dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 84
  1. #1

    Domyślnie Problem z dachem pomocy

    Dzień dobry
    Od dłuzszego czasu mam problem z trzeszczącym dachem problem pojawia sie gdy tylko jest nie duzy wiatr .
    Trzeszczenie slyszalne jest na podaszu lecz gdy wyjde na strych teho nie slychac .Cały dach ogladał kierownik budowy i stwierdził ze nic niepokojacego on nie widzi , lecz jak chcemy to mozemy wzmocnić jętki z krokwiami za pomoca katowników i same krokwie na szczycie
    Zrobilem tak jak kierownik doradzil lecz to nic nie dało
    Ponizej zamieszczam zdjecie dachu
    https://zapodaj.net/c90697bc5dbdd.jpg.html
    Dodam tylko ze nie mam zrobionych nakładek i platwi na szczycie
    Bardzo prosze o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Skoro kierownik nic nie widzi, projekt jest zatwierdzony, a dom wybudowany, to myślę, że rozwiązaniem mogłoby tu być skorzystanie z usług miejscowego egzorcysty.
    Mogliście wybudować dom na tzw. piekielnym terenie i miejscowe zjawy nie chcą go opuścić.
    Tym bardziej wydaje się prawdopodobna stawiana przeze mnie tezę, że duchy słyszysz już przy nawet niewielkim wietrze!
    Nie wolno tego w żaden sposób bagatelizować!!!!
    No i teraz nasuwa się mi pytanie, które z trudem jestem w stanie tu zapisać: czy posiadany przez Ciebie budynek ma instalację odgromową? To bardzo, ale to bardzo ważne!

  3. #3

    Domyślnie

    A co ma instalacja odgromową do trzeszczacego dachu ??
    Dom nie był budowany tylko remontowany ze starego

  4. #4

    Domyślnie

    Ma i to bardzo dużo. Trzeszczący dach, to dopiero początek...
    Zjawy, duchy i inne istoty, mieszkające w miejscu gdzie stoi Twój dom (ziemia piekielna) lubią czasem podczas wichury walnąć piorunem. Instalacja odgromową może Ci się wtedy bardzo przydać.

  5. #5

    Domyślnie

    Pomoże ktoś w temacie ??

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkrosno Zobacz post
    Pomoże ktoś w temacie ??
    Sam rysunek na wiele tu się nie zda, ważne jest wykonanie.
    Na moje oko to czy czasami więźba nie została odchudzona w trakcie realizacji? Bo wygląda mi na to że jest słabo usztywniona.
    Ile lat ma ten domek i czym jest kryty? Zapewne nie ma deskowania tylko membrana.tak?

  7. #7

    Domyślnie

    Ogolnie dom ma okolo 40 lat ale w 2012 przeszedl remont od plyty w gore wszystko nowe zeby zrobic poddasze .Dom jest kryty blachodachówka i niestety deskowania brak
    Wiezba z tego co mi wiadomo nie zostala odchudzona bo np.krokwie mam grubsze niz na projekcie

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkrosno Zobacz post
    Ogolnie dom ma okolo 40 lat ale w 2012 przeszedl remont od plyty w gore wszystko nowe zeby zrobic poddasze .Dom jest kryty blachodachówka i niestety deskowania brak
    Wiezba z tego co mi wiadomo nie zostala odchudzona bo np.krokwie mam grubsze niz na projekcie
    Więźba wygląda na solidną. Być może wina lezy po stronie blachodachówki, jest źle przymocowana do krowi albo poluzowały się farmery i przy porywistym wietrze to ona "pracuje" wydając dziwne dźwięki.

  10. #10

    Domyślnie

    To płyty g- k nie więźba

  11. #11

    Domyślnie

    A moze yo byc wina poluzowanych farmerów ?
    Jeszcze chodzi mi po glowie ze jest zle zrobiony stelaz pod plyty g-k ogolnie sie na tym nie znam
    Jak sprawdzic czy blachodachowka jest prawidlowo lub nie prawidlowo przymocowana

  12. #12

    Domyślnie

    Nagraj te trzeszczenie i

  13. #13

    Domyślnie

    Nagram tylko mudi byc troche wiekszy wiatr
    Jeśli to wina płyt g-k to co mam teraz zrobic

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkrosno Zobacz post
    Nagram tylko mudi byc troche wiekszy wiatr
    Jeśli to wina płyt g-k to co mam teraz zrobic
    Płyty nie mogą być przyczyna bo są na stelażu i gdyby tak miało być to musiałby być huragan aby poruszyło płyty regips a na nie z kolei musiałyby oddziaływać krokwie co jest mało prawdopodobne aby krokwie się aż tak uginały.
    Aby sprawdzić farmery musisz zrobić doglądane ich oględziny czy nie wystają i czy są w odpowiednim miejscu zamontowane tzn na najniższym przetłoczeniu blachodachówki.

  15. #15

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem mogłbym prosic o jakiś rysunek bylbym wdzięczny
    Dodam jeszcze ze to trzeszczenie słychac z okolic łaczenia skosu i sufitu

  16. #16

    Domyślnie

    Jak będzie wiało wleż na strych nad stropem poddasza i osłuchaj . Na pewno zwiatrowałbym krokwie w cześci na strychu taśmą stalową i dołożył do wymianu odcinek deski po drugiej stronie komina ( teraz masz tylko jedną co jest nieporozumieniem).pozdrawiam Tomraider.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Czy tu nie ma murłaty?
    To BK?
    Jak te krokwie zostały zakotwione?
    Drewno nieimpregnowane? Nie wlazły jakieś szkodniki?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Brak wiatrownic przy braku deskowania? No, no, ktoś był bardzo odważny.

  19. #19

    Domyślnie

    Gdybym chcial zamontowac tasme stalowa to trzeba demontować blache ?

  20. #20

    Domyślnie

    Najpierw ustal co trzeszczy ...a nie będziesz blachę zrywał i taśmy przybijał.
    Więźba może trzeszczeć od ruchu równoległego do kalenicy ( nie od blachowkrętów) Zaproś kogoś kto wie gdzie szukać, jak mało sztywna to usztywnić, jak gipskarton trzeszczy ( wskazuje na to fakt że trzeszczenia nie ma na strychu), to także niech ktoś znajdzie przyczynę.
    Nie da się wyleczyć pacjenta jak nie wiadomo na co chory.... Można tylko leczyć

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony