dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Question Przeniesienie WC w bloku z wielkiej płyty

    Cześć! Mam w planach generalny remont łazienki w bloku mieszkalnym.

    O bloku - lata 60-70, wielka płyta. Pion - ciężko mi stwierdzić. Załączam zdjęcie z innego mieszkania w tym samym bloku; chyba nie żeliwny?

    Łazienka ma wymiary 199 cm (ściana z pionem) na 174 cm. W ramach remontu chciałbym przenieść toaletę "po przekątnej" od obecnego układu. Pion znajduje się na przeciwko drzwi wejściowych, toaleta zaraz po prawej. Docelowo chcę, by znajdowała się na ścianie wejściowej.

    Czy taka kombinacja jest w ogóle wykonalna? Toaleta znajdowałaby się w tym układzie ponad metr od pionu. Co brać pod uwagę przy takich modyfikacjach?

    Dzięki!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut łazienki.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	43,5 KB
ID:	450968   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut łazienki — plan.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	74,8 KB
ID:	450969   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Łazienka pion.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	57,9 KB
ID:	450970  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Pion na fotografiach - żeliwny
    Przeniesienie go na taką odległość niemożliwe. Wtedy sąsiadowi pod spodem w łazience pion wyszedłby w środku łazienki
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkorl Zobacz post
    Cześć! Mam w planach generalny remont łazienki w bloku mieszkalnym.

    O bloku - lata 60-70, wielka płyta. Pion - ciężko mi stwierdzić. Załączam zdjęcie z innego mieszkania w tym samym bloku; chyba nie żeliwny?

    Łazienka ma wymiary 199 cm (ściana z pionem) na 174 cm. W ramach remontu chciałbym przenieść toaletę "po przekątnej" od obecnego układu. Pion znajduje się na przeciwko drzwi wejściowych, toaleta zaraz po prawej. Docelowo chcę, by znajdowała się na ścianie wejściowej.

    Czy taka kombinacja jest w ogóle wykonalna? Toaleta znajdowałaby się w tym układzie ponad metr od pionu. Co brać pod uwagę przy takich modyfikacjach?

    Dzięki!
    Obecny układ jest o wiele bardziej ergonomiczny niż ten planowany. A przeniesienie umywalki na środek jest niezrozumiałe Ale żeby nie było że forum nie pomaga to zrób sobie toaletę przenośną kompostującą i pion będzie ci zbyteczny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony