dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Dom z bali i rekuperacja

    Cześć,

    Czy wogole rekuperacja w domu z bala ma sens? Czy ktoś z balowiczow okragłych używa rekuperacji? Jeśli tak to jak macie to rozwiązane np jak poprowadzone kanały itp aby wizualnie to wyglądało w miarę sensownie?
    W moim przypadku to będzie bal o średnicy 28, nie znalazłem za dużo dyskusji w internecie, tylko reklamy dostawców rozwiazań.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.684
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał narciarz_2 Zobacz post
    Cześć,

    Czy wogole rekuperacja w domu z bala ma sens? Czy ktoś z balowiczow okragłych używa rekuperacji? Jeśli tak to jak macie to rozwiązane np jak poprowadzone kanały itp aby wizualnie to wyglądało w miarę sensownie?
    W moim przypadku to będzie bal o średnicy 28, nie znalazłem za dużo dyskusji w internecie, tylko reklamy dostawców rozwiazań.
    A dlaczego miała by nie mieć, trzeba tylko zadbać o sensowną szczelność domu. Kanały da się prowadzić przecież w stropach a piony jakoś wygospodarować np. w ścianach działowych. U mnie nie widać ani kanałów poziomych ani pionowych, da się to ogarnąć.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kajkomen

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Skoczów
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał narciarz_2 Zobacz post
    Cześć,

    Czy wogole rekuperacja w domu z bala ma sens? Czy ktoś z balowiczow okragłych używa rekuperacji? Jeśli tak to jak macie to rozwiązane np jak poprowadzone kanały itp aby wizualnie to wyglądało w miarę sensownie?
    W moim przypadku to będzie bal o średnicy 28, nie znalazłem za dużo dyskusji w internecie, tylko reklamy dostawców rozwiazań.
    Cześć,
    posiadam rekuperacje da się ukryć u podłodze/suficie problem jest bardziej z rekuperacja później jak działa wysusza powietrze w domu drewnianym to problem.
    Przechodziłem całą budowę w domu z bala kwadratowego 28 X 28 największy problem z wykonawcami którzy z reguły traktują go jak zwykły budynek murowany, trzeba wiedzieć więcej od nich aby czegoś nie S....li

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kruszynalukasz

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Myślenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dom z bali to przede wszystkim nieruchomość całoroczna. Jak zamawiać
    taki obiekt? Przede wszystkim musisz się upewnić, czy wykonawca robi
    instalacje, stolarkę okienną, montuje drzwi, proponuje projekt, doradza
    w innych sprawach. Stan surowy zamknięty to optymalna praktyka. Gdzie
    szukać pomocy? W Polsce balami ok 60 c posługuje się niewiele firm,
    chociażby [ [spam]] i tutaj w pierwszej kolejności porównuj
    i pytaj. Odpowiadają na bardziej szczegółowe pytania techniczne od ręki.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 03-02-2023 o 21:42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony