dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wybór układu mieszkania 3 pokojowego

    Dzień dobry.

    Chciałbym się poradzić co do wyboru układu mieszkania. Jestem na etapie zakupu mieszkania od dewelopera i rozważam dwa układy, jeden 64m2 natomiast drugi 57m2. Który układ według Was jest bardziej ergonomiczny?

    Zastanawiam się czy w ukladzie 57m2 da się jakoś sensownie oddzielić aneks kuchenny od strefy dzienniej pokoju. Niekoniecznie stawiać ścianę, ale dodać np wyspę lub coś innego co pozwoli wyraźniej zarysować granice. Kolejne pytanie czy taki pokój nie będzie zbyt ciasny i przejścia pomiędzy kanapą i stołem jadalnym nie będzie zbyt małe? Próbowałem eksperymentować z programami graficznymi do modelowania pomieszczeń, jednak wychodzi na to, że będzie strasznie ciasno.

    Co do mieszkania 64m2 przeszkadza mi trochę, ze okna wychodzą tylko na jedną stronę i cieżko będzie to przewietrzyć. Da się według was wydzielić w tych mieszkaniach osobne pomieszczenia na małą toaletę?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	57m2.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	451065   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	64m2.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	18,3 KB
ID:	451066  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w tym pierwszym w sypialni rodziców nawet nie ma miejsca na szafę. A kuchnia tak ustawiona, ze zlew jest przy kanapie

  3. #3
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    A jakie są konkretne potrzeby lokatorów tego mieszkania poza dodatkową toaletą? Ile osób będzie tu mieszkało? Czy model 2+1 jak by wskazywał wybór wielkości i rozkładu mieszkania? Co powinno się znaleźć w mieszkaniu (biurka, jadalnia (na ile osób) itp. Wtedy łatwiej byłoby się odnieść do projektów. Wybierając jeden z powyższych, drugi jest bardziej funkcjonalny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony