dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^Osiadanie wylewek tylko w narożach wiąże się tylko i wyłącznie wyrównaniem wilgotności posadzki na całej jej grubości w tych że narożach , podniesienie było zwiazanee z szybszym wysychaniem górnej powierzchni i jej powierzchniowym większym skurczem anizeli spodu wylewki , stąd te podniesienie . Dopiero po 2 3 latach użytkowania się to normuje i sa te tzw "osiadania" w narożach. Jeżeli osiada styropian to nie jest to tylko w narożu ale również pozarogowych miejscach .

  2. #22

    Domyślnie

    Twoj post uratowal mnie przed rychlym remontem
    Moja malzonka na chwile da mi spokoj....z listwami
    Podziekował
    240m2 parter i -1, wielospad T ,
    230m2 podlogowki Vitodens 200 19kW,reku komfovent 500r, Izolacja ziemia 5cm xps i 5 eps parking, fundament 12cm xps, sciany i deka25cm styr. bialy, okna 3szyb.

    Nothing ventured, nothing gained

  3. #23
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał margabr Zobacz post
    Twoj post uratowal mnie przed rychlym remontem
    Moja malzonka na chwile da mi spokoj....z listwami
    Podziekował
    Ja bym się tak nie cieszył
    Anhydryt jest miękki jak k..a i skakanie po nim może wywołać różne skutki, ale zapewne wiesz o tym decydujący się na anhydryt
    Męski bądź

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Nie wiem czy miałeś do czynienia z anhydrytem, ale ten posadzkowy ma wysokie wytzrymałości nawet większe od tradycyjnych wylewek tak wiec nie wiem o czym piszesz Arturo . Wadą anhydrytu jest podatność na zawilgocenie i wtedy anhydryt traci swoje własciwości wytzrzymałościowe. Nie jestem zwolennikiem anhydrytu ale każdy wybiera jak chce znając wady i zalety

  5. #25
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A ja będę musiał zrobić podłogówkę w drugim domu ale są betonowe stropy piwnic i styropianu za bardzo nie idzie dać i chyba 3 cm max sam ciekaw jestem jak to będzie działać no i wylewka anhydrytowa tylko w grę wchodzi bo nie chciałbym aby młodym kolana było widać przez okna .

  6. #26

    Domyślnie

    Szpokojna rozczochrana, moja wylefka tradyczyjna czementowa.
    A tak powaznie dobre wygrzewanie wylewki to czynnik arcy ważny. Ja wiem ze 30stopni to bylo u mnie za duzo na start.
    Silokonem bede wypelnial szparki milimetrowe.
    Znajomy poszedl po bandzie jak szpec instalator doradzil 40 stopni na start. Listwy 1cm nad plytką nie tylko w rogach. Przykra sprawa po 3 latach.
    Wiec ostroznie z temperaturką w nowych domach proszę.

    Trza byc twardym w domu to sie wie....
    Stryropian na posadzkach to samo dotyczy
    Ostatnio edytowane przez margabr ; 26-01-2021 o 11:01
    240m2 parter i -1, wielospad T ,
    230m2 podlogowki Vitodens 200 19kW,reku komfovent 500r, Izolacja ziemia 5cm xps i 5 eps parking, fundament 12cm xps, sciany i deka25cm styr. bialy, okna 3szyb.

    Nothing ventured, nothing gained

  7. #27

    Domyślnie

    Ja mam 24 cm eps 100, na to miksokret bodajże 7-8 cm. Pod ścianą stoi 300 kilowa koza na 4 nóżkach regulowanych i nic się nie ugina. A ponieważ dom ma podejrzanie małe zapotrzebowanie na gaz, uważam że jest to właśnie zasługa styropianu w podłodze - pozostała część domu jest ocieplona dosyć standardowo.

  8. #28

    Domyślnie

    Defro chyba czesto daje, co?
    Moja koza dziala wieczorami i tez jest podejrzanie malo gazu.
    Wiecej nie pisze bo PP i PV nie mam.
    A w malopolsce wyż i legalnie moge gnac po suche drewno.
    Ostatnio edytowane przez margabr ; 26-01-2021 o 12:47
    240m2 parter i -1, wielospad T ,
    230m2 podlogowki Vitodens 200 19kW,reku komfovent 500r, Izolacja ziemia 5cm xps i 5 eps parking, fundament 12cm xps, sciany i deka25cm styr. bialy, okna 3szyb.

    Nothing ventured, nothing gained

  9. #29

    Domyślnie

    Właśnie koza jest odpalana może 15 razy na sezon.

  10. #30

    Domyślnie

    Jak myślicie, dlaczego maksymalny współczynnik przenikania ciepła U przez podłogę nie może przekraczać wartości 0,3 i od wielu lat kolejne coraz ostrzejsze warunki techniczne nie zmniejszają tego parametru? U=0,3 ma styropian o grubości 10cm. Czy wprowadzający te wymagania techniczne specjaliści w polskich i europejskich instytucjach powinni zostać zastąpieni aktywistami z tego forum?
    Ostatnio edytowane przez PaweL71 ; 31-01-2021 o 08:30
    Paweł

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaweL71 Zobacz post
    Jak myślicie, dlaczego maksymalny współczynnik przenikania ciepła U przez podłogę nie może przekraczać wartości 0,3 i od wielu lat kolejne coraz ostrzejsze warunki techniczne nie zmniejszają tego parametru? U=0,3 ma styropian o grubości 10cm. Czy wprowadzający te wymagania techniczne specjaliści w polskich i europejskich instytucjach powinni zostać zastąpieni aktywistami z tego forum?
    Dokładnie. Cały czas o tym gadam, że z punktu widzenia straty ciepła kolejność jest dach, ściany, a na końcu podłoga. To logika i fizyka. Ciepłe powietrze zawsze idzie do góry.
    I nie ma sensu dawać 20cm na podłogę, jak ktoś tyle samo ma na ścianach. To samo dach- powinien być najlepiej ocieplony. Ja na płaskim mam minimum 40cm- co też jest za dużo, ale tak wyszło, 20 mam na ścianach i 15 na podłogę.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Dokładnie. Cały czas o tym gadam, że z punktu widzenia straty ciepła kolejność jest dach, ściany, a na końcu podłoga. To logika i fizyka. Ciepłe powietrze zawsze idzie do góry.
    I nie ma sensu dawać 20cm na podłogę, jak ktoś tyle samo ma na ścianach. To samo dach- powinien być najlepiej ocieplony. Ja na płaskim mam minimum 40cm- co też jest za dużo, ale tak wyszło, 20 mam na ścianach i 15 na podłogę.
    Nie do końca, po podłogą mamy zawsze temperaturę + nie ma więc potrzeby walić pół metra styropianu, ale warto ocieplić fundament pionowo na całej wysokości czyli tyle ile wynosi strefa przemarzania.

    w garażu nieogrzewanym nie mam ocieplenia podłogi dlatego zawsze jest w nim dodatnia temperatura.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    To logika i fizyka. Ciepłe powietrze zawsze idzie do góry.
    W podłodze nie masz powietrza które może się przemieszczać i ciepło rozchodzi się w każdym kierunku z tą samą lambdą.
    Między wnętrzem domu a światem zewnętrznym średnio w sezonie masz bardzo podobną różnicę temperatur, jak pomiędzy wnętrzem domu a gruntem pod nim.
    I tak to działa przy kaloryferach - warto dążyć do podobngo U ściany i podłogi (co w podłodze oznacza zazwyczaj grubszą warstwę EPS, bo materiał konstrukcyjny ścian zazwyczaj lepiej izoluje, niż wylewka czy chudziak w podłodze).


    Dla przykładu u mnie EUco+w wynosi
    40,66 kWh/m2r @ 10cm EPS 0,037
    38,74 kWh/m2r @ 20cm EPS 0,037

    Niby 1,92kWh/m2r różnicy, to niewiele.

    Ale przy ogrzewaniu podłogowym już sprawa wygląda inaczej - bo w wylewce masz znacznie cieplej, niż we wnętrzu domu i różnica temperatur jest większa. Więc przy podłogówce straty do gruntu na m2 przegrody będą znacznie większe, niż przez ścianę o tym samym U. Niby powierzchnia podłogi jest znacznie mniejsza, niż ścian - więc i straty do gruntu będą odpowiednio mniejsze. Co nie znaczy, że nie warto ich policzyć i rozważyć, ile termoizolacji gdzie dać, żeby było optymalnie.

    Jeszcze jedna kwestia, to prowadzenie rur CWU wraz z cyrkulacją w tym styropianie. Jak damy po środku dziesięciocentymetrowej warstwy to zaledwie 5cm będzie nam chroniło wodę o temperaturze 55* od grzania gruntu. To trochę mało.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 03-02-2021 o 09:39

  14. #34

    Domyślnie

    Pytanie dlaczego fachowcy w Brukseli i polskich ministerstwach wymagają izolacji podłogi o U nie większym niż 0,3, a dachu 0,15. To 10cm styropianu na podłodze i 25cm wełny na poddaszu. Nie znają się? A może, nieśmiało zapytam, Wy się nie znacie? Grunt pod posadzką zawsze ma temp. 8'C, czyli przy ogrzewaniu podłogowym mamy deltaT ~25'C, Na zewnątrz ścian w zimie może być -20'C czyli deltaT 40'C. Po co izolować podłogę tak jak ściany? Tym bardziej że konwekcja zmniejsza nagrzewanie gruntu.
    ps.
    Dzisiejsze wymagania U<= 0,2 dla murów spełnia lepszy styropian 12cm na suporeksie.
    Paweł

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał margabr Zobacz post
    Znajomy poszedl po bandzie jak szpec instalator doradzil 40 stopni na start. Listwy 1cm nad plytką nie tylko w rogach. Przykra sprawa po 3 latach.
    Wiec ostroznie z temperaturką w nowych domach proszę.
    Właśnie tego się boję.
    Ale myślisz że to skurcz betonu (posadzki) spowodował tą 1 cm szczelinę?
    Ja bym bardziej obstawiał osiadanie styro w posadzce pod wpływem obciążeń.
    Kolega (glazurnik) mówił mi że 1 cm po 10 latach to standard

    Jaki twardy ten styropian w podłogę?

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Właśnie tego się boję.
    Ale myślisz że to skurcz betonu (posadzki) spowodował tą 1 cm szczelinę?
    Ja bym bardziej obstawiał osiadanie styro w posadzce pod wpływem obciążeń.
    Kolega (glazurnik) mówił mi że 1 cm po 10 latach to standard

    Jaki twardy ten styropian w podłogę?
    Moim zdaniem to też wina styropianu. Mega żałuję, że nie dałem tam XPSa, albo jeszcze twardszego. Mam EPS100 i to mało uważam, z czasem może osiąść..

  17. #37

    Domyślnie

    Proszę pamiętać że im grubszy styropian tym bardziej siada posadzka. 2% z 20cm to 2x więcej niż 2% z 10cm. To argument żeby nie przesadzać z grubością izolacji.
    Paweł

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaweL71 Zobacz post
    Proszę pamiętać że im grubszy styropian tym bardziej siada posadzka. 2% z 20cm to 2x więcej niż 2% z 10cm. To argument żeby nie przesadzać z grubością izolacji.
    Ile trzeba obciążyć styropian EPS80, który przy nacisku 8t/m2 osiada o 10% żeby osiadł o 1%? Chyba tylko pod piecem kumulacyjnym i wielkim buforem taki nacisk grozi (a i to wątpię, bo wylewka rozłoży nacisk na większą powierzchnię).
    Co strasznego się stanie, jak 20cm osiądzie o 1%, czyli 2mm?

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaweL71 Zobacz post
    To argument żeby nie przesadzać z grubością izolacji.
    Albo argument za tym, żeby stosować właściwy styropian, czyli minimum EPS 150, a nie coś co producent nazywa "podłogowym", żeby mu lepiej schodził z półek. .

  20. #40
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    To ja mogę się pochwalić że w drugim domu mogę zaszaleć na całego bo całe 5 cm wejdzie trochę z bólem ale wejdzie na to anhydryt koniecznie , styropian nie wiem jeszcze jaki aby było najlepiej możliwie ale na bank musi być z frezem bo inaczej lipa . a jeśli 5 i tylko 5 cm ni grama więcej to co polecacie grafit ,xps ? dałbym pir ale za dużo kosztuje .

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony