, a przede wszystkim tego, aby wykopać dużą bryłę ziemi, o średnicy około 1/3 wysokości świerka. Pytanie do Was, czy przesadzanie w grudniu ma szanse powodzenia, czy odpuścić temat? Wszędzie piszą, że początek wiosny albo jesieni, ale znam przypadki, że w zimie też się przyjmowały. Nie chciałbym jednak kopać całego dnia albo 2 na marne, żeby się okazało, że wszystkie 15 świerków umrze i znowu kopanie i utylizacja . Dlatego pytam bardziej doświadczonych, co sądzicie? Jakby się przyjęła chociaż połowa, to już myślę, że dobrze.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ma szanse powodzenia. Tym bardziej, że ludzie sadzą okaleczone świerki kupowane jako choinki i też sie przyjmują.
    Świerki mają płytki system korzeniowy, wiec nie są trudne w przesadzaniu.
    trzeba je mocno podlewać

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    punisher20

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-152
    Posty
    49

    Domyślnie

    Zastanawia mnie czemu nigdzie nikt nie pisze, że zimą też można przesadzać świerki. Dodatkowo chcę zastosować mikoryzę oraz hydrożel. Czy podlewać jedynie przy dodatnich temperaturach, za dnia, aby uniknąć mrozu?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bo to nie jest optymalny termin.
    Nasze zimy są różne - raz jest ciepło jak wiosną i korzenie sobie rosną a raz zimno, gleba zamarznięta i korzenie nie urosną a roślina może się nie przyjąć.

    Dla zimy nie da się stworzyć reguły przesadzania.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BioArt Ogrody

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-012
    Posty
    8

    Domyślnie Przesadzanie świerów

    Sadziliśmy nie raz świerki jako żywopłot i to w okolicach później jesieni, wczesnej zimy i powiem szczerze że z 80 szt. wypadły może 4 ale nie wiem jak później intensywnie podlewał je klient. (mogły paść z powodu przesuszenia w kolejnym roku kalendarzowym). Przy naszym ociepleniu klimatu myślę że jak ziemia nie jest zmarznięta to można śmiało przesadzać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony