dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 58
  1. #1

    Domyślnie jak odgrodzić się od sąsiadów?

    mamy na działce dość uciążliwych sąsiadów. Od ich strony - urządzili sobie składzik - mega bałagan - jakieś śmieci, deski itd, wszystko to widać przez naszą siatkę. Jak odgrodzić się od nich, tak żebyśmy nie musieli tego oglądać, przecież nie wybudujemy 2 metrowego muru wokół działki....
    Sprawdź, czy warto wybrać paleciaka ręcznego czy lepiej inwestować w wózek z napędem elektrycznym - przeczytaj: https://toyota-widlowe.pl/blog/28_pa...api-wozki.html

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    najprościej to kupić matę i przyczepić do płotu.
    Poza tym rośliny mogą osłonić.

    nie bardzo wiem na czym polega problem z zasłonięciem i dlaczego tylko pełny mur przyszedł wam do głowy?
    Z resztą nie musicie tego muru budować dookoła działki a tylko tam, gdzie składują te rzeczy.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Przy płocie posadzić jakieś szybko rosnące pnącza. Niech zarośnie ten bardak.
    Przy okazji będzie ekologicznie i ładnie, zadba się o bioróżnorodność (bo nie żadne tuje).
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  4. #4

    Domyślnie

    Najprościej polecam kupić owczarka środkowoazjatyckiego lub kaukaskiego.
    Ewentualnie Jużak też może być. Zresztą go polecam na początek.
    Gwarantuję, że sąsiedzi zrobią wszystko, żeby odgrodzić się od Ciebie- sprawdzone w praktyce, nazywam to eliminacją idiotów

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ależ głupia rada. Te psy wymagają dużej konsekwencji i doświadczenia w prowadzeniu, żeby nie stały się zagrożeniem dla właścicieli i ich gości.

  6. #6

    Domyślnie

    To są mądre akurat rasy. One wiedzą co mają robić, bez szkolenia praktycznie. Choć oczywiście jak każde zwierzę wymagają opieki i ciepła. I odwdzięczą się za nią po 100kroć!
    Głupie rasy to wszystko w typie pita i inne dziadostwo stworzone przez idiotów w XX wieku na potrzeby chwili.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jasne. Na przykład zagryźć gościa, bo nie wiedzą czy wróg czy nie.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Każdy pies wymaga uwagi i szkolenia razem z dowódcą stada. Jeśli ktoś jest innego zdania, to o psach wie równo czyli tyle co nic.
    A teraz czekam na oszczekanie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    To są mądre akurat rasy. One wiedzą co mają robić, bez szkolenia praktycznie.
    Nie masz pojęcia o psach, a w szczególności o rasach , które wymieniłeś.
    ***** ***

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Najprościej polecam kupić owczarka środkowoazjatyckiego lub kaukaskiego.
    Ewentualnie Jużak też może być. Zresztą go polecam na początek.
    Gwarantuję, że sąsiedzi zrobią wszystko, żeby odgrodzić się od Ciebie- sprawdzone w praktyce, nazywam to eliminacją idiotów
    CAO , OK lub Jużak przy posesji ogrodzonej siatką ? Gratuluję fantazji !

  11. #11

    Domyślnie

    Nie róbcie sobie żartów, temat poważny i dość powszechny.
    Co? Mają psa mordercę kupić? Litości.

    Po pierwsze powiem tak - z sąsiadami (jacykolwiek by oni nie byli) trzeba żyć zgodnie. A przynajmniej stwarzać pozory takiej dobrosąsiedzkiej atmosfery (nawet jak osobiście mamy o nich odmienne zdanie). Wierzcie mi - czasami sąsiad się przydaje. Schowa kubeł po wywozie śmieci jak będziecie na wczasach, podleje coś, odbierze paczkę. Różnie to w życiu bywa. W każdym bądź razie - od wojny z sąsiadem bym nie zaczynał.
    Po drugie - no trzeba było myśleć o tym na etapie budowy. Skoro się nie budowaliście w szczerym polu (a i to nie jest dzisiaj gwarancją braku sąsiada za kilka lat), to raczej można było taką sytuację przewidzieć.
    Po trzecie - jak teraz wywalisz siatkę i wstawisz tam płot betonowy na 4 płyty to trochę brzydko będzie wyglądać. Ale jest to jakieś rozwiązanie.
    Ja bym jednak poszedł w zielone. Tuja Brabant nie jest droga, rośnie bardzo szybko, tworzy zwarty, gęsty, zielony mur. Potrwa to kilka lat zanim zarośniesz ale chyba lepsze to niż beton.
    pozdr.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Ponadto betonowy płot z punktu widzenia sąsiada jest jedną ścianą za darmo. Przytula dwie ściany + dach i ma wiatę a trzy ściany + dach i ma komórkę vel garaż. Co zmajstrował zobaczysz dopiero tuż przed przyjazdem straży pożarnej.

  13. #13

    Domyślnie

    Można zainwestować w płot lamenowy i puścić bluszcz. Moi dziadkowie mieli podobną sytuację, siatka odgradzała ich od sąsiadów, przymocowali do tego płot lamenowy i posadzili rośliny.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Ponadto betonowy płot z punktu widzenia sąsiada jest jedną ścianą za darmo. Przytula dwie ściany + dach i ma wiatę a trzy ściany + dach i ma komórkę vel garaż. Co zmajstrował zobaczysz dopiero tuż przed przyjazdem straży pożarnej.
    O co chodzi z tą strażą pożarną?
    ***** ***

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Przerabiałem temat. Wprawdzie płot był ażurowy, metr za nim rosło wielkie drzewo ( fi ponad 1metr ), do niego dzieciaczki dobudowały domek z desek a ławeczkę wyścielili wykładziną dywanową, którą także "ocieplono" ściany. Nie mój teren, to nie ingerowałem. Kiedyś jesiennym wieczorem dzieciaczki zapaliły po fajce, matka zawołała na kolację, fajki ciepły w kąt i poszły na dobranockę. Oczywiście wyobraźni zero w tym wieku. Jak się rozhajcowało to ogień buchną na 10m po drzewie, usłyszałem doniosły trzask. Wypadłem z domu, lecz moim wężem ogrodowym 1/2'' to mogłem sobie gumowce polewać aby paluchów nie poparzyć. Na szczęście straż miała blisko, rozwinęli dwie linie prądowe i spisali się chwacko. Nie wiem, czy ktoś byłby zachwycony gdy 10 m od chałupy ma słup ognia wyżej kalenicy. Chyba że ktoś mieszkał w Jankowie Przygodzkim, to może takiego ogieńka się nie lęka https://www.youtube.com/watch?v=HsxoIe7ACK0&t=92s

  16. #16

    Domyślnie

    Jak widać mając dzieci nigdy się nie zna dnia ani godziny kiedy coś zmajstrują
    ***** ***

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    CAO , OK lub Jużak przy posesji ogrodzonej siatką ? Gratuluję fantazji !
    Bez najmniejszego problemu!

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Bez najmniejszego problemu!
    Sory, ale z właścicielami i hodowcami psów tych i innych ras mam kontakt niemalże na codzień, sama mam psy trudnej stróżującej rasy, wiem jak się wychowuje takie psy i wiem również na co je stać gdy uznają że przewodnik lub jego dobytek jest zagrożony ! Doradzanie przeciętnemu „Kowalskiemu” nabycia takiego psa to jak dawanie dziecku noża do zabawy ... skrajnie nieodpowiedzialne !

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Widziałem dobrze ułożonego psa rasy szwabski owczarek (mądre bydlę, po szkole i służbie policyjnej) w domu z dzieciakiem malutkim. Z początku zwierzak był zdziwiony "a skąd to małe różowe się tu wzięło?????", nauczony został że to swój i pilnował wiernie. Gdy przyjechali goście ( rodzina ), a rodzice wychodzili na chwilę z pokoju, to zwierzak zawsze kładł się między dzieciakiem a gośćmi . I nie było mowy aby pod nieobecność rodziców ktoś zbliżył się do malucha. Delikatne obnażenie zębów, głuchy pomruk z trzewi i goście siad płaski na fotelu! Wszystko kwestia wiedzy i rozumienia psychiki zwierzaka i żelaznej konsekwencji. Wiedza jest górą.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Widziałem dobrze ułożonego psa rasy szwabski owczarek (mądre bydlę, po szkole i służbie policyjnej) w domu z dzieciakiem malutkim. Z początku zwierzak był zdziwiony "a skąd to małe różowe się tu wzięło?????", nauczony został że to swój i pilnował wiernie. Gdy przyjechali goście ( rodzina ), a rodzice wychodzili na chwilę z pokoju, to zwierzak zawsze kładł się między dzieciakiem a gośćmi . I nie było mowy aby pod nieobecność rodziców ktoś zbliżył się do malucha. Delikatne obnażenie zębów, głuchy pomruk z trzewi i goście siad płaski na fotelu! Wszystko kwestia wiedzy i rozumienia psychiki zwierzaka i żelaznej konsekwencji. Wiedza jest górą.
    Wszystko zgoda. Znam świetnie wyszkolone/wychowane psy różnych ras nawet tych mniej chętnie współpracujących z przewodnikiem. Sama wychowałam nie jednego gagatka na mądrego i stabilnego psa dlatego wiem ile czasu , zaangażowania i wiedzy potrzeba aby to zrobić. To nie jest zadanie dla każdego ! Poza tym jestem zdania że psa powinien mieć tylko człowiek który chce mieć psa jako takiego, nie można traktować psa jako „ przypłotowy odstraszacz sąsiadów” bo to prędzej czy później źle się skończy albo dla samego psa albo i dla psa i dla właściciela.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony