dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Kanały wentylacji mechanicznej na stropie a podłogówka

    Cześć,
    Przeszukałem forum, ale nie znalazłem zbyt wiele informacji jak sprawdza się ułożenie kanałów wentylacyjnych wraz z ogrzewaniem podłogowym na piętrze domu.

    Czy ktoś może podzielić się opinią, czy działa to poprawnie?

    Mam obawy dotyczące podgrzewania kanałów wentylacyjnych przez podłogówkę, co może spowodować niepoprawne nawiewanie powietrza do pokoi. Czy wykorzystaliście jakąś izolację termiczną i jak gruba to była warstwa pomiędzy kanałami a folią pod ogrzewanie podłogowe?

    Dzięki i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Nie sądzę, abyś miał się przejmować ogrzewaniem podłogowym. Myślisz, że powietrze w kanałach wychłodzi niepotrzebnie podłogę czy że powietrze będzie niepotrzebnie ocieplone sąsiadowi na parterze?
    Jeżeli robisz z PE-Flex to kanały są częsciowo ciepłe, poza tym możesz je obłożyć np pianką 5mm (gruby podkład do podłogówki, dodotkowo odseparujesz kanały na wypadek wibracji-szumu.

  3. #3

    Domyślnie

    Co Wy z tą wibracją i szumem ?! PeFlexy nie szumią nawet jak w środku dmucha 9m/s. Wibracje ??? To nie poduszkowiec... Czasami mam wrażenie, że wypowiadają się ludzie którzy tylko oglądali na youtubie jak się robi instalacje na peflexach

  4. #4

    Domyślnie

    Mam, sam robiłem. Nic nie szumi, nic sie nie dzieje. Izolacji nie mam żadnej w miejscu styku płyty z rurą poza folią i warstwą perlitu. Styro 8cm i wylewka 8-9cm. Jest trochę roboty i przejścia nad np. instalacją elektryczną. Wtedy musiałem przejść na kanały 2x50. U mnie się wszystko schodziło w jednym miejscu podłogi. Sporo główkowania. Drugi raz bym nie robił, ale jak chciałem miec odkryty sufit na parterze to raczej musiałem. Wentylacja piętra to kilka godzin roboty nad sufitem podwieszanym dla 1 osoby , po raz pierwszy. Parter robiłem ze 3 dni po kilka godzin.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja również robiłem na Pe-flexie, niestety jeszcze nie wiem jak będzie działać bo nie mam reku ani skończonej instalacji w 100%, ale flexy 75 przymocowane do stropu, na to 8cm styropianu, skryznki rozprężne i same kanały dodatkowo opianowane, oblozone styropianem na ścisk, na to wszystko jeszcze kolejne 5cm styro na przekładkę, a na wierzch już folia pod rurki no i same rurki od podłogówki.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzarskyM Zobacz post
    Ja również robiłem na Pe-flexie, niestety jeszcze nie wiem jak będzie działać bo nie mam reku ani skończonej instalacji w 100%, ale flexy 75 przymocowane do stropu, na to 8cm styropianu, skryznki rozprężne i same kanały dodatkowo opianowane, oblozone styropianem na ścisk, na to wszystko jeszcze kolejne 5cm styro na przekładkę, a na wierzch już folia pod rurki no i same rurki od podłogówki.
    Przypnę się i trochę odkopię temat. Czy te 5 cm na przekładkę jest wymagane ? Niektóry kładą od razu folię na flexy i na to rurki do podłogówki. Czy tak też może być ? Chce zrobić podobnie jak Ty jednak nie wiem czy tak wysoko będę mógł podnieść wylewkę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony