dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Drewniany sufit "tymi ręcami"

    Cześć, czy macie może jakiś patent na własnoręczne wykonanie niedrogiego sufitu podwieszanego z drewna? Podwieszenie do solidnych belek stropowych, wiec nie ma technicznych ograniczeń. Sufit nie musi być solidny ani ciepły (od góry grzeje wełna i styropian), byle było widać drewno Na razie mam opcję podwieszenia konstrukcji z kontrłat i poprzykręcania do niej desek elewacyjnych jak poniżej. Ale, kurczę, kojarzy mi się z PRL-owską boazerią...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	deska.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	36,3 KB
ID:	450971

    Jeśłi znacie inne rozwiązanie, podzielcie się, please

  2. #2

    Domyślnie

    Z IKEA taki pomysł- tu jest na ścianie, ale czemu nie na sufit ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201017_112448.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	451008
    Podbitka świerk bejcowana, ale myślałem też o tym :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Salon-hacia-exterior_large.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	33,0 KB
ID:	451009 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0f666cf5bd1be13987a80e7fde09f3d5.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	451010
    Bo tak naprawdę to sam myślę czy tego drewna o giga przekrojach nie przeszlifować i bejca, olej, albo lakier i na to podbitka, lub kartongips dociąć.
    A możesz wrzucić fotkę jak to drewno wygląda od dołu ?
    Ostatnio edytowane przez zibek26 ; 09-12-2020 o 18:59

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    A może zamiast deski pioro-wpust półokrągłe dać zwykłą prosta deskę heblowaną bez pioro-wpustu? Będzie wyglądało klasycznie ale nie po PRL-osku Pociągnąć matowym lakierem zabezpieczającym i będzie i ładnie i efektownie. Ile dajesz izolacji miedzy te belki stropowe?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibek26 Zobacz post
    Z IKEA taki pomysł- (...) Podbitka świerk bejcowana, ale myślałem też o tym...
    No piękne rzeczy, ale nie wyglądają tanio ani łatwo, przynajmniej jak na moje możliwości

    Cytat Napisał zibek26 Zobacz post
    Bo tak naprawdę to sam myślę czy tego drewna o giga przekrojach nie przeszlifować i bejca, olej, albo lakier i na to podbitka, lub kartongips dociąć. A możesz wrzucić fotkę jak to drewno wygląda od dołu ?
    Niestety u mnie się nie da zostawić odsłoniętych belek, bo trzeba odciąć parter poniżej ich dolnych krawędzi, przynajmniej na wysokości murłaty, bo poddasze nie będzie ocieplane. Tak to teraz wygląda:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0785.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	76,7 KB
ID:	451039

    Cytat Napisał swierol
    A może zamiast deski pioro-wpust półokrągłe dać zwykłą prosta deskę heblowaną bez pioro-wpustu? Będzie wyglądało klasycznie ale nie po PRL-osku Pociągnąć matowym lakierem zabezpieczającym i będzie i ładnie i efektownie.
    No to by było najlepsze, ale nie można desek przykręcić bezpośrednio do belek stropowych, bo na nie musi przyjść izolacja - potrzebna jest jakaś konstrukcja, ale dla desek podłogowych to musiałaby być pancerna Dlatego myślę o jakiejś cienkiej imitacji.

    Cytat Napisał swierol
    Ile dajesz izolacji miedzy te belki stropowe?
    W projekcie jest 30 cm wełny mineralnej na płytach g-k,, może być napylona. Za usługę firma zewn. życzy sobie 3-3,5 tys. Goście z Haharbudu napylili tę wełnę sami, 40 cm, koszt im wyszedł 1,6 tys., ale trwało to 3 dni i było hardkorowe, sami odradzają

    No ale jak dam konstrukcję do płyt g-k, to takiej wełny z rolki nie położę, bo co kawałek są podciągi. Jak tu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sufit.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	63,7 KB
ID:	451041

    Między belki stropowe chcę wcisnąć dodatkowo z 10 cm zwykłego styropianu. Czyli od góry nad parterem będzie:
    - płyta OSB - podłoga poddasza,
    - belki stropowe przełożone styropianem,
    - warstwa powietrza,
    - wełna,
    - drewniany sufit -tylko jeszcze nie wiem, jaki

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ale ja nie mówię o desce podłogowej. Ja łapie „inspiracje” na stronie algowood. To nie reklama, poprostu maja tam cała swoją ofertę i cennik i można łatwo zweryfikować swoje możliwości. Są deski heblowane np 20mm. Ja bym się zastanowił czy ten ruszt pod belkami stropowymi potrzebny jest. Na ile te belki są wysokie? Nie wystarczy jak dasz wełne na wysokość belek? Do tego paroizolacja i kręcisz deski Troche chałupniczo ale ma być swojsko, tanio i z klimatem.

  6. #6

    Domyślnie

    Dobrze kombinujesz, fajne te deski Ja bym jednak włożył jeszcze warstwę styro między belki, a wełnę dał po całości pod belkami. Czyli sufit byłby podwieszony bezpośrednio do belek na jakichś długich wkrętach, żeby wcisnąć między nie wełnę i paroizolację. Czy coś takiego ma sens?
    Ostatnio edytowane przez Marcowy70 ; 11-12-2020 o 08:52

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Izolacja zrobiona na krzyż zawsze będzie lepsza niż tylko ta między belkami czy krokwiami (nawet jakby miała tą samą grubość) W ten sposób niwelujemy ewentualne prześwity na styku wełny i belki. A dlaczego styropian a nie wełna po całości? Pytam tylko z ciekawości bo nad tym też się zastanawiałem.
    Ostatnio edytowane przez swierol ; 11-12-2020 o 09:07

  8. #8

    Domyślnie

    Styropian po przycięciu da się łatwiej wcisnąć między belki, z zakładką na murłatę, nie trzeba kombinować z podwieszaniem jak w przypadku wełny. Wełna będzie pod spodem rozłożona na deskach. Chatę będę grzał prądem, więc wydaje mi się, że jedna warstwa izolacji może nie wystarczyć, żeby z parteru zrobić termos Zwłaszcza, że końce belek stropowych są odsłonięte (widać to na zdjęciu powyżej).

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    To może jeszcze inaczej. Zamiast wełny dajesz drugą warstwę styropianu, szparki uzupełniasz pianką. Ruszt pod deski (może być zrobiony nawet z calówek) przykręcasz bezpośrednio do belek przez drugą warstwę styropianu. Belki masz pewnie co 0,8-1mb i sufit z desek możesz montować "po długości" domu. To chyba tylko jedno z rozwiązań

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcowy70 Zobacz post
    Cześć, czy macie może jakiś patent na własnoręczne wykonanie niedrogiego sufitu podwieszanego z drewna? Podwieszenie do solidnych belek stropowych, wiec nie ma technicznych ograniczeń. Sufit nie musi być solidny ani ciepły (od góry grzeje wełna i styropian), byle było widać drewno Na razie mam opcję podwieszenia konstrukcji z kontrłat i poprzykręcania do niej desek elewacyjnych jak poniżej. Ale, kurczę, kojarzy mi się z PRL-owską boazerią...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	deska.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	36,3 KB
ID:	450971

    Jeśłi znacie inne rozwiązanie, podzielcie się, please
    https://forum.muratordom.pl/showthre...it+podwieszany Mam w pomieszczeniu gospodarczym bielony sufit z desek 19mm. Miał być w całym domu, na nim celuloza, ale został tylko tam, bo nigdzie nie mogłem dostać desek w klasie A czy choćby AB. Mój dostawca zwodził mnie prawie dwa miechy i w końcu zrobiłem regipsy i na ocieplenie pianę.
    Jakość desek jest bardzo ważna jak i gęstość mocowania . Widziałem jak się rozeszły u ludzi, którzy sobie dali podobne w salonie z kominkiem.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    https://forum.muratordom.pl/showthre...it+podwieszany Mam w pomieszczeniu gospodarczym bielony sufit z desek 19mm. Miał być w całym domu, na nim celuloza, ale został tylko tam, bo nigdzie nie mogłem dostać desek w klasie A czy choćby AB. Mój dostawca zwodził mnie prawie dwa miechy i w końcu zrobiłem regipsy i na ocieplenie pianę.
    Jakość desek jest bardzo ważna jak i gęstość mocowania . Widziałem jak się rozeszły u ludzi, którzy sobie dali podobne w salonie z kominkiem.
    No właśnie mnie to trochę przeraża, że deski podeschną, się zrobią szpary i będzie prześwitywać styropian.

    Swierol, dzięki, pokombinuję

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony