dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    FloreQ

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    2

    Domyślnie Pomoc w funkcjonalnym ustawieniu mieszkania 79m2 dla rodziny 2+3

    Witam. Wiem że tu na forum jest sporo fachowców więc proszę o poradę. Kupiłem mieszkanie w stanie deweloperskim 79m2 3 pokoje + salon z aneksem.
    Jedno dziecko w wieku 7 lat (chłopiec), drugie 4 (dziewczynka) i trzecie dziecko w drodze (na razie będzie z nami w sypialni). Może ktoś ma jakiś pomysł jak zaaranżować pokoje i mieszkanie ? wg. tego projektu co mam średnio mi się podoba a nie mam pomysłu na rozmieszczenie. Czy sypialnie zostawic tak jak jest? Chcę mieć duże łóżko małżeńskie, ktory pokój zostawic dla 2 dzieci? W salonie z aneksem chciałym żeby był stół do posiłków i jakieś święta czy uroczystości rodzinne. Za każdą radę będę bardzo wdzięczny.


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie masz jakiegoś większego obrazka?

    Co będzie jak to dziecko, które jest w drodze, podrośnie? Zmiana mieszkania na większe?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-12-2020 o 13:32

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    FloreQ

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Raczej nie, to już jest docelowe mieszkanie. Do tej pory dzieci mieszkały w jednym pokoju. Jeśli będą tej samej płci w przyszłości będą razem w pokoju. Za chwilę wrzucę większe zdjęcie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko jak umieścisz 3 latka i 10 latka w jednym pokoju? Jedno będzie chciało się bawić a drugie musiało uczyć.
    Duża różnica wieku. W pewnym momencie będziesz miał 17-latka, który będzie chciał przyprowadzić dziewczynę i 10 latka w jednym pokoju.
    Tylko jeśli urodzi się dziewczynka to będzie do ogarnięcia, bo różnica wieku nie będzie drastyczna.

    Problem z tym wnętrzem jest taki, że jedna sypialnia jest ogromna w porównaniu z pozostałymi, a nie da się przestawić ścianek, bo jest tam ściana nośna.
    Największy pokój mógłby być wspólny dla dwóch dzieci jednej płci, ale wówczas dla rodziców pozostaje mała klitka w której nie wejdzie szafa ubraniowa dla 2 dorosłych osób.

    gdyby gdzieś w pobliżu tej wielkiej sypialni był pion kanalizacyjny, dałoby się tam zrobić salon z aneksem a kuchnię i salon podzielić na dwie sypialnie.

  5. #5
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Można poszukać rozwiązania, które da każdemu dziecku swój kąt i pozwoli rodzicom zachować sypialnię. Nie obejdzie się bez kompromisów ale może się udać. Potrzebna jest lista priorytetów i większe zdjęcie planu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony