dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Cennink SEKOCENBUD a real life

    Cześć,
    jestem totalny żółtodziobem - dopiero zaczynam się interesować kupnem działki, do budowy domu jeszcze daleko, natomiast zastanawiam się na ile realne są te kosztorysy prezentowany przy różnych projektach. Np ten - https://www.dobredomy.pl/projekt/tobiasz/ - Czy tego typu dom będę wstanie wykończyć w kwocie 500k (jak to wyniika z kosztorysu)? Dodam że dom będzie budowany na obrzeżach Warszawy, wiec ceny robocizny "warszawskie" trzeba wziac pod uwagę, oraz że sam sie na budowlance w ogole nie znam, znajomych fachowców nie mam, jedne, co mam nadzieję załatwić to rabat na wszelkiego typu materiały budowlane (powiedzmy 10%)

    Z góry dziekuje za odpowiedz na to dziwne pytanie
    Pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał kragg5 Zobacz post
    Cześć,
    jestem totalny żółtodziobem - dopiero zaczynam się interesować kupnem działki, do budowy domu jeszcze daleko, natomiast zastanawiam się na ile realne są te kosztorysy prezentowany przy różnych projektach. Np ten - https://www.dobredomy.pl/projekt/tobiasz/ - Czy tego typu dom będę wstanie wykończyć w kwocie 500k (jak to wynika z kosztorysu)? Dodam że dom będzie budowany na obrzeżach Warszawy, wiec ceny robocizny "warszawskie" trzeba wziąć pod uwagę, oraz że sam się na budowlance w ogóle nie znam, znajomych fachowców nie mam, jedne, co mam nadzieję załatwić to rabat na wszelkiego typu materiały budowlane (powiedzmy 10%)

    Z góry dziękuję za odpowiedz na to dziwne pytanie
    Pozdrawiam
    Na kosztorys nie ma co patrzeć
    Bo jak nie masz działki to nie wiesz co może być. No i co z dojazdem. czy są media czy nie. A to wszystko w niekorzystnej konfiguracji już na starcie ci może podnieść koszt o kilkadziesiąt tysięcy.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał kragg5 Zobacz post

    Z góry dziekuje za odpowiedz na to dziwne pytanie
    Pozdrawiam
    To nie jest dziwne pytanie. Na tym forum co chwila ktoś pyta o realność kosztorysów gotowych projektów.
    Bywa różnie. Kosztowysy są robione w różnych okresach, przy niektórych projektach mniej lub bardziej aktualne. Biorą pod uwagę sam budynek, a koszt budowy to też organizacja placu budowy (sprzątanie, niwelacja), koszt przyłączy, zagospodarowanie terenu, które może być różne. No i jak masz kiepskie warunki gruntowe to za fundamenty zapłacisz więcej, a jak chcesz budować zgodnie ze sztuką to już w ogóle koszty rosną.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony